آکاایران: نکاتی باغبانی درباره اینکه چطور پرنده ها را به باغتان دعوت کنید؟

نکات باغبانی در خصوص پرندگان باغ

نکات باغبانی در خصوص پرندگان باغ - آکا

آکاایران: نکات باغبانی در خصوص پرندگان باغ

به گزارش آکاایران: نکاتی باغبانی درباره اینکه چطور پرنده ها را به باغتان دعوت کنید؟

اختصاصی بیست ستون: 

جذب پرندگان به باغ یک بازی دو سر برد است. زیستگاه‌های طبیعی که مایحتاج پرندگان از جمله غذا، سرپناه و آب را تامین می‌کنند، با سرعت هشدار دهنده‌ای در حال نابودی‌اند. با این حال با جذب پرندگان به باغ علاوه بر لذت بردن از جمال و صدای زیبای این مخلوقات می‌توانید به عنوان یار کمکی برای از بین بردن آفات روی تنها حساب کنید.

برای جذب پرندگان چه باید کرد؟

باید کاری کنید که تنها حس کنند باغ شما خانه خودشان است! چگونه؟ با ارائه سه نیاز ضروری آن‌ها یعنی: غذا، آب و سرپناه. اگر شما یکی از این‌ها را فراهم کنید پرنده ها را در باغ خود می‌بینید اما اگر می‌خواهید که بمانند باید هر سه مورد را فراهم کنید.

درختان و بوته‌های باغ به خودی خود، کار تامین لانه (سرپناه) را انجام می‌دهند. البته پرنده‌هایی که در حفره درختان لانه می‌کنند از لانه‌های آماده هم استقبال می‌کنند. اگر این لانه‌ها روی درختان میوه‌دار نصب شوند که چه بهتر، اینطور با یک تیر دو نشان را زدید. هم غذا و هم لانه! با این اوصاف هرچه تنوع درختان باغ بیشتر باشد تنوع پرندگان نیز بیشتر خواهد بود.

یکی دیگر از راه‌های جذب پرندگان به باغ تهیه حمام پرنده است. این حمام باید 3 اینچ عمق داشته باشد و ترجیحا گرد با لبه‌هایی به منظور قرار گرفتن پرندگان بر روی آن باشد. به فکر پرندگان وحشی هم باشید! برای ین پرندگان وجود چشمه و یا استخرهای کم عمق می‌تواند مناسب باشد.

تغذیه پرندگان وحشی:

شاید جالب باشد بدانید که صنعتی به منظور تغذیه پرندگان در حال شکل‌گیری است؛ و با دیدن یکی از مراکز تغذیه پرندگان وحشی نگرانی بابت چگونگی تغذیه تنها نخواهید داشت، چرا که با اعلام نوع پرنده مد نظرتان راهنمایی جامعی برای تغذیه تنها دریافت می‌کند. شما با سفارش دادن غذاهای ترکیبی طیف گسترده‌ای از پرندگان را می‌توانید به باغ خود بکشانید یکی از این غذاهای ترکیبی عبارت است از: ارزن سفید، دانه آفتاب‌گردان روغن سیاه و خار. یکی از دانه‌ها موجود در غذاهای ارزان قیمت ارزن قرمز است، هرچند ظاهر خوبی به غذا می‌بخشد اما پرندگان کمی از آن تغذیه می‌کنند.

چون مقاومت پیه (چربی) گاو نسبت به دما پایین است، این غذا را می‌توانید در زمستان به پرندگان خود بدهید. برای تهیه این غذا کافی است که پیه گاو را با روغن بادام زمینی، آجیل و دانه‌های میوه مخلوط کنید البته دو مورد آخر برای جذب پرندگان بیشتر به باغ کاربرد دارد.

مترجم: فرجی

.

منبع :

تبلیغات