آکاایران: گل‌هایی که در فصل تابستان می‌توان آن‌ها را کاشت

گل‌های زیبای فصل تابستان

گل های زیبای فصل تابستان

آکاایران: گل های زیبای فصل تابستان

به گزارش آکاایران: گل‌هایی که در فصل تابستان می‌توان آن‌ها را کاشت

اختصاصیآکا ایران: 

گرم شدن هوا نشانه خوبی است برای اینکه بدانید وقت آن رسیده که به باغچه‌تان توجه و رسیدگی کنید. به زودی میهمانی‌ها در هوای آزاد شروع می‌شوند و مطمئنا شما دوست دارید که حیاطتان برای میزبانی، آراسته و زیبا باشد. در ادامه من نکاتی را که به شما در کاشت گل و گیاه کمک می‌کند، توضیح می‌دهم.

گل های زیبای فصل تابستان

بیایید با گل اطلسی شروع کنیم، چرا؟ به دلیل اینکه بسیار کلاسیک است و گلبرگ‌های متنوع و رنگارنگ آن فضای زیبایی را ایجاد می‌کند و من به شخصه رنگ آبی و بنفش برگ‌های آن را بسیار دوست دارم. این گل برای تابستان و اوایل پاییز مناسب است و گرما و رطوبت فصل گرما، آن را خراب نمی‌کند. همچنین از این گل می‌توانید در گلدان‌های آویزان و گلدان‌های جعبه‌ای پنجره‌ای نیز استفاده کنید. گل اطلسی در نور خورشید بهتر شکوفا می‌شود و نیاز به آبیاری منظم دارد. اگر کمی کود هم به آن بدهید بهتر رشد می‌کند.

گل های زیبای فصل تابستان

گل دیگری که مطمئنا شما دوست خواهید داشت تعداد زیادی از آن را در باغچه‌تان داشته باشید، گل بگونیای قرمز است. این گل در فصل تابستان و تا اوایل فصل پاییز شکوفه‌های زیادی می‌دهد. من رنگ این گل را خیلی دوست دارم؛ اما مزایای دیگری هم دارد. این گل‌ها بسیار خوشبو هستند. این گل‌های کمیاب بگونیا را در این فصل، با قیمت خیلی مناسبی می‌توانید تهیه کنید. بگونیا جزو گیاهان سایه‌ای هستند و حتی در نور کم خورشید هم می‌توانند رشد کنند. اگر شما پاسیوی کم‌نوری دارید، این گل گزینه خوبی برای شماست.

گل های زیبای فصل تابستان

حالا که صحبت از گیاهان سایه‌ای شد، گل حنا یکی از بهترین‌هاست. اگر فضایی که می‌خواهید در آن گل‌کاری کنید، نور خیلی کمی دریافت می‌کند، گل حنا یکی از بهترین گزینه‌ها برای رشد در این محیط است. این غنچه‌های بسیار زیبا با گلبرگ‌های نرم و مخملی، تقریبا در هر رنگی وجود دارد؛ اما من به شخصه رنگ سرخ آن را دوست دارم. آن‌ها حتی در تاریک‌ترین محیط‌ها تا اوایل فصل سرما، شکوفه می‌دهند و فضای باغچه شما را درخشان می‌کنند.

گل های زیبای فصل تابستان

اگر این گل را دوست دارید ولی فضای کم‌نور ندارید، می‌توانید از نوع دیگر آن در نور خورشید استفاده کنید. این گل‌ها به همان اندازه زیبا هستند و درعین‌حال اصلا برایشان مهم نیست که در نور و گرما قرار بگیرند. گل اسپردینگ کورونا، به مقدار زیادی شکوفه می‌دهد، حتی در تماس مستقیم با نور خورشید، همانطور که در عکس می‌بینید.

گل های زیبای فصل تابستان

 حتما لازم نیست که در مناطق استوایی باشید و به همان اندازه نور و گرما داشته باشید، اگر به مقدار کافی نور خورشید داشته باشید، می‌توانید با داشتن گل شیپوری ظاهری فریبنده و زیبا به حیاطتان ببخشید.

گل های زیبای فصل تابستان

 من شیفته زیبایی این گل‌های ارکیده آبی آسمانی هستم. البته به همان اندازه هم شکوفه‌های کوچک سفید و صورتی‌رنگ آن را دوست دارم. پرورش گل ارکیده بسیار راحت است و آن‌ها را با قیمت خیلی مناسبی می‌توان تهیه کرد. اگر خیلی آن‌ها را دوست داشته باشید می‌توانید ریشه آن‌ها را از خاک در بیاورید و تا تابستان بعدی برای دوباره کاشتن، آن‌ها را نگه‌دارید.

گل های زیبای فصل تابستان

تا به اینجا من درباره گل‌هایی صحبت کردم که نیاز به مراقبت و نگه‌داری منظم برای شکوفا شدن هستند؛ اما اگر شما وقت کافی برای انجام این کار ندارید، آیا می‌توانید فقط چند دانه بکارید و گل‌ها خودشان شکوفا شوند؟

بله. اگر حیاطی داشته باشید که به اندازه کافی نور دریافت می‌کند، می‌توانید از دانه‌های گل زینیا که به زیبایی و رنگارنگی فرش ایرانی است، استفاده کنید؛ و از شکوفا شدن این گل‌ها در تمام فصل تابستان لذت ببرید. این گل اصلا نیازی به مراقبت ندارد و به خودی خود رشد می‌کند. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که آن‌ها را آبیاری کنید.

گل های زیبای فصل تابستان

برای جذب پروانه و یا زنبور، می‌توانید از گل وحشی استفاده کنید. کاشت این گل‌ها حتی از گل زینیا هم راحت‌تر است، فقط کافی است در یک نقطه آفتاب‌گیر، مقداری دانه آن را روی زمین پخش کنید. خیلی سریع رشد می‌کنند و گرده افشانی می‌کنند؛ و بسیار هم ارزان هستند.

یک نکته درباره گیاهان

با توجه به منطقه آب و هوایی که در آن زندگی می‌کنید، شاید لازم باشد که هر چه زودتر کاشت را شروع کنید؛ و یا اینکه شاید لازم باشد که تا پایان فصل سرما صبر کنید. حواستان باشد که زمانی کاشت را شروع کنید که شرایط آب و هوایی در منطقه شما برای رشد گل‌ها مناسب باشد.

مترجم: فرجی

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تابستان خوزستان

تبلیغات