شبکه ای که اسرائیل از آن شکایت کرد

به احتمال زیاد گذرتان به متروی تهران و ایستگاه های پر تردد نظیر انقلاب، ولیعصر، هفت تیر و... افتاده است، تلویزیون بزرگ را در مقابل گیت کارت زنی این ایستگاه ها مشاهده کرده اید تلویزیونی که نوستالژیک طراحی شده و آدم را یاد تلویزیون های قدیمی و سیاه و سفید سالهای گذشته می اندازد.

آیا به محتوا و تصاویری که از این تلویزیون ها پخش می شود دقت کرده اید، در گوشه ای از آن عبارت نصر تی وی درج شده است.

شبکه نصر تی وی شبکه خصوصی ویدئویی اینترنتی است که به پوشش تحولات کشورهای منطقه و بیداری اسلامی می‌پردازد.

شبکه ای که اسرائیل از آن شکایت کرد - آکا

 این شبکه فعالیت‌های خود را در راستای اهداف انقلاب اسلامی تعریف کرده سعی دارد تصاویر تاثیرات انقلاب  اسلامی ایران و انقلاب های منطقه را به جهان منعکس کند. نصر تی وی متناسب با شرایط دنیا و اوج بیداری اسلامی و یا بهار عربی پا در میدان گذاشته که مخاطبان آن را کاربران فضای مجازی و کسانی که دسترسی به اینترنت دارند، تشکیل می دهند.

رسانه ای برای آنان که رسانه ای ندارند، آیینه ای که حقیقت را منعکس می کند، برای آنان که تشنه حقیقت هستند، لطفا با انتشار ویدیوها و عکس هایمان، کمک کنید تا فریاد مظلومان را به گوش همگان برسانیم، شما رسانه هستید این ها عباراتی هستند که در قسمت درباره ما شبکه نصر دیده می شود. که در کوتاه ترین عبارت معرف عملکرد این شبکه است.

اواخر سال 89 بود که زمزمه راه اندازی اولین شبکه ی تلویزیونی اینترنتی شنیده شد. طبق اعلام مسئولین نصر تی وی  این شبکه در ابتدای سال و در خلاء برنامه های سیما در مورد بیداری اسلامی راه اندازی شده  شبکه تلویزیونی اینترنتی نصر تی ‌وی با پرداختن به موضوع مقاومت اسلامی و بیداری اسلامی و با حمایت بخش غیردولتی به چهار زبان فارسی، عربی، انگلیسی و اردو آغاز بکار کرد اما در حال حاضر زبان ترکی و فرانسه نیز به منوی پخش ان اضافه و زبان اردو حذف شده است.

شاخه های اصلی این شبکه در هفت بخش ویژه های نصر، امام خامنه ای، بیدار اسلامی، مقاومت اسلامی، انقلاب اسلامی، سیاسی و مذهبی دسته بندی می شوند.

شبکه های خصوصی غالبا به صورت تک تخصصی و محدود از حوزه صدا وسیمای ملی کار می کنند مانند شبکه لبیک که به مناسک حج می پردازد، و یا شبکه نصر که به بیداری اسلامی می پردازد

طبق اعلام مسئولین این شبکه، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی تاکنون دو بار از  شبکه نصر تی وی شکایت کرده است و شبکه ای مثل یوتیوب کلیپ های نصر را بارها و بارها حذف کرده است و فیس بوک صفحه اختصاصی این شبکه را مسدود کرده است همچنین مسئولین این شبکه بیان کرده اند که این شبکه توسط دشمنان جهان اسلام هم رصد می شود و در این رابطه مظفری قائم مقام شبکه، خبر از ثبت 13 IP از تل آویو را داده است که هر روز سر ساعت خاصی وارد سایت می شوند و پس از 17 تا 18 دقیقه خارج می شوند.

شبکه های خصوصی غالبا به صورت تک تخصصی و محدود از حوزه صدا وسیمای ملی کار می کنند مانند شبکه لبیک که به مناسک حج می پردازد، و یا شبکه نصر که به بیداری اسلامی می پردازد.

قدرت روشنگری رسانه و از سوی دیگر تحمیق آن بر افکار عمومی بر کسی پوشیده نیست. رسانه ها نقش عمده ای در تنویر افکار عمومی دارند اما آن چه که دیده می شود بیشتر پنهان کردن حقایق است.

در شرایط فعلی که ثروت و قدرت سردمداران کشورهای عربی و لابی آنها با سردمداران غرب باعث در نطفه خفه شدن انقلاب های عربی از یک سو و شعله ور تر شدن آتش جنگ در سوریه از سوی دیگر شده است. بدون شک چشم امید کشورهایی چون بحرین که با تاسی به انقلاب ایران قیام کرده اند به جمهوری اسلامی ایران است تا صدای انقلاب آنها را به گوش جهانیان برسانند.

اما بحث این جاست که آیا فضای مجازی با سرعت پایین و هزینه بالای اینترنت، محل خوبی برای به نمایش گذاشتن تولیدات شبکه هایی چون نصر تی وی است؟ آیا مترو با آن ازدحام و شلوغی و و عجله ای که مسافران آن دارند آیا محل برای برای نمایش این تولیدات است؟ برنامه هایی که با هدف روشنگری تولید می شوند اما آن طور که باید و شاید دیده نمی شوند.

 کاش صدا و سیما در کنار پخش فیلم، سریال، برنامه ها و فوتبال های تکراری از شبکه های مختلف بخش و ساعتی را نیز به انعکاس تولیدات این شبکه های خصوصی اختصاص می داد چرا که پهنای باند و قدرت پخش بلامنازع در کشور است

 کاش صدا و سیما در کنار پخش فیلم، سریال، برنامه ها و فوتبال های تکراری از شبکه های مختلف بخش و ساعتی را نیز به انعکاس تولیدات این شبکه های خصوصی اختصاص می داد چرا که پهنای باند و قدرت پخش بلامنازع در کشور است.

اگر این برنامه از صدا و سیمای ملی پخش شوند تا حدی از موازی کاری در تولید برنامه های مشابه جلوگیری می شود.

دنیای کنونی بویژه سردمداران ‌آن پشت قدرت رسانه ای خود پرده ای بر جنایاتی که در دنیا در حال وقوع است کشیده اند. نیاز جامعه به‌آگاهی و دانستن است اگر برنامه سازان ما در این عرصه ورود مطلوبی نداشته باشند، دیگران جای آن را پر خواهند کرد. این نیاز جامعه است و کسانی که از توانایی‌های علمی و اخلاقی مطلوب برخوردارند، اقدام کنند وگرنه دیگران محتوای مورد نظر خود را عرضه می‌کنند. کما این که شبکه هایی وهابی و یا شبکه هایی به اسم شیعه بر روی آنتن های ماهواره ای و یا فضای مجازی برنامه های خود را منتشر می کنند و تیشه به ریشه اسلام واقع می زنند.

مینا محمدی

بخش ارتباطات تبیان

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط بخش ارتباطات و رسانه ها سایت آکاایران
تبلیغات