در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد 4 نکته برای موفقیت در مصاحبه کاری ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته اطلاعات مدیریت و بازاریابی از سایت اطلاعات عمومی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: اخبار روز کسب و کار و کارآفرینی : با رعایت چند نکته ظریف و ساده می توانید مصاحبه های کاری را با موفقیت پشت سر بگذارید.

پایگاه اطلاع رسانی آتیسام : یک مصاحبه ی شغلی میتواند بشدت اضطراب اور باشد. چرا؟ به این علت که مورد قضاوت قرار خواهید گرفت. سرنوشت شغل آتی تان به نحوه ی عملکردتان در مقابل مصاحبه کننده/کارفرما وابسته است.
در مورد آمادگی برای مصاحبه ی شغلی نکات زیادی وجود دارد: بگذارید 4 تا از مهمترین ها را در اینجا ارائه دهیم:
4 نکته برای موفقیت در مصاحبه کاری
4 نکته برای موفقیت در مصاحبه کاری -آکا

آکاایران: 4 نکته برای موفقیت در مصاحبه کاری

   1- در مصاحبه کاری کمی اضطراب بـد نیست، اما زیادش بسیار بد است
به گزارش آکاایران: هرچند گـفتـنـش از انجامش بسیار ساده تر است، اما میبایست تا بیشترین حد ممکن آرامش و برخوردی مطمئن داشته باشید_ اضطراب بیش از حد شخصیت واقعی تان را به مصاحبه کننده نشان نمیدهد.
از سوی دیگر، تفاوت مشخصی میان اطمینان بخود و تکبروخودبینی وجود دارد، پس به این مورد توجه کنید. به انچه میگویید فکر کرده و اعتماد بنفس گـزاف نداشته باشید زیرا آزاردهنده و نشان خودنمایی میباشد. سوالات را صادقانه پاسخ دهید و خودتـان باشید، نقش بازی نکنید!
   2 - شما باید برای آن سوالاتی که همواره مطرح میشوند، آماده باشید
برای مثال، چرا آن شغل را میخواهید؟ چرا کاندیدی مناسب برای این موقعیت شغلی هستید؟ نقاط قوت و ضعف تان چیست؟ چه مهارتهایی دارید که همراستا با این موقعیت شغلی باشد؟ روز پیش از مصاحبه، خودکاری برداشته و پاسخهای این سوالات را بصورت کامل آماده کنید.
همچنین میبایست کاملا بر محتویات رزومه ی کاری خود مسلط باشید. باید بتوانید همه ی مطالب موجود در آن را با جزییات شرح دهید. ایده آل اینست که آنرا از حفظ بدانید، و فاقد اینکه مقابلتان باشد بتوانید در خصوص مطالبش صحبت کنید. این کار هوشیاری، صداقت و حرفه ای بودن شما را به مصاحبه کننده نشان میدهد.
   3 - درباره ی شرکت تحقیق انجام دهید
برخی سوالات رایجی که کارفرمایان در مصاحبه شغلی میپرسند عبارتند از: "درباره ی شرکت چه میدانید؟" یا "درباره ی این نقش شغلی خاص چه میدانید؟". با دانستن اطلاعاتی پایه ای درباره ی شرکت، میل و اشتیاق خود به موقعیت شغلی و کار در شرکت را به کارفرما نشان دهید.
اینکار تاثیر اولیه ی مثبتی بر مصاحبه کننده گذاشته و رقابتپذیری شما را در قیاس با دیگر متقاضیان شغل بالا میبرد.
   4 - نهایتا، برخورد و رفتار شما بسیار اهمیت دارد
  • با لبخند و دست دادن محکم سلام کنید
  • وقتی از شما خواسته شد، بنـشینـیـد
  • خمــیده و شل و ول روی صندلی نـنشیـنیـد
  • مستقیم و رسـا صحبت کنید
  • ارتباط چشمی برقرار کنید، البته نـه خیلی زیاد
  • حتی اگر فکر میکنید مصاحبه برایتان بخوبی پیش نرفت، باز هم از مصاحبه کننده برای وقتی که گذاشته است، تشکر کنید
  • سعی کنید بشاش و خوش مشرب باشید، زیرا باعث میشود شما دوست داشتنی جلوه کنید
هرچند این نکات بسیار واضح و مبرهن هستند، اما معمولا به فراموشی سپرده میشوند. پیش از مصاحبه ی شغلی اینها را برای خود یادآوری کنید، تا ریسک از دست رفتن فرصت شغلی نصیبتان نشود!

کلید واژه: نکته ، مصاحبه کاری
.

منبع :

4 نکته برای موفقیت در مصاحبه کاری گردآوری توسط بخش مقالات مدیریت ، بازاریابی ، تبلیغات سایت آکاایران
تبلیغات