loading...

آکاایران: پایان کشمکش ها بر سر تغییر نام خانه سیمین و جلال

پایان کشمکش ها بر سر تغییر نام خانه سیمین و جلال

آکاایران: پایان کشمکش ها بر سر تغییر نام خانه سیمین و جلال


رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران تاکید کرد خانه " جلال و سیمین " با همین نام باقی خواهد ماند.

خانه موزه "جلال و سیمین" در آستانه افتتاح

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به راه اندازی خانه موزه جلال و سیمین گفت:

خانه موزه به نام " جلال آل احمد و سیمین دانشور " همانطور که در مجوز ثبتی آن از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، همین عنوان ثبت شده، باقی می ماند.

محمد جواد حق شناس رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران  در خصوص تغییر نام و مرمت خانه موزه " جلال و سیمین " گفت:

هویت بخشی به میراث شهر تهران در همین مدت کوتاهی که از آغاز به کار شورای شهر می گذرد در اولویت کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا قرار گرفت؛ لذا توجه به حفظ هویت مفاخر ادبی و ملی محور فعالیت مان شد و این رویکرد ما برای پیوند میان شهر، شهروندان، تاریخ، هویت و میراث ملی مان است. در موضوعات متعددی که پیش رویمان قرار دارد تلاش برای اتمام مرمت خانه جلال و سیمین و تبدیل آن به خانه موزه یکی از اقداماتی بود که در اولویت قرار دادیم و اکنون این موزه با نام "جلال آل احمد و سیمین دانشور" در آستانه افتتاح قرار دارد.

پایان کشمکش ها بر سر تغییر نام خانه سیمین و جلال

خانه موزه جلال و سیمین

محمد جواد حق شناس با اشاره به مباحثی که درباره تغییر نام موزه در رسانه ها مطرح شده است گفت:

امروز در خبرها خواندم که خواهرزاده مرحوم جلال آل احمد در مصاحبه ای نسبت به تغییر نام موزه جلال و سیمین به خانه ادبیات داستانی اعتراض کردند و خواستار حفظ نام این موزه با هویت اصلی اش شدند و چنین اعلام کرده اند که شهرداری تهران قصد تغییر نام این موزه را دارد.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران تاکید کرد:
پیرو چنین موضوعی لازم می دانم تاکید کنم تاکنون چنین تصمیمی از سوی شهرداری تهران اتخاذ نشده است و البته اگر هم چنین تغییری مدنظر باشد نمی تواند فاقد لحاظ نظر کمیسیون صورت گیرد که نظر ما نیز بر این است که خانه موزه به نام " جلال آل احمد و سیمین دانشور  " باقی بماند، همانطور که در مجوز ثبتی آن از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، همین عنوان ثبت گردیده است.

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: isna.ir

.

منبع : seemorgh.com

گردآوری توسط بخش مقالات تاریخی سایت آکاایران


تبلیغات