محراب اسرار آمیز رومی، کشف محراب اسرار آمیز رومی!

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد محراب اسرار آمیز رومی، کشف محراب اسرار آمیز رومی! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک +محراب +اسرار +آمیز +رومی را کلیک نمایید و یا در دسته از سایت اطلاعات عمومی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد محراب اسرارآمیز رومی را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آکاایران: در یک سوی این محراب تصاویری از ظروف و جام های نوشیدنی حکاکی شده و سوی دیگر، یکی از خدایان روم را نشان می دهد که بر پشت گاو نری ایستاده و...

محراب اسرار آمیز رومی,محراب رومی,محراب مرموز رومی

محراب رومی

آکاایران: کشف محراب اسرار آمیز رومی!
 
محراب سنگی عظیم، منتسب به الهه های قلمرو شرقی امپراتوری روم، طی کاوش های باستان شناسان در قلعه نظامی رومی در شمال انگلستان کشف شد.
به گزارش میراث آریا (chtn)، این بنای عظیم که چهار فوت ارتفاع و 5/1 تن وزن داشته و به صورت پبسیار ظریفی سنگ نگاری شده در زمان حکومت امپراتور هادریان در سال های 122 تا 130 میلادی ساخته شده است.
 
این بنا، که در نزدیکی ویرانه های قلعه نظامی ویندولاندا (Vindolanda) یافت شده به گفته محققان مکان مذهبی منحصر به فردی است که بخشی از برج و باروهای دروازه شمالی این قلعه را تشکیل می داده است.
در یک سوی این محراب تصاویری از ظروف و جام های نوشیدنی حکاکی شده و سوی دیگر، یکی از خدایان روم را نشان می دهد که بر پشت گاو نری ایستاده و بر یک دست تبر و در دست دیگر خود آذرخش دارد.
رومیان او را ژوپیتر می خواندند، اگر چه این خدا برای سامی های خاورمیانه، حداد (hadad) و برای هیتی ها، تشاب (teshab) نام داشت.
به گفته باستان شناسان این بنا محل عبادت سربازانی بوده است که در این قلعه سکونت داشته و از مرزهای امپراتوری روم در شمال بریتانیا محافظت می کردند.
 

گردآوری: بخش اطلاعات عمومی آکاایران

محراب اسرار آمیز رومی، کشف محراب اسرار آمیز رومی! گردآوری توسط بخش مقالات تاریخی سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات