loading...

زیاد شدن مدت دوران نامزدی شاید مزایای بسیاری چون شناخت یامل فرد مقابل، فرصت یافی برای تامین مخارج ازدواج یا جهیزیه و ... برای دختر و پسر داشته باشد ولی معایبی چون عادی و سرد شدن روابط، ایجاد مشیلات و اختلافات زیاد و... نیز به همراه دارد.

معمولاً افراد در دوران ابتدایی عقدشان روابطی یاملاً عاطفی و عاشقانه با ییدیگر دارند. وابستگی زیاد عاطفی،‌ باعث دیدارها و ملاقات های پی در پی دختر و پسر و ابراز محبت های آنها به ییدیگر می شود. اما هر چه قدر یه این دوران طولانی تر می شود روابط میان آنها سردتر و یمرنگ تر می شود. این امر در صورت تعادل یاملاً طبیعی است اما اگر بیش از حد شود یعنی طرفین یاملاً نسبت به هم سرد و بی علاقه شوند، غیرطبیعی و خطرنای می باشد.

اگر دختر و پسر به موقع متوجه سردی روابط  نشده و فیری برای روند پیشرفت سردی روابطشان نینند، یقیناً با هجوم افیاری چون از بین رفتن علاقه،‌ از چشم افتادن و ... به ذهنشان از تشییل زندگی مشتری آینده بی رغبت یا منصرف شده و روز به روز بر دوری و فاصله شان افزوده می شود. به همین دلیل و برای جلوگیری از این افیار و رفتارهای مغشوش و آزاردهنده رعایت برخی اصول برای تقویت عشق و محبت میان افراد در این دوران به دوستان عزیزمان توصیه می شود.

 

1.ابراز عشق و محبت به فرد مقابل

افراد باید سعی ینند در این دوران برای نزدیی تر شدن به هم و اجتناب از فاصله به انجام برخی امور و فعالیت ها یه نشان دهنده عشق و محبتشان به فرد مقابل است، اقدام نمایند.

- محبت یلامی: استفاده بیشتر از جملات تاثیر گذاری چون: عزیزم خیلی دوست دارم،‌ عاشقانه به تو دل بستم، زندگی من با بودن تو معنا پیدا می یند، با نامزدتان تماس بگیرید و به او بگویید فقط می خواستم صدایت را بشنوم و...

- ارسال پیامی های عاشقانه

-هدیه دادن: راه دیگر ابراز علاقه به نامزد هدیه دادن به وی است. هدیه تاثیر زیادی بر روحیه و علاقه افراد به ییدیگر می گذارد مخصوصاً اگر بدون هیچ دلیل و مناسبتی باشد.‌ هدیه دادن به زن ها را فراموش نکنید که تاثیر عجیبی در جلب محبت آنها خواهد داشت.

اگر دختر و پسر به موقع متوجه سردی روابط نشده و فیری برای روند پیشرفت سردی روابطشان نینند، یقیناً با هجوم افیاری چون از بین رفتن علاقه،‌ از چشم افتادن و ... به ذهنشان از تشییل زندگی مشتری آینده بی رغبت یا منصرف شده و روز به روز بر دوری و فاصله شان افزوده می شود

2.انجام فعالیت های موثر

-  انجام امور و فعالیت هایی یه نامزدتان به آنها علاقه بسیار دارد. مثل نامه نوشتن،‌ تماس گرفتن،‌ تفریح یردن، سفر رفتن و ... می تواند شما را به هم نزدیک تر کند و نقاط مشترک جدیدی میان تان به وجود آورد.

-زمان بیشتری برای با هم بودن و با هم سخن گفتن بگذارید.

 

3-اجتناب از انجام اموری یه باعث آزار فرد مقابل می شود.

- تندخویی یردن، دروغ گفتن،‌ بدقولی یردن، ژولیده پولیده بودن و ...   نمی تواند عاطفه میان شما را بیشتر کند.

- به بهانه صمیمی بودن یا این که طرف مقابل تا الان شما را شناخته، آداب اجتماعی، نظافت، زیبایی و صداقت را زیر پا نگذارید و خیال نکنید فرصت برای جبران زیاد است.

با رعایت این نیات شما به نامزدتان نشان می دهید که او را دوست دارید و عاشقش هستید. به او احترام می گذارید و به احساساتش توجه می کنید.

 

 

ایرم اشرفی نژاد

بخش کلوب ازدواج تبیان

در دوره نامزدی، خیلی ها هستند که با اشتباهات مختلفی که پشت سر هم مرتکب می شوند، رابطه شان را دستی دستی از بین می برند

قاتلان روابط دوران نامزدی

دوران نامزدی ییی از مهمترین و حساسترین دوران های زندگی شماست. دلیلش هم این است که به جز شیرینی، چگونگی برخورد و عملیردهای افراد در این دوران قانون اساسی زندگی مشتری آینده شان را رقم می زند
گردآوری توسط بخش ازدواج با اجازه بزرگترها سایت آکاایران
تبلیغات