رابرت عروسک نفرین شده - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد رابرت عروسک نفرین شده ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اطلاعات عمومی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: همیشه درباره عروسک ها داستان های مرموزی می شنویم، داستان هایی که برخی از آن ها ناشی از حقیقت و بسیاری از آن ها زاده تصورات کودکان هستند. این بار گنجینه ای را بررسی می کنیم که یکی از همین عروسک های مرموز و نفرین شده است.

به گزارش آکاایران: رابرت عروسکی است که رابرت یوجین اتو (Robert Eugene Otto) نویسنده و نقاش اهل آمریکا صاحب آن بود. ظاهر عروسک شبیه به ملوان دریایی است و به سبک ملوانان قرن بیستم لباس پوشیده، افراد زیادی اعتقاد دارند که این عروسک نفرین شده و دارای نیروهای ما وراء الطبیعه است.

رابرت این عروسک را در اوایل قرن بیستم از یک خدمتکار اهل باهاما هدیه گرفت، گفته می شود که خدمتکار شعبده بازی و جادوگری را می دانست. پس از گذشت مدتی کوتاه اهالی خانواده رابرت متوجه شدند که اتفاقات عجیبی درباره عروسک رخ می دهد. مثلا گاهی که رابرت با آن صحبت می کرد عروسک هم جوابش را می داد، در ابتدا فکر می کردند که خود پسر بچه صدای عروسک را تقلید می کند اما این چنین نبود. یا در زمان هایی که همگی از خانه بیرون می رفتند همسایه ها از خانه آن ها صدای جیغ شنیده و عروسک را پشت پنجره می دیدند یا حتی اهالی خانه صدای خنده های مرموز را از این سو و آن سوی خانه می شنیدند.

در یکی از شب های به ظاهر آرام در خانه یوجین ها پدر و مادر رابرت با صدای جیغ او از خواب بیدار می شوند و فرزندشان را میان وسایل به هم ریخته خانه مشاهده می کنند. پسرک صورتی برانگیخته داشت و ادعا می کرد عروسک خانه را به هم ریخته است.

این داستان های مرموز ادامه داشت تا رابرت در سال ۱۹۷۴ میلادی در گذشت پس از مرگ او عروسک به زیرزمین منتقل گشت و وارثان او خانه را فروختند. خانواده جدیدی در خانه ساکن شدند که دخترکی حدودا ۱۰ ساله داشتند. دخترک شب ها کابوس عروسک رابرت را می دید و با جیغ از خواب بیدار می شد و ادعا داشت که عروسکی قصد کشتنش را دارد. با جستجو عروسک را از زیرزمین بیرون آوردند.

این عروسک بعد ها به موزه منتقل شد و امروزه در معرض دید عموم قرار دارد. جالب این است که هم اکنون عروسک در کمدی شیشه ای نگه داشته می شود که در کنارش دو تابلوی بسیار جالب نصب کرده اند، نوشته های رویشان به شرح زیر است:

– به هیچ وجه به عروسک دست نزنید.

– در هنگام عکس برداری باید از عروسک اجازه بگیرید اگر سرش را تکان داد اجازه عکس برداری دارید در غیر این صورت عواقب بدی گریبان گیرتان می شود. این یک باور قدیمی است به آن احترام گذارید.

*در سال ۲۰۱۵ میلادی فیلمی به نام رابرت ساخته شد که بر اساس داستان عروسک نفرین شده ی رابرت بود.

محل کشف: جزیره کی وست فلوریدا

محل نگهداری: موزه فورت ایست مارتلو فلوریدا (موزه ی آداب و رسوم) | Fort East Martello Museum


دیگر آثار باستانی و نفیس معرفی شده در کارناوال را بخوانید: گنجینه های ایران و جهان

همچنین می توانید درباره برخی از آثار تاریخی و بقایای جذاب دنیا در زیر بخوانید:

یکی از قدیمی ترین عروسک های جهان | اسباب بازی فرعون مصر

مومیایی رامسس دوم | قدرتمند ترین فرعون مصر

مجسمه شیر نشسته | بازمانده ای از دوره سلجوقیان

دستبند زرین هخامنشی با دو قوچ

قطعه ای از صلیبی که حضرت عیسی از روی آن عروج کرد

نقاب های غار کلماکره | نماد بالماسکه ایران

قدیمی ترین شطرنج ایران

چاقو توتنخامون | چاقویی از شهاب سنگ و طلا

پیل پارتی | قدیمی ترین باتری جهان!

رابرت عروسک نفرین شده
,آثار تاریخی جهان,آثار موزه فلوریدا,عروسک نفرین شده,[categoriy]

آکاایران: رابرت عروسک نفرین شده

,آثار تاریخی جهان,آثار موزه فلوریدا,عروسک نفرین شده,[categoriy]
,آثار تاریخی جهان,آثار موزه فلوریدا,عروسک نفرین شده,[categoriy]
,آثار تاریخی جهان,آثار موزه فلوریدا,عروسک نفرین شده,[categoriy]

#گنجینه های تاریخ ایران و جهان را با کارناوال بشناسید.

.

منبع :karnaval.ir


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله رابرت عروسک نفرین شده شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

موجودات نفرین شده

رابرت عروسک نفرین شده گردآوری توسط بخش مقالات تاریخی سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات