در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد قدیمی ترین مدرسه جهان را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آکاایران: باستان شناسان مصری در جریان کاوش های خود در محوطه ای تاریخی در غرب صحرای مصر، موفق به کشف بقایای ساختمانی شدند که می توان آن را قدیمی ترین مدرسه ی جهان دانست.

قدیمی ترین مدرسه جهان,قدیمی ترین مدرسه ایران,قدیمی ترین مدرسه در ایران

مدرسه قدیمی

آکاایران: قدیمی ترین مدرسه جهان در مصر کشف شد

باستان شناسان این بنای آجری را بخشی از شهر تاریخی آمهیدا (Amheida) می دانند که قدمت آن حدود پنج هزار سال است و در سال های دور با جمعیتی حدود 75هزار نفر در مسیر تجاری مردم تمدن های رم و یونان باستان بوده است. تا به حال در بقایای این مدرسه، آثاری از تمدن های رم و یونان باستان از جمله ظرف های سفالی حاوی روغن زیتون کشف شده اند.
 
براساس کاوش های انجام شده در سال های گذشته، ساکنان شهر آمهیدا در علوم مختلف، بویژه دندان پزشکی و ساخت ابزار آلات فلزی مهارت داشته اند.
 
باستان شناسان کشف قدیمی ترین مدرسه ی جهان را یک کشف منحصربه فرد دانستند و امیدوارند با ادامه ی کاوش ها، آثار تاریخی دیگری را کشف کنند.
 
گردآوری: بخش اطلاعات عمومی آکاایران

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

عکس مدارس قدیمی , نام قدیمی مدرسه , مدارس قدیم

گردآوری توسط بخش مقالات تاریخی سایت آکاایران
تبلیغات