در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد چگونه از وقت خود در اتوبوس و مترو استفاده کنیم؟ (11 فعالیت کاربردی) ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته اطلاعات عمومی از سایت اطلاعات عمومی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: با توجه به سپری کردن مدت زمان های طولانی در وسایل نقلبه عمومی در طی شبانه روز به نظر می رسد بخش اعظمی از وقت خودتان را در حال تماشای نما و منظره های تکراری شهر هستید فاقد آنکه بدانید واقعا این زمان از تایم روزانه اتان تا چه اندازه می تواند به فراگیری و یا انجام کار های دیگر بگذرد و از این تایم هم نهایت استفاده را ببرید. اگر شما هم در طی مجموعا ساعت های زیادی را در حال طی کیردن مسیر به عنوان مسافر هستید این مقاله از هاو کن یو را دنبال کنید.

همین فردا که از خانه خارج می شوید دفترچه یادداشت خود را در دست گرفته و به محض سوار شدن به وسایل نقلیه عمومی از اتوبوس و تاکسی گرفته تا مترو و … تایم وارد شدن را بنویسید و به هنگام خروج همین کار را تکرار کنید. در پایان روز تمامی این زمان ها را جمع بزنید تا متوجه شوید که در طی ۲۴ ساعت چند ساعت را به همین راحتی از دست می دهید و از آن استفاده و بهره ای نمی برید. اگر شما هم به دنبال استفاده  از این تایم های پرت هستید با ما همراه باشید تا در هاو کن یو ۱۰ روش برای استفاده موثر از این ساعات را با هم مرور کنیم. البته نگران نباشید این موارد تمامی به کتاب خواندن و فراگرفتن هم محدود نمیباشد.

با در نظر گرفتن سطح بالای بی حوصلگی ای که مسافران مترو دارند هیچ  نوعی از دکوراسیون کابین مترو یا ایستگاه انتظار اتوبوس این وسیله عمومی را برایمان جذاب نخواهد کرد.

بیشتر افراد بطور متوسط روزانه یک یا دو ساعت را در مسیر سفر با اتوبوس یا مترو می گذرانند. که بطور متوسط حداقل ۲۰ تا ۴۰ ساعت در ماه است که میزان زیادی از زمانی است که باید در سکوت فرد کنار دستیتان سپری شود.  یا زمانی که به جای فراگیری، مدام تمام حواستان به فردی باشد که در حال دستفروشی است و یا اینکه هدفون به گوش بزنید واقدام به موزیک گوش دادن کنید.

از آنجایی که شما نمی توانید دقیقا روی وسایل حمل و نقل عمومی تمرینی جز رقص میله یا آویزان شدن از دستگیره های مترو تمرین ورزشی دیگری انجام دهید اینجا ده فعالیت ذکر می شود که می توانید انجام دهید:

1زبان جدیدی یاد بگیرید

چگونه از وقت خود در اتوبوس و مترو استفاده کنیم؟ (11 فعالیت کاربردی)
چگونه از وقت خود در اتوبوس و مترو استفاده کنیم؟ (11 فعالیت کاربردی)

آکاایران: چگونه از وقت خود در اتوبوس و مترو استفاده کنیم؟ (11 فعالیت کاربردی)

کمتر پیش می آید در این زمانه کسی به دنبال فراگیری زبان نوین نباشد. شما با خواندن، خواندن و خواندن قادر خواهید بود پایه های اساسی زبان نوین را یاد بگیرید. مطمئنا شما وقتی به مقصد مشخص خود برسید می توانید بیرون بروید و با افراد صحبت کنید اما تنها ۲۰ یا ۴۰ ساعت مطالعه داخل قطار می تواند شما را به پایه قوی ای در دو ماه برساند.

می توانید با استفاده از برنامه های موبایلی، سطحی از لغات و دستور زبان ها را یاد بگیرید. می توانید اقدام به جستجوی لغات نوین یک رمان در فرهنگ لغت ها کنید و یا با خواندن کتابهای دستور زبان که ممکن است از کتابخانه ملی قرض گرفته باشید وارد زبان جدیدی شوید، در حالیکه تلاش می کنید که پای مسافر کناری خود را لگد نکنید.

