loading...

ملکه رسانه‌ها!

نباید از یاد برد که آنچه به رسانه ها قدرت می دهد اشخاصی هستند که سکان هدایت و راهبری آنها را به عهده می گیرند. بسیاری از افرادی که در رسانه ها چهره می شوند چنان قدرتی می گیرند که در اتفاق های تاثیرگذار کشورشان – مثلا انتخابات ریاست جمهوری نقش موثری ایفا می کنند.

امروزه حوزه مطبوعات و رسانه ها علاوه بر اهمیت و جایگاه مهم اجتماعی، سیاسی و اقتصادی، نقش بسزایی در ایجاد کار و افزایش اشتغال در جامعه دارد. افراد زیادی به طور مستقیم و غیر مستقیم در عرصه مطبوعات فعالیت دارند. در عصر حاضر، سرمایه گذاری های عمده ای در این بخش صورت می گیرد و روز به روز بر تعداد آنها افزوده می شود. البته همیشه از رسانه ها و قدرت رسانه ها حرف های زیادی گفته شده است. با این حال نباید از یاد برد که آنچه به رسانه ها قدرت می دهد اشخاصی هستند که سکان هدایت و راهبری آنها را به عهده می گیرند. بسیاری از افرادی که در رسانه ها چهره می شوند چنان قدرتی می گیرند که در اتفاق های تاثیرگذار کشورشان – مثلا انتخابات ریاست جمهوری نقش موثری ایفا می کنند.

در این راستا "فوربس" فهرستی از 15 زن تاثیرگذار عرصه رسانه منتشر کرده است؛ زن هایی که نام آنها را کم و بیش شنیده ایم. این 15 زن فرمان گفت و گوهای جهانی را در دست دارند و خبرهای مهمی را به گوشمان رسانده اند که گاهی تاثیرهای انکارناپذیری روی زندگی ما داشته اند. در این مطلب با 12نفر از این زنان قدرتمند آشنا می شویم. (لورا لانگ، گرتا فان سوسترن و مارجوری اسکاردینو؛ سه زن از دیگر زنان این فهرست هستند ).

ملکه رسانه‌ها! - آکا

١-جیل آبرامسون

نخستین زنی که سردبیری "نیویورک تایمز" را به دست آورد، مدیریت راه اندازی نسخه اینترنتی این نشریه 161 ساله را برعهده گرفت. حالا NYTimes.com بیش از نیم میلیون مشترک پولی دارد و هر ماه بالغ بر 40 میلیون بیننده از سراسر دنیا از این سایت دیدن می کنند.

٢- اُپرا وینفری

"اپرا وینفری" شاید سرشناس ترین چهره این فهرست باشد. ملکه رسانه ها حضور خود را روی امواج کانال 24 ساعته PROPRE همچنان حفظ کرده و با طرفدارانش از راه وب سایت، مجله، برنامه های رادیویی و شبکه های اجتماعی در تماس است.

٣- آن سووینی

جانشین رئیس شبکه تلویزیونی دیزنی و رئیس گروه Disney ABC Television هدایت بیش از 100 شبکه را برعهده دارد. آمارها نشان می دهند که مجموع بینندگان این شبکه ها به 60 میلیون نفر می رسد که از 169کشور به دیدن آنها می نشینند.

٤- دایان ساویر

"ساویر" با تبدیل شدن به یکی از شناخته شده ترین و باثبات ترین افراد دنیای خبر، برای زنان ژورنالیست نقش یک پیشگام را دارد. او نخستین مهمان زن برنامه "60 دقیقه" مایک والاس بود و هرروز بیش از 7میلیون نفر را تحت تاثیر خبرهای خود در ABC قرار می دهد.

در این راستا "فوربس" فهرستی از 15 زن تاثیرگذار عرصه رسانه منتشر کرده است؛ زن هایی که نام آنها را کم و بیش شنیده ایم. این 15 زن فرمان گفت و گوهای جهانی را در دست دارند

٥- سو نایجل

"اتاق خبر" برنامه ای است که سو نایجل شهرت خود را مدیون آن است. با این حال نایجل وقت خود را صرف سریال سازی نیز می کند. رسانه های خبری از صرف بودجه های هنگفتی بالغ بر 100 میلیون دلار برای این سریال ها خبر داده اند. یکی از سریال هایی که او در تولید آن نقش داشته و به موفقیت های جهانی هم رسیده "بازی شاهان" است.

٦- کریستین امانپور

اگرچه "امانپور" را مرکز ثقل اخبار خارجی شبکه ABC و تهیه کننده گفت وگوهای شبانه "امانپور" در شبکه سی ان ان می دانند اما نمی توان گزارش های او را از کشورهای حساسی همچون افغانستان، عراق، پاکستان و رواندا و مصاحبه با تقریبا تمامی سران کشورهای دنیا – از جمله معمر قذافی و حسنی مبارک در زمان بیداری اسلامی از یاد برد.

ملکه رسانه‌ها! - آکا

٧- بونی هامر

رئیس شبکه کابلی و استودیوهای NBCUniversal قدرتمندترین مدیر تلویزیونی شناخته می شود. او توانسته است USA Network را طی شش سال گذشته در رده نخست نگه داشته و شبکه SyFy را بین پنج شبکه برتر کابلی قرار دهد. اکنون او وقت خود را صرف ارتقای یک شبکه سرگرمی کرده است.

٨-تینا براون

او از دبیران مجله قدیمی نیوزویک و همچنین The Daily Beast است. تینا براون که به عنوان یکی از بزرگترین طرفداران حقوق زنان شناخته می شود، هرساله گردهمایی ای تشکیل می دهد. نکته قابل توجه در این همایش این است که او به مصاحبه با یکی از زنان مشهور دنیا همچون "آنجلینا جولی"، "شریل ساندبرگ" و "کریستین لاگار" می پردازد.

٩- آریانا هافینگتون

"هافینگتون پست" را حتما همه می شناسید. هافینگتون پست که در ابتدای سال2011 به AOL فروخته شد، نخستین جایزه پولیتزر را برای آریانا به ارمغان آورد. گزارش های او باعث شده است که دیدی تازه نسبت به عرصه خبر و خبررسانی پدید آید.

نخستین زنی که سردبیری "نیویورک تایمز" را به دست آورد، مدیریت راه اندازی نسخه اینترنتی این نشریه 161 ساله را برعهده گرفت

١٠- میندی گروسمن

او مدیر عامل شرکت HSN است. با این حال او علایق دیگری هم دارد. علاوه بر مدیریت شرکت یاد شده، گروسمن در دنیای موسیقی نیز فعالیت دارد و کنسرت های معروفی را مدیریت کرده است. فعالیت های او باعث شده است که درآمد سالانه اش به 3.2 میلیارد دلار برسد.

١١- آنا وینتوور

او را قدرتمندترین زن در دنیای رسانه های مد می دانند. آنا وینتوور از سال 1988 در نشریه Vogue حضوری فعال داشته است. نسخه کاغذی این نشریه 11.4 میلیون نفر خواننده دارد و 1.2 میلیون نفر نیز از سایت این ماهنامه دیدن می کنند.

فراوری : آزاده مرنی

بخش ارتباطات تبیان

منابع: آفتاب / جوان امروز

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط بخش ارتباطات و رسانه ها سایت آکاایران


تبلیغات