آیت الله مصباح هدف جدید بی بی سی!

شبکه بی بی سی فارسی با نقل معکوس این دو جمله از آیت الله مصباح، و همچنین پرداختن به موضوعات اختلافی شیعه و سنی، این طور وانمود کرده که تروریست های سوری وابسته به اهل تسنن هستند.

,ارتباطات و رسانه ها

در حالی که مسئولان جمهوری اسلامی ایران به اتفاق در جهت همگرایی بیشتر میان شیعه و اهل تسنن گام بر می دارند، بی بی سی فارسی (BBC) با مدیریت صادق صبا، با تحریف سخنان آیت الله مصباح یزدی سعی در ایجاد تفرقه میان این دو گروه اسلامی را دارد. طی گزارشی پس از سخنرانی چند روز پیش آیت الله محمد تقی مصباح یزدی در دیدار جمعی از مدیران وزارت دفاع، در مجمع آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) قم، بی بی سی فارسی با انتشار خبری با عنوان "سخنان مصباح یزدی درباره ی خلیفه سوم مسلمانان و تکفیری‌ ها در سوریه"، به تحریف گفته های این استاد حوزه ی علمیه مبادرت کرد. این شبکه با جا به جا کردن گفته های آیت الله مصباح یزدی این طور وانمود کرد که وی در جهت دامن زدن به اختلافات شیعه و سنی سخنرانی کرده است.

آیت الله مصباح یزدی در سخنان خود با بیان این که بعد از رحلت رسول گرامی اسلام (ص)، مردم به سمت دنیا گرایش پیدا کردند، یادآور شده که دنیاگرایی، باندبازی، تبعیض، دادن پست و مقام به قوم و خویش و عشیره و ... توسط خلیفه سوم موجب خشم توده های مردم شد که در نهایت همین امر منجر به قتل خلیفه گردید. این عضو مجلس خبرگان با اشاره به عملیات وهابی ‌های تکفیری در سوریه، اظهار داشته: "وهابی های تکفیری میوه ی همان درخت هایی هستند که بعد از رحلت پیامبر(ص) از حق روی گردان شدند."

این در حالی است که شبکه بی بی سی فارسی با نقل معکوس این دو جمله از آیت الله مصباح، و همچنین پرداختن به موضوعات اختلافی شیعه و سنی، این طور وانمود کرده که تروریست های سوری وابسته به اهل تسنن هستند. البته گفتنی است که پیش تر آیت الله مصباح یزدی رییس مۆسسه ی آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره)، در مراسم افتتاح سال تحصیلی مدرسه ی علمیه معصومیه قم به برخی رفتارها در لعن بزرگان مذاهب دیگر اشاره داشت و تاکید کرده بود که لعن بزرگان مذاهب دیگر نباید صورت گیرد.

 بی بی سی فارسی (BBC) با مدیریت صادق صبا، با تحریف سخنان آیت الله مصباح یزدی سعی در ایجاد تفرقه میان این دو گروه اسلامی را دارد

در این میان، با توجه به برگزاری نشست ژنو 2 درباره ی بحران سوریه، عملکرد بی بی سی فارسی در تحریف سخنان یک روحانی شیعه در جهت تفرقه اندازی جای تامل دارد  و باید توجه داشت که این اولین باری نیست که این بنگاه دروغ پراکنی به تحریف سخنان بزرگان ایران دست زده زیرا تنها در سال جاری و بر سر روند انتخابات ریاست جمهوری بارها و بارها به تحریف سخنان دکتر قالیباف و دکتر روحانی دست زده تا بر موجبات اختلافات داخلی را فراهم آورد.

به عنوان مثال ابتدا سایت کلمه با انتشار متن سخنرانی قالیباف در جمع بسیجیان، او را بعنوان فردی خشونت طلب و عامل سرکوب دانشجویان معرفی کرد. به دنبال کلمه، بی بی سی فارسی هم با انتشار یک فایل صوتی ناقص، به کمک دوستانش آمد تا پروژه تخریب قالیباف را گرم‌ تر کند!

,ارتباطات و رسانه ها

این روباه پیر، طی برنامه ای در ظاهر انتقادهای خود را به دولت حسن روحانی وارد می ساخت که چطور با وجود سهم بالای سنی مذهب ها در آرای انتخاباتی اش برای تصدی سمت ریاست جمهوری کشورمان، هیچ پست ویژه ای را به اهالی این مذهب نداده است، اما در کنار آن و وقتی به دلایل این موضوع می پردازد، به وضوح می بینیم که حسن روحانی را کاملا بی تقصیر دانسته و تمام تقصیر را متوجه اصل حکومت جمهوری اسلامی می داند و حساسیت های! موجود در کلیت نظام کشورمان را مانع رشد مسئولین سنی مذهب در ایران می خواند.

به هر حال باید توجه داشت که رسانه ی دولتی انگلیس و بخصوص بخش فارسی زبان این رسانه نما که ماهیتا با هدف دنبال کردن منافع غرب و ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران راه اندازی گردیده است، از همان آغاز فعالیت هایش، قسمت ویژه ای از فعالیت هایش را به ایجاد تفرقه میان مردم کشورمان اختصاص داده است

فرآوری : آزاده مرنی

بخش ارتباطات تبیان

منابع: رسانه ایران / پرشین بی بی سی / سایت آهستان

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط بخش ارتباطات و رسانه ها سایت آکاایران
تبلیغات