آکاایران بنا بر گزارش موسسه تحقیقاتی Canalys، اپل از زمان عرضه اپل واچ به بازار در ماه آوریل گذشته تا کنون هفت میلیون دستگاه از این ساعت هوشمند فروخته است. این به معنی فروش یک میلیون اپل واچ در هر ماه است. این میزان کمتر از پیش بینی وال استریت ژورنال است.
تحلیلگران: اپل تا کنون ۷ میلیون ساعت هوشمند فروخته است

آکاایران: تحلیلگران: اپل تا کنون ۷ میلیون ساعت هوشمند فروخته است

به هر حال، همه اخبار بد نیستند: کانالیس اشاره می‌کند که فروش اپل واچ از آوریل تا کنون بیش از تمام ساعتهای هوشمند فروخته شده توسط دیگر شرکتها طی ۵ فصل گذشته است. کریس جونز، تحلیلگر این شرکت پیش‌بینی می‌کند نیروی جنبشی تولیدی اپل به فروش اپل واچ در فصل تعطیلات هم کمک فراوانی خواهد کرد.
 
اپل به سختی مشغول کار روی بازاریابی ساعتهایشاست و خودش را آماده ورود به فصل فروش کریسمس می‌کند. اکنون هم مشغول پخش تبلیغاتی است که تمرکز آن بر کارکردهایی از ساعت هوشمندش است که باعث صرفه‌جویی در زمان می شود. همچنین گستره توزیع ساعت هم روز به روز گسترده تر می‌شود و توسط زنجیره فروشهای تازه راهی بازار می‌شود. 
 
به گزارش آکاایران اپل اکنون به شکل همزمان باید با ساعت‌سازان دیرپا و همچنین کارخانجات الکترونیک تولیدکننده ساعتهای هوشمند (همچون سامسونگ، ال‌جی و پبل) به رقابت بپردازد. اریک میگیکاوسکی مدیرعامل پبل به CNBC می‌گوید که فروش آنها از زمان عرضه ساعت اپل دوبرابر شده است.
 
به نظر می‌رسد مردم هنوز تصمیم نگرفته‌اند که آیا ساعت هوشمند چیز ارزشمندی است که روی آن سرمایه‌گذاری کنند. به خصوص اینکه حداقل قیمت ۳۴۹ دلاری اپل واچ ان را به انتخابی نسبتا گرانقیمت بدل ساخته است. ساعتها چیزی نیستند که همه از آن استفاده کنند. موبایلها می‌توانند عملکردهای بسیار بهتری داشته باشند و بسیاری از مردم تصور می کنند که این تنها چیزی است که آنها بدان نیاز دارند. 
 

 

منبع :

تبلیغات