اینترنت 25 ساله شد

درتاریخ 12 مارس 1989 اینترنت در آزمایشگاه CERNکشور سوئیس متولد شد تا یکی از بزرگ‌ترین تحولات تاریخ صورت گیرد.

این طور که در تاریخ ثبت شده است، در تاریخ 12 مارس 1989 شبکه مجازی اینترنت متولد شد تا ما امروز بتوانیم آن را با همه خدماتش در اختیار بگیریم.

اینترنت

به گزارش شماران سیستم، کارشناسان می‌گویند که تاریخ دقیق تولد اینترنت مشخص نیست. اما باید گفت که این اتفاق بزرگ تا 7 آگوست 1989در آن روز "تیم برنرز-لی"(Tim Berners-Lee) نخستین سیستم ارتباطی بین رایانه‌ها را ارایه کرد، به‌طول نیانجامید.

اما به هر حال باید توجه داشت که هر ساله در سراسر جهان در تاریخ 12 مارس تولید اینترنت جشن گرفته می‌شود و در مراسم‌های مختلف، بزرگ‌ترین پیشرفت‌های این عرصه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

برنرزلی در ابتدا قصد داشت از اینترنت به عنوان ابزاری برای ارتقا ارتباطات در مجموعه CERN در کشور سوئیس استفاده کند.

این مجموعه در آن زمان یک آزمایشگاه تخصصی بود که دانشمندان فراوانی را در علوم رایانه گرد هم آورده بود.

اما مرکز CERN این روزها به عنوان یکی از منابع اصلی برای گسترش اینترنت محسوب می‌شود و استانداردهای اصلی این شبکه مجازی نیز در همین مکان تعریف می‌شود.

در آن سال‌ها شرکت‌های بزرگ یا کاربران پیشرفته ابزارهایی مانند ZX Spectrum +2A یا Atari ST را در اختیار داشتند.

اما امروزه کاربران جهانی با گوشی هوشمند یا رایانه لوحی، یک سیستم پردازشی پیشرفته را در جیب خود حمل می‌کنند که به کمک آن می‌توانند در هر مکان و زمانی به اینترنت متصل شوند.

برنرزلی در ابتدا قصد داشت از اینترنت به عنوان ابزاری برای ارتقا ارتباطات در مجموعه CERN در کشور سوئیس استفاده کند

طبق آمار موجود، هم‌اکنون 87 درصد مردم آمریکا به صورت مرتب از اینترنت و خدمات مربوط به آن بهره می‌برند و درصد مردم آمریکا هم این فضا را یک ابزار مفید و کاربردی برای زندگی روزمره خود می‌دانند.

آمارها همچنین نشان می‌دهد که 68 درصد مردم آمریکا با گوشی هوشمند یا رایانه لوحی وارد اینترنت می‌شوند و 50 درصد ساکنان این کشور هم اعلام کرده‌اند که مجبورند به صورت روزانه وارد اینترنت شوند.

بخش ارتباطات تبیان

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط بخش ارتباطات و رسانه ها سایت آکاایران
تبلیغات