loading...

پژو ۴۰۵ اس ال ایکس

،پژو ۴۰۵ تا حالا تونسته افتخارات زیادی در زمینه رکورد فروش و همچنین در رالی های داکار برای شرکت پژو به ارمغان بیاره و هم اکنون پایه ی خودروسازی کشور ما روی پلت فرم این خودرو بنا شده

پژو ۴۰۵ اس ال ایکس - آکا

● در آغاز

پژو ۴۰۵ محصول سال های ۱۹۸۷ تا ۱۹۹۷ پژو فرانسه و انگلستان است و تولید این محصول هنوز در ایران و مصر ادامه دارد ،پژو ۴۰۵ تا حالا تونسته افتخارات زیادی در زمینه رکورد فروش و همچنین در رالی های داکار برای شرکت پژو به ارمغان بیاره و هم اکنون پایه ی خودروسازی کشور ما روی پلت فرم این خودرو بنا شده به گونه ای که :

پژو پارس فیس لیفت این محصول که به اشتباه فیس لیفت پژو ۴۰۶ شناخته می شود می باشد که بر اساس پیشنهاد ایران خودرو به پژو فرانسه به عنوان اولین دگرگونی ۴۰۵ به بازار ایران عرضه شد .

پژو RD و RDX ، پژو ROA ، پژو GLI هم مشتقات تولید شده متناسب با بازار از ۴۰۵ هستند .

سمند خودروی ملی هم روی پلت فرم پژو ۴۰۵ بنا شده این به دلیل آن است که ما هنوز به تکنولوژی تولید پلت فرم بومی نرسیده ایم .

و اکنون برای از دست ندادن بازار پژو ۴۰۵ ، ایران خودرو نهمین استفاده از ۴۰۵ را انجام داد و محصول جدید خودش رو با نام ۴۰۵ SLX در دهه فجر رونمایی کرد .

● فلسفه تولید پژو ۴۰۵ SLX

مدتی قبل مدیر عامل ایران خودرو خبر خارج شدن پژو ۴۰۵ از خط تولید را تا تابستان آینده اعلام کرد ، برای همه جای تعجب داشت که آیا ممکنه این فرهنگ در خودروسازی ایران جا افتاده باشه وعمر تولید یک خودرو هم بعد از ۵۰ سال در نظر گرفته شده باشه که یک هفته از خبر نگذشته بود که وعده تولید پژو ۴۰۵ SLX داده شد .

● مشخصات فنی پژو SLX ۴۰۵

اعم تغییرات بوجود اومده در ۴۰۵ SLX مربوط به امکانات و ظاهر خودرو می شه اما برای کمی کامل تر شدن این تکامل به تغییراتی در سیستم فنی خودرو هم نیاز هست ، سیستم سوخت رسانی ۴۰۵ SLX در این محصول تضمین شده است و ایران خودرویی ها امیدوارن دیگه دستشون به خون مردم آلوده نشه !

بر اساس اظهارات منطقی مدیر عامل ایران خودرو سیستم گازسوز ۴۰۵ SLX با انژکتور شرکت ولئو فرانسه (سیستم کنترل موتور (Valeo (EMS – این شرکت در سیستم های CNG ایران خودرو نقش اساسی ایفا می کند) تجهیز شده که مزیت این مساله در بالا رفتن عمر مفید موتور هست ، همچنین در صندوق عقب این محصول برای دو کپسول گاز ( ۳۵ لیتری) جایی تعبیه شده که مشکل کمبود جا در صندوق عقب خودروهای گازسوز رو بر طرف می کنه .

پژو ۴۰۵ SLX همچنین قابلیت نصب سیستم ترمز ABS رو داره که جزو آپشن های این خودرو هست .

