المپیک هم جنس بازان با گوگل!

گوگل در اقدامی اخلاق‌ ستیزانه، با قرار دادن یک لوگوی معنادار نسبت به محدودیت‌ های المپیک زمستانی روسیه علیه هم ‌جنس‌ بازان، اعتراض کرد و در لوگوی نسخه روسی خود تصویری از شش ورزش اسکی، هاکی روی یخ، بازی کرلینگ، سورتمه ‌سواری، پاتیناژ و اسنوبوردیینگ را در زمینه ‌ای از رنگین ‌کمانی که نماد هم‌ جنس ‌بازی است، منتشر کرده است.

المپیک هم جنس بازان با گوگل! - آکا

رابطه ی میان دین و همجنس گرایی می ‌تواند با توجه به زمان و مکان تا حد زیادی متفاوت باشد، در درون ادیان و بین ادیان و فرقه ‌های مختلف، و با توجه به شکل ‌های مختلف همجنس گرایی و دوجنس گرایی. امروزه آموزه ‌های ادیان بزرگ جهان و نگرش آنها نسبت به این گرایش ‌های جنسی، چه کلّی و چه در هر فرقه، بسیار متفاوت است.

سه دین ابراهیمی یهودیت، مسیحیت و اسلام آشکارا با همجنس ‌گرایی مخالفت کرده‌ اند، اما برخی مسیحیان در این زمینه نظرات متفاوتی دارند، چنان که برخی کلیساها عقد شرعی همجنس ‌گرایان را جاری می‌ کنند و برخی نیز، این عمل را مطرود می‌ دانند. بعضی عقیده دارند که همجنس ‌گرایی خود یک گناه است در حالی که عده ‌ای دیگر تنها اعمال همجنس‌ گرایانه را گناه می ‌دانند.

اینک گوگل در اقدامی ناگهانی و اخلاق‌ ستیزانه، با قرار دادن یک لوگوی معنادار نسبت به محدودیت‌ های المپیک زمستانی روسیه علیه هم ‌جنس‌ بازان، اعتراض کرد. از روز پنجشنبه که المپیک زمستان سوچی در روسیه آغاز به کار کرده است، گوگل در لوگوی نسخه روسی خود تصویری از شش ورزش اسکی، هاکی روی یخ، بازی کرلینگ، سورتمه ‌سواری، پاتیناژ و اسنوبوردیینگ را در زمینه ‌ای از رنگین ‌کمانی که نماد گروه‌ های حامی هم‌ جنس ‌بازی است، منتشر کرده است.

حائز اهمیت آن که در پایین این لوگو نیز گوگل شعاری از منشور المپیک را قرار داده که می ‌گوید: «انجام ورزش، حق هر انسانی است. هر فرد باید امکان انجام ورزش را داشته باشد، بدون هر نوع تبعیضی.» این اقدام گوگل، کاملا در راستای مشروعیت‌ بخشی به عمل شنیع و غیرانسانی لواط قلمداد می‌ شود.

البته به غیر از گوگل، دیگر شرکت‌ های تجاری آمریکایی نیز نسبت به محدودیت‌ های روسیه علیه هم‌ جنس‌ بازان، موضع گرفته ‌اند

ولادیمیر پوتین، رئیس ‌جمهور روسیه پیش از مسابقات مخالفت تلویحی خود با حضور هم‌ جنس ‌بازان در المپیک زمستانی سوچی را اعلام کرده بود. در روسیه، قانون ممنوعیت تبلیغ روابط جنسی نامتعارف، حاکم است و طبق این قانون، حتی اگر قهرمانان المپیک نیز در گفتگو با رسانه‌ ها سخنی در حمایت از گروه ‌های هم ‌جنس‌ بازی بیان کنند، به زندان یا جریمه سنگین محکوم خواهند شد.

البته به غیر از گوگل، دیگر شرکت‌ های تجاری آمریکایی نیز نسبت به محدودیت‌ های روسیه علیه هم‌ جنس‌ بازان، موضع گرفته ‌اند. به عنوان مثال، شرکت مخابراتی ای.تی.اند.تی AT&T هفته ی گذشته رسما این قانون روسیه را به باد انتقاد گرفت. البته حامیان مالی المپیک زمستانی همچون کوکاکولا، ویزا، سامسونگ و مک ‌دونالدز تاکنون در این باره سکوت کرده‌ اند.

این روند در حالی است که تا نیم قرن پیش نوشتن در مورد همجنس‌ گرایی و همجنس‌ بازی در کشورهای اروپایی و حتی "کشور رویاها" کاری بسیار ناپسند محسوب می ‌شد و مخالفت گروه‌ های مختلف جامعه را در پی ‌داشت. چنین عادتی در جامعه نوعی انحراف اخلاقی شناخته و از ترویج آن جلوگیری می ‌شد؛ اما در طول سه دهه ی اخیر تغییرات بنیادی در عرف‌ های فرهنگی کشورهای غربی ایجاد شده‌ و حتی جایزه‌های ادبی بین ‌المللی با موضوع همجنس‌ گرایی نیز تاسیس شده‌ اند.

ولادیمیر پوتین، رئیس ‌جمهور روسیه پیش از مسابقات مخالفت تلویحی خود با حضور هم‌ جنس ‌بازان در المپیک زمستانی سوچی را اعلام کرده بود. در روسیه، قانون ممنوعیت تبلیغ روابط جنسی نامتعارف، حاکم است و طبق این قانون، حتی اگر قهرمانان المپیک نیز در گفتگو با رسانه‌ ها سخنی در حمایت از گروه ‌های هم ‌جنس‌ بازی بیان کنند، به زندان یا جریمه سنگین محکوم خواهند شد

باید توجه داشت که در فضای ‌کنونی همجنس ‌گرایی به جریانی تبدیل شده که دیگر در غرب موضوعی "تابو" و ممنوع نیست، بلکه به عرفی در جوامع غربی تبدیل شده است. آمار نظر‌سنجی‌ ها در آمریکا و برخی کشورهای اروپایی نیز از این روند حکایت دارند و نشان می ‌دهند که در حال حاضر همجنس ‌گرایی به جریان و سکه رایجی در جامعه آمریکا تبدیل شده و بیش از 50 درصد از مردم موافق آزادی همجنس ‌گراها در این کشور هستند. از سوی دیگر آزادی فعالیت علنی گروه‌های همجنس‌گرا و آزادی دومینو ‌وار این ازدواج‌ ها در ایالت‌ های آمریکا (برای نمونه آخرین نمونه آن در ایالت نیویورک بود) نشان از یک جریان فرهنگی مهندسی شده است که به سرعت در حال گسترش است.

فرآوری :آزاده مرنی

بخش ارتباطات تبیان

منابع: مشرق / گرداب / ویکیپدیا

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط بخش ارتباطات و رسانه ها سایت آکاایران
تبلیغات