آکاایران: شادی را به محل کارتان دعوت کنید

اخبار روز کسب و کار و کارآفرینی : این مطلب را از دست ندهید تا راه و روش هایی را به شما آموزش دهیم که باعث شود شادی و خوشحالی را به محل کارتان مانند یک ویروس انتقال دهید.

پایگاه اطلاع رسانی آتیسام :
     شما می توانید با کارهای کوچکی شادی را به محل کارتان بیاورید.
به گزارش آکاایران: نتایج تحقیقات اخیر نشان داده اگر محیط کار به هم ریخته و درهم باشد، باعث پریشانی و بی قراری می شود و بهره وری فرد را کاهش می دهد. مسلما در چنین شرایطی حرف زدن از شاد بودن بی معناست. وقتی بهره وری مان پایین می آید، شادی مان هم کم می شود زیرا حس مفید و توانمند بودن رابطه مستقیمی با شادی دارد. ناگفته پیداست وقتی شما بتوانید نامه ها، کاغذها و فایل های مورد نظرتان را به سرعت پیدا کنید، بهتر می توانید روی کارهای مهم تر تمرکز کنید. برای اینکه محیط کارتان را به نحوی تغییر دهید که بتوانید با شادی بیشتری به فعالیت های روزانه تان بپردازید، این موارد را رعایت کنید:
 
شادی را به محل کارتان دعوت کنید - آکا

آکاایران: شادی را به محل کارتان دعوت کنید     استفاده از کاغذ را متوقف کنید
کاغذها از همه طرف به زندگی کاری ما هجوم می آورند. بررسی کنید این کاغذهای ناخواسته از کجا می آیند و آنها را متوقف کنید. برای همه کسانی که با شما ارتباط کاری دارند، ایمیل بفرستید و درخواست کنید نامه هایشان را الکترونیکی بفرستند، اشتراک بروشورها و نشریاتی را که نمی خوانید لغو و صورت حساب هایتان را آنلاین پرداخت کنید.
     یوگا کار کنید
یوگا به زندگی نظم می دهد. فلسفه این نوع ورزش ها، آراستگی و تمیزی محیط است و به ما شناخت بهتری از خودمان و جهان اطرافمان می دهد. وقتی فضا تمیز و آراسته باشد، ذهن ما هم مرتب می شود و وقتی ذهنمان مرتب باشد می توانیم تمرکز کنیم و به آنچه که می خواهیم دست یابیم و این موضوع ما را شاد می کند.
 
     کاغذهای مهم را اسکن کنید
اسکن کردن راه خوبی برای نگهداری کاغذهای مورد نیاز بدون نگه داشتن آنهاست. ماهی یک بار کاغذهای مهم را اسکن کنید و بعد پوشه های کاغذی را دور بریزید.
     متفکر باشید
ما تمام روز در حال کار و تلاش هستیم و اغلب فراموش می کنیم زمانی را به توقف کار و فکر کردن درباره آنچه انجام می دهیم، اختصاص دهیم. فکر کردن نه تنها کمک می کند کمتر دچار اضطراب شویم بلکه به نظم دهی ذهنی مان هم کمک می کند. اگر قبل از شروع کاری راجع به آن فکر کنیم، زودتر به نتیجه می رسیم و کمتر وقت و انرژی صرف می کنیم. نتیجه این کار جز شادی چه می تواند باشد؟
     برنامه داشته باشید
مرتب کردن میز کارتان را به برنامه منظم هفتگی تبدیل کنید. به این ترتیب کارها روی هم تلنبار نمی شوند و از آشفتگی ذهن و محیط پیشگیری می شود.
     به چیزهای کوچک توجه کنید
کارها را به تعویق نیندازید. کارهای خرده ریز را فدای کارهای وقت گیر و بزرگ نکنید. روزی می رسد که همان کارهای کوچک انجام نشده برایتان دردسرساز می شوند.

.

منبع :

تبلیغات