مدیرعامل شرکت پدیده بافت پشمین

خانم نسرین فتاح زاده در سال ۱۳۵۱ در ارومیه متولد شد. وی هم اکنون مدیرعامل شرکت پدیده بافت پشمینن می باشد. او از شرکت کنندگان در دوره های طرح ملی ترویج کارآفرینی و توان افزایی زنان کارآفرین;که در سال ۱۳۸۲ توسط خانه پژوهش نواندیش و با حمایت دفتر امور بانوان وزارت کشور اجرا شد، می باشد.

سایت wenet مصاحبه ای با ایشان انجام داده که در زیر می آید:

خانم فتاح زاده، بفرمایید چه شد که تصمیم گرفتید پشم شیشه تولید کنید؟

من از دوران کودکی علاقه زیاد ی به کارهای تولیدی و کار در خارج از منزل داشت م . در سن ۱۷ سالگی (سال سوم دبیرستان) تصمیم گرفتم در شهرک صنعتی زمینی به صورت اقساط تهیه کنم . قسط اول زمین را با فروش طلاهای خود پرداخت کرد م برای بقیه اقساط کارگاهی اجاره کرده و شروع به تولید لباس بچه گانه نمودم، به این ترتیب هر ماه پس از فروش لباس به تعاونی ها و مغازه ها اقساط زمین را پرداخت می کردم . این  کار یک سال به طول انجامید و در سال ۱۳۶۹ (در ۱۸ سالگی سال چهارم دبیرستان) صاحب کل زمین شدم . و بعد موفق شدم جواز تأسیس پوشاک در شهرک صنعتی را نیز بگیرم.

برای خرید کل زمین از کسی کمک نگرفتید؟

خیر، در این مدت هیچ کس به من کمکی نکرد و پدر م هم با این کار چندان موافق نبودند. به علاوه پس از آن مشکلاتی پیش آمد که ناچار به فروش زمین و مهاجرت به تهران شدم. البته از آن جا که در تهران هزینه ها بسیار بالا بود تصمیم گرفتم دوباره به ارومیه بازگردم و کارخانه ای راه اندازی کنم.

این بار سراغ تولید پشم شیشه رفتید؟

نه، آن زمان با توجه به تحقیقاتی که کرده بودم می دانستم لحاف بازار خوبی دارد، پس از بازگشت در ابتدا کارگاهی اجاره کرده و به دوخت و تهیه لحاف مشغول شدم، با پولی که از این کار بدست می آوردم ، زمینی حدود ۱۰۶۰ متر مربع به صورت اقساط در شهرک صنعتی خریداری و دوباره از صفر شروع کرد م . در این مدت نیز از کسی کمک نگرفتم.

وام هم نگرفته اید؟

با گسترش کار کارخانه توانستم دو وام ۲۰ میلیونی (از تبصره ۳ و وام تکمیلی) دریافت کنم و از این طریق موفق شدم ساختمان کارخانه را به اتمام برسانم و پس از ۶ ماه کلیه اقساط را پرداخت کردم . و زمین و بنای کارخانه را به نام خود ثبت کردم.

رمز موفقیت خود را چه می دانید؟

پشتکار، ریسک پذیری، اعتماد به نفس و ناامید نشدن ! در طول دوران کارم پیشنهادهای زیادی از قبیل مدیرعاملی ، مدیریت کارخانه و غیره به من شد ولی همواره به این اصل معتقد بودم که رمز موفقیت ، پشتکار است و از یک شاخه به یک شاخه دیگر نپریدن و از طرفی همیشه مصر بودم که برای خود کار کنم .

بحث پشت کار شد، شنیده ایم که در حال حاضر دانشجو هم هستید؟

بله، من دیپلم هنر ( نقشه کشی ) داشتم، ولی از آنجا که به رشته حقوق بسیار علاقمند بودم، از چند سال پیش مشغول به تحصیل در رشته علوم انسانی شدم و دیپلم گرفتم، هم اکنون هم دانشجوی رشته حقوق هستم.

امیدواریم هم چنان در دست یابی به اهدافتان موفق باشید.

متشکرم.

مصاحبه کنندگان: زهرا قضات - زهرا عمرانی

 

منبع : tebyan.net

تبلیغات