2یک بازی ویدئویی واقعی انجام دهید

چگونه از وقت خود در اتوبوس و مترو استفاده کنیم؟ (11 فعالیت کاربردی)

فقط خدا می داند افرادی که برای کشتن زمان در مسیر سفر مترویی و اتوبوسی  بازی هایی مثل کندی کراش می کنند کافی هستند اما اگر شما یک علاقمند جدی به بازی های موبایلی هستید یا جزو افرادی هستید که ویدئوهای آموزشی یوتیوبی تماشا می کنید، بازی کردن در کنار شکل دادن به مهارتهای شما احتمالا به تمرین کردن در وسایل نقلیه عمومی علاقمندتان خواهد کرد. هارت استون یک نمونه ای از بازی های جدی است که ویرایش قابل استفاده همزمان موبایل و رایانه آن هم به بازار آمده است. بیشتر ویرایش های موبایلی بازی های کلاسیک فانتزی هم اخیرا ارائه شده است. یک فرد علاقمند می تواند بازی های کلاسیک مثل پوکمن را روی موبایل بازی کند. شما به مهارت های باز های ویدئویی خود با این روش خواهید افزود.

3اخبار را بخوانید

چگونه از وقت خود در اتوبوس و مترو استفاده کنیم؟ (11 فعالیت کاربردی)

با تصور اینکه شما تمام اطلاعات موجود را روی تلگرام دنبال نمی کنید، سفر صبحگاهی راه بسیار خوب برای خبردار شدن از آنچه که در سراسر دنیا می گذرد است. وبسایت های مورد علاقه خودتان را بر روی موبایل مرور کنید و اگر مشتری واقعی روزنامه خاصی هستید می توانید نوع کاغذی آن را در کابین های مترو بخوانید  فقط تلاش کنید سه عمویی که از بالای شانه شما روزنامه را همراه شما می خوانند نادیده بگیرید.

4به پادکست (فایل های صوتی) گوش دهید

چگونه از وقت خود در اتوبوس و مترو استفاده کنیم؟ (11 فعالیت کاربردی)

اگر شما از دسته افرادی هستید که از گوش دادن به پادکست ها لذت می برید هیچ زمانی بهتر از گوش دادن داخل مترو نیست. تقریبا به جرات می توان گفت با این کمبود فضا و زمان پادکست ها و یادگیری به وسیله فایل های صوتی آموزشی یکی از بهترین و البته کارامد ترین کارهایی است که می توانید در اتوبوس، تاکسی و مترو انجام دهید. این مورد را از دست ندهید و در اولین فرصت نسبت به جمع آوری فایل های صوتی در گوشی همراهتان اقدام کنید. یک پادکست یا شوی رادیویی برای همه افراد می تواند سرگرمی یا علاقه ای برای فکر کردن به یک ایده نوین برای فراگیری باشد.

5منوی غذایی هفتگی خود را برنامه ریزی کنید

چگونه از وقت خود در اتوبوس و مترو استفاده کنیم؟ (11 فعالیت کاربردی)

اگر سفر مترویی شما زیاد طولانی نیست از سوار شدن مترو و اتوبوس برای برنامه ریزی منوی غذایی هفتگی خود استفاده کنید. ممکن است این کار زمان برتر از آنچه به نظر می رسد باشد اما نیاز دارید

که با استفاده از اینترنت دستورپخت هایی جستجو کنید و لیست محتویات آن را بصورت کارآمدی از سوپرمارکت ها خریداری کنید. بهتر است به جای راحت طلبی های دوست داشتنی این کار را در وسیله نقلیه انجام دهید.

6به موسیقی های خوب گوش کنید

چگونه از وقت خود در اتوبوس و مترو استفاده کنیم؟ (11 فعالیت کاربردی)

نوع  موسیقی هایی که برای شنیدن در صبح انتخاب می کنید تا حد زیادی روی حال شما در روز تاثیر دارد. اگر در شرکتی کار می کنید که از افراد مشغول به کار مدام صدای فریاد می شنوید یا کارفرمای پر سر و صدا دارید ممکن است حتی تمایل داشته باشید وقت رسیدن به محل کار هم هدفون را درگوشتان نگه دارید. سفر شما می تواند زمان خوبی برای یافتن آلبوم های نوین یا غرق شدن در ژانرهای نوین موسیقی باشد.

