سري جديد

آکاایران: در این مقاله از مجموعه مقالات اطلاعات عمومی و دانستنیهای آکاایران , سری بیستم از جدیدترین" آیا میدانستید؟" های عجیب و شگفت انگیز که پیرامون ما وجود دارد را برای شما عزیزان و همراهان آکاایران گردآوری کرده ایم  امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت و استفاده ببرید. با ما همراه باشید.

1.آیا میدانستید کره شمالی بزرگترین تولید کننده اسکناس های تقلبی 50 و 100 دلاری در جهان است و این اسکناس ها به شدت واقعی میزنه و خیلی ها میگن این همان اسکناس هاست . فقط یکی دیگه به غیر از دولت آمریکا چاپش کرده.

سري جديد

2. آیا میدانستید  که 600 میلیارد دلار از اقتصاد آمریکا توسط ایرانیان مقیم به این کشور ساخته میشه.

سري جديد

3.آیا میدانستید وقتی شما 18 سالتون میشه حدودا بین 3200 تا 3500 هفته ی دیگه از زندگیتون باقی مونده و یا حدود 57 تا تابستون دیگه از عمرتون سپری خواهد شد.

سري جديد

4.آیا میدانستید که در سرتا سر پاکستان آثار تاریخی بسیار زیبا و ارزشمندی که یادگار 4 هزار سال تمدن هند و پاکستان در این سرزمین دیده می باشد.

سري جديد

5.آیا میدانستید یک زوج کالیفرنیایی هر دو در روز دسامبر 1918 به دنیا اومدن و بعد از 75 سال زندگی مشترک با هم فقط با اختلاف یک روز از هم در سال 2013 و در سن 94 سالگی در گذشتند.سري جديد

6.آیا میدانستید با اینکه سنجاقک ها پا دارند ولی نمیتونن راه برن و فقط از پاهاشون برای فرود آمدن کار میکشند.

سري جديد

7.آیا میدانستید که پاکستان با وسعت 796095 km مربع سی و پنجمین کشور بزرگ جهان می باشد.
سري جديد

8.آیا میدانستید ioannis ikonomou مترجم ارشد کمیسیون اتحادیه اروپا قادر به صحبت با 32 زبان مختلف دنیاست.البته زبان اصلی خودش یونانی می باشد.

سري جديد

9.آیا میدانستید در سال 1939 نیویورز تایمز گفته بود که اختراع تلویزیون با شکست روبه رو خواهد شد. چون هیچ خانواده ای وقت نداره بشینه جلوی تلویزیون .

سري جديد

10.آیا میدانستید دشت کویر و دشت لوت سرشار از منابع طبیعی و املاح مدنی هستند و خیلی از کشورها دوست دارند به برداشت آنها اقدام کنند.

سري جديد


تبلیغات