Image result for ‫آیا میدانستید؟‬‎

آکاایران: در این مقاله از مجموعه مقالات اطلاعات عمومی و دانستنیهای آکاایران , سری اول" آیا میدانستید؟" های عجیب و شگفت انگیز که پیرامون ما وجود دارد را برای شما عزیزان و همراهان آکاایران گردآوری کرده ایم  امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت و استفاده ببرید. با ما همراه باشید.

 

1.آیا میدانستید طبق تحقیقات اکادمی ملی علوم آمریکا در کهکشان ما حداقل 2 میلیارد سیاره مثل زمین وجود داره که میتونه روی آنها زندگی وجود داشته باشه.آیا میدانید های جالب

2.آیا میدانستید در چین یک قانون وجود داره که اگر شخصی پدر و مادرش بالای 60 سال سن دارن بایدحتما به طور منظم به دیدار آنان برود.

آیا میدانستید های باور نکردنی

3.آیا میدانستید اراتوستن ریاضی دان ، شاعر ، ستاره شناس و جغرافی دان یونانی در2200 سال پیش در مصر , بدون اینکه مصر رو ترک کنه محیط کره زمین را محاسبه کرد.که بسیار به واقعیت نزدیک بود و بعدها کریستن کلمب کارهای او را مطالعه کرد .

آیا میدانستید

4.آیا میدانید یک مرد در سال 2004 دچار یک سکته مغزی شد و بعد از اون هیچ وقت احساس ناراحتی و غم نکرد.

آیا میدانستید های جالب

5.آیا میدانستید در سال1981 میلادی یک مموری 1 گیگابایتی 300 هزار دلار قیمت داشت.

آیا میدانستید جدید

6.آیا میدانستید یک خانم در ایالت فلوریدای آمریکا برای شش سال و بدون تکون خوردن روی یک مبل نشست . یعنی همه کاراشم روی همون مبل میکرد و زمانی که پزشکان خواستند او را تکان بدهند مشکل داشتند . چون پوست او با پارچه مبل یکی شده بود.این خانم بعد از جدا شدن از روی مبل به عمل جراحی نیاز داشت ولی جان خود را زیر تیغ جراحی از دست داد.

آیا میدانستید های خنده دار

7.آیا میدانستید که اگر خورشید را به شکل یک زنبیل فرض کنید و بخواید اونو با کره هایی به اندازه زمین پر کنید.به چنتا مثل کره زمین احتیاج داریم؟ به یک میلیونو سیصد هزارتا.آیا میدانستید زنان

 8.آیا میدانستید تمام مارمولک های بیابانی ماده هستند . چون نرهای این نوع مارمولک ها سالها قبل منقرض شدند . ولی ماده ها هنوز تخم گذاری میکنن و فقط مثل خودشون یعنی مارمولک ماده به وجود می آورند.

آیا میدانستید های پزشکی

9.آیا میدانستید که سیب روی اسحاق نیوتن نیفتاد که جاذبه رو کشف کنه بلکه اون رو فقط به فکر فرو برد.

آیا میدانستید خنده دار

10.آیا میدانستید یک کوه آتشفشانی در اندونزی وجود داره که از اون بخارهای آبی رنگ بیرون میاد.

آیا میدانستید علمی

تبلیغات