● پژو ۴۰۵ SLX

▪ موتور/ ۱.۸ لیتری با توان تولید ۹۷ اسب بخار قدرت

▪ سیلندر / سوپاپ/ ۴ سیلندر / ۸ سوپاپ

▪ استاندارد آلایندگی/ یورو ۲

▪ مصرف سوخت/ در شهر : ۱۲.۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر/ در بزرگراه : ۶.۸ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر/ ۹لیتر در سیکل ترکیبی

▪ حداکثر سرعت/ ۱۸۲ کیلومتر بر ساعت

۱) تغییرات ظاهری

نه به طور قطعی می شه گفت تغییرات عالی هستند و نه خیلی افتضاح بلکه طراحی صورت گرفته نوعی شوک برای زنده نگه داشتن نام ۴۰۵ در ایرانه که ایندفعه چاشنی اسپورت رو هم به همراه داشته (البته بنا به گفته مسئولان ایران خودرو)

▪ چراغ جلو و عقب کریستالی با طراحی جدید

▪ جلو پنجره جدید کوچکتر با لوگوی بزرگتر نسبت به جلو پنجره GLX ۴۰۵

▪ تغییر زه های کناری

▪ چراغ مه شکن جلو

▪ بادشکن عقب

▪ آینه های جانبی جدید

▪ سپر های همرنگ بدنه

▪ قفل جدید در روی موتور

▪ چراغ ترمز سوم روی صندوق عقب

۲) تغییرات داخل

▪ تغییر رودری ها

▪ تغییر کنسول ( دکمه بخاری ، دکمه فلاشر و ساعت)

▪ تغییر غربیلک فرمان ( با امکان نصب کیسه هوا – آپشن)

▪ صندلی و روکش صندلی

▪ امکان باز شدن در صندوق عقب از داخل

▪ مکانیزم تنظیم پشتی صندلی های جلو اهرمی

۳) عکس العمل مردم

بر اساس گفته های منطقی تغییرات اعمال شده روی ۴۰۵ با تایید پژو سیتروئن فرانسه صورت گرفته و اون ها هم در انجام این پروژه همکاری داشته اند .

پس از رونمایی و انتشار تصاویر ۴۰۵ SLX خشم بسیاری بر انگیخته شد و نمود این ناراحتی در فروم های خودرو و سایت های خبری مشهود بود ، انتظار مردم برای ورود خودروی جدید به بازار خودرو و افزایش محصول فیس لیفت شده در بازار نوعی رکود را بوجود آورده ، این موضوع در حالیه که ایران خودرو با تغییرات اساسی تری در سیستم فنی این خودرو می تونست نظر مردم رو بیش تر به محصولش جلب کنه ، صرفا تولید خودرویی اسپرت با طراحی به ظاهر جالب نمی تونه تغییری در رفع نیاز های مشتری بازار خودرو در ایران بوجود بیاره .

۴) قیمت

روزنامه دنیای اقتصاد، ضمن معرفی این محصول به قیمت تعیین شده از سوی مدیریت فروش و بازاریابی ایران خودرو اشاره کرده ، به گونه ای که قیمت پایه این خودرو ۱۳.۵ میلیون تومان خواغهد بود که با نصب سیستم ترمز ABS که در کشور از سال آینده اجباری خواهد بود قیمت این خودرو به ۱۴ میلیون تومان خواهد رسید .

کمی خودمانی تر و غیر رسمی تر به نظر می رسه این خودرو با قیمتی حدود ۱۵ میلیون تومان از کارخانه خارج بشه و حدود ۱۶ میلیون تومان هم در بازار دست به دست بشه ، قراره تا پایان امسال ۱۰۰۰ دستگاه از پژو ۴۰۵ SLX تولید بشه و در سال آینده هم ۵۰ هزار دستگاه برنامه ریزی شده .

ایران خودرو با این کار نه تنها جایگاه ۴۰۵ رو در بازار حفظ نمی کنه بلکه بازار رو هم آشفته تر از گذشته می کنه و چه بسا مشتریان ۴۰۵ رو به بسته شدن خط تولیدش رو هم از دست می ده البته این رو یه نظر شخصی چه غلط و چه درست تلقی کنید .امیرحسین
http://cariran.blogsky.com


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

همه چیز درباره سمند سال ال ایکس , جلو شبکه اسپرت slx , اس اس ال چیست , اس اس التبلیغات