7کتاب بخوانید

چگونه از وقت خود در اتوبوس و مترو استفاده کنیم؟ (11 فعالیت کاربردی)

میانگین سرانه مطالعه سنگاپوری ها آنقدر بالاست که  بصورت دقیقی مشخص نیست. البته سرانه مطالعه ما هم در ایران آنقدر کم است که آن هم دقیق مشخص نیست!!! مطالعات نشان داده است کمبود زمان برای آنها یک مانع جلوگیری کننده از بیشتر خواندن است. از آنجایی که شما ماهانه ۲۰ ساعت در اتوبوس و مترو گیر کرده اید ، به جای بالا و پاپین کردن اینستا گرام و تلگرامتان برای گرفتن آخرین به روز رسانی ها این وقت بسیار زیاد را کتاب مطالعه کنید. کتاب بخوانید اما نه برای اینکه کتابخوان دیده شوید بلکه برای آنکه به سواد ودانشتان اضافه شود. اگر به دنبال این هستید که چگونه می توانید عادت مطالعه را در خود به وجود بیاورید این مقاله از هاو کن یو را مطالعه کنید

8فیلم تماشا کنید

چگونه از وقت خود در اتوبوس و مترو استفاده کنیم؟ (11 فعالیت کاربردی)

آن دسته از افرادی که که دراماهای کره ای را در قطار تماشا می کنند حتما چیزی از آن عائدشان می شود. از تبلت ها و هدفون ها تشکر می کنیم که فاقد توجه به اینکه کجا هستید شما را قادر می کنند از کیفیت بالای صوتی و بصری استفاده کنید. اگر بخواهید همیشه روی موج های نوین فرانسه باشد یا تماشاگر برنامه هایی که اغلب مردم تماشا می کنند به شما سطح بالایی از کیفیت ارائه شده که می توانید از نمایش در حین مسیر سرکار رفتن بر روی آیپد شخصی لذت ببرید. اگر شما روزی یکساعت در حال سفر هستید می توانید تماشای  یک فیلم را بصورت دو قسمتی به پایان برسانید.

9برنامه ریزی کنید

چگونه از وقت خود در اتوبوس و مترو استفاده کنیم؟ (11 فعالیت کاربردی)

اگر اهل برنامه ریزی و هدف گزاری های  روزانه هستید که راهکار را خوب می دانید ولی اگر تا به حال برای انجام دادن کار ها برنامه ریزی نداشته اید در همان اتوبوس و مترو یک دفترچه را در دستتان بگیرید و کار هایی که قرار است پس از پیاده شدن و یابرای فردا انجام دهید را مرور کنید را در آن یادداشت کنید. همچنین می توانید زمان لازم برای انجام آن ها و یا اولویت و ترتیبشان را هم مشخص کنید یا اصلا در همان اوایل صبح برای آن روز برنامه ریزی کنید.

مورد دیگر مدیریت هزینه ها و یادداشت کردن هزینه هایستان است که این امر هم چه به وسیله اپلیکیشن های مدیریت پول و چه سنتی امکان پذیر است. چند روز تدام در این کار ها داشته باشید تا بازخورد ان را در مدیریت انجام دادن کارهایتان به وضوح ببینید.

10 بر روی مهارت های اجتماعی خود کار کنید

چگونه از وقت خود در اتوبوس و مترو استفاده کنیم؟ (11 فعالیت کاربردی)

اگر هاو کن یو را دنبال می کردید حتما با مقالات متعدد ما در رابطه با افزایش توانا یی های فردی و همچنین روابط اجتماعی ما را مطالعه کرده اید و یا اینکه خودتان با این دست مقالات و کتاب ها رو به رو شده اید. حال در این محیط اجتماعی شاید وقت ان رسیده است که برروی برخی از این مهار ها کار کنید و آن ها را به مرحله عمل در بیاورید. مهارت های خود را در زمینه های صحبت کردن و برقراری روابط اجتماعی با افراد مختلف تست کنید.

.

منبع : howcanu.com

چگونه از وقت خود در اتوبوس و مترو استفاده کنیم؟ (11 فعالیت کاربردی) گردآوری توسط بخش اطلاعات عمومی،دانستنیها،معلومات عمومی،آیا می دانید سایت آکاایران
تبلیغات