آکایران : 

آبیاری گیاهان آپارتمانی

آکاایران: آبیاری گیاهان

 

 آبیاری گیاهان آپارتمانی هنگام سفر

 

بنا به گزارش آکاایران : با بکارگیری یکی از راهکارهای زیر با خیالی آسوده به سفر بروید و نگران بی ابی یا کم آبی گیاهان نباشید.

 

روش اول : گلدان ها را کف حمام یا آشپزخانه بچینید و سطلی پر از آب را در کنار هر گلدان و در سطحی بالاتر از آن قرار دهید ، پارچه ای نخی به اندازه یک متر و به پهنای یک انگشت آماده کنید و یک سر آن را از کنار گلدان به داخل خاک فرو کنید و سر دیگر را در سطل پر از آب قرار دهید ؛ در مدتی که شما در سفر هستید دستمال پارچه ای مدام آب را به خود جذب می کند و آب کم کم به داخل خاک گلدان منتقل میشود.

 

روش دوم : در داخل وان حمام یا در یک لگن بزرگ کمی آب بریزید و چند آجر در کف آن و در داخل آب قرار دهید سپس گلدان ها را بر روی آجرها بچینید ، دقت کنید گلدان ها به طور مستقیم درون آب قرار نگیرند و همچنین در کف گلدان ها نیز حداقل چند سوراخ وجود داشته باشد.

 

روش سوم : یک تکه حوله یا پتوی کوچک را در کف وان یا لگن بزرگ قرار دهید ، داخل وان یا لگن را به ارتفاع 2-3 سانتی متر آب بریزید و گلدان ها را بر روی حوله یا پتوی مرطوب قرار دهید.

 

منبع :

آبیاری گیاهان آپارتمانی


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

آبیاری گیاهان با آب آکواریوم , آبیاری گیاهان در هنگام سفر , آبیاری گیاهان هنگام سفر , قرص کلر و آبیاری گیاهان , آبیاری گلدان ها در سفر , آبیاری گیاهان دریایی , آبیاری گیاهان در سفر , آبیاری گلدان در سفر , آبیاری گیاه با خون

تبلیغات