عروس هلندی، علائم بیماری عروس هلندی و روش درمان آن - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد عروس هلندی، علائم بیماری عروس هلندی و روش درمان آن ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک عروس هلندی را کلیک نمایید و یا در دسته از سایت اطلاعات عمومی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد عروس هلندی را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. 

عروس هلندی، علائم بیماری عروس هلندی و روش درمان آن
عروس هلندی,عروس هلندی سخنگو,عروس هلندی لوتینو

عروس هلندی

علائم بیماری عروس هلندی و روش درمان آن

روش درمان برخی بیماری های عروس هلندی به روش طبیعی:

در این مطلب به درمان برخی بیماری های رایج میان طوطی سانان از جمله عروس هلندی ها بپردازیم.
قبل از استفاده ازاین داروها توصیه میگردد نوع بیماری عروس هلندی خود را حتما چک کرده  و سپس اقدام به درمان نمایید.

علائم بیماری عروس هلندی عبارتند از :

عفونت روده-اسهال-چاقی-نفس صدادار یا خس خس سینه-سرماخوردگی-آسم-طاسی-پرکندن

عفونت روده:
علائم آن عبارتند از: پاشیده شدن فضله به بیرون در حالیکه به رنگ سبز می باشد.همچنین سبب ناتوانی در جفتگیری آنان خواهد شد.
درمان بیماری: گرما ی محیط نگهداری پرنده بیمار بین 30تا32 درجه باشد. استفاده از چای معمولی ، ذغال پرنده.


اسهال:
علائم: فضله آبکی ، کثیف بودن اطراف مخرج ، کم اشتهایی و بی تفاوتی نسبت به محیط اطراف.
علل بیماری: ترس و هیجان ،جریانات متغییر هوا ،تغییرات شدید دما ،خوراک فاسد.همچنین مصرف غذاهای فاسد شده و کثیف توسط پرنده می باشد مانند دانه های کپک زده ، آب کثیف و سبزیهای ترشیده یا مرطوب و پر از قطرات آب.


درمان: استفاده از یک قطره روغن کرچک یا روغن زیتون برای رد کردن عامل بیماری به دهان پرنده ریخته شود. پس از بهبود  عروس هلندی باید تا چند روز از مخلوط زرده تخم مرغ سفت شده و رنده شده به علاوه بیسکویت کوبیده شده برای تغذیه ی عروس هلندی استفاده کرد.
البته چنانچه مقعد پرنده به فضولات آلوده شده است و یا پرهای آن به هم چسبیده اند باید با قیچی پرهای موضع را بچینید. و محل آنرا با روغن ضد سوزش چرب کنید. بهتر است قبل از آن نیز پرنده را با آب نیم گرم حمام دهید.

 

چاقی:
علائم: سنگینی ، عدم علاقه به پرواز ، تنفس شدید ، وجود مشکلاتی در موقع تولک
علل چاقی: تغذیه غلط ، وجود بیش از اندازه دانه های پر چربی مانند تخم آفتاب گردان ، شاهدانه و دانه کتان دررژیم غذایی عروس هلندی
مداوای چاقی: تغذیه پرنده با خوراک هایی همچون ارزن ، میوه و سبزی . پرواز دادن پرنده در محیطی همچون پاسیو یا اتاق به صورت روزانه
توجه : مبارزه با چاقی عروس هلندی  توسط گرسنگی دادن با آن امری اشتباه است که میتواند مشکلات جدی ای را برای پرنده به همراه داشته باشد.

 

عروس هلندی,عروس هلندی سخنگو,عروس هلندی لوتینو

نگهداری عروس هلندی

نفس صدا دار یا خس خس سینه :
این بیماری به دو علت بوجود می آید: 1- تغییرات شدید و ناگهانی دما 2- تغذیه از دانه های کثیف و آلوده به گرد و فضولات خود یا عروس هلندی های دیگر.
علامت این بیماری تنفس با صدا و با منقار نیمه باز است و در عین حال نفس بریده بریده می باشد.
درمان: مخلوط کردن یک قاشق چایخوری الکل طبی رقیق با دو قطره گلیسیرین در آب آشامیدنی پرنده


سرماخوردگی:
علائم: پف کردن ، لرز ، عطسه ، نفسهای تند و گاهی نیز یک قطعه سفید و شفاف از بینی پرنده سرازیر می شود. این بیماری در بعضی ازعروس هلندی ها با اسهال سفید نیز همراه است. این بیماری را نباید با آسم اشتباه کرد.
درمان : استفاده از غذاهای مقوی ، جلوگیری از کوران و تغییرات دما در محل نگهداری قناری بیمار.یک قاشق چایخوری روغن اکالیپتوس در یک فنجان آب جوش ریخته در جلوی سوراخ قفس نگهدارید بطوری که پرنده از بخار متصاعد شده استنشاق نماید ولی این کار نباید زیاد باشد زیرا ممکن است موجب خفگی پرنده شود.
غذای سبزی و پرتقال شیرین باید همه روزه به پرنده داده شود یعنی روزی دو بار صبح و بعد از ظهر تعویض شود تا از پلاسیدگی و ترشیدگی آن جلوگیری شود.

 

بیماری آسم:
علائم: این بیماری تمامی علائم بیماری سرماخوردگی را دارد به اضافه تنفس سخت با دهان باز ،گاهی نیز تنفس پرنده همراه با صدا می باشد.
درمان: دو قطره ید خوراکی را در28گرم آب نوشیدنی حل کرده و روزی سه مرتبه از آن به پرنده داده شود. جای پرنده باید گرم باشد. میتوان کمی بخار اکالیپتوس نیز در محل اتاق پرنده استفاده نمود اما این بخار نباید زیاد باشد زیرا موجب خفگی پرنده خواهد شد. این درمان باید تا بهبودی کامل پرنده ادامه یابد . با افزایش آثار بهبودی باید درمان نیز با فاصله انجام شود، تغذیه پرنده نیز باید مقوی باشد.مخلوط شیر با نان همراه با دو یا سه قطره روغن ماهی بسیار مفید است. استفاده از سبزی تازه هم خوب است.


طاسی:
این پیشامد را نمیتوان جزء بیماریها برشمرد زیرا برخی اوقات این طاسی می تواند در اثر سوء تغذیه و نرسیدن بعضی مواد معدنی به پرنده بوجود می آید.
درمان: مالیدن وازلین گلیسیرین بر روی سر پرنده.

هویج رنده شده و سبزیجات تازه نیز باید حداقل هفته ای دو بار به پرنده داده شود.


پرکندن :
علت: اصولا این کار در اثر وجود شپشه در بدن عروس هلندی(به دلیل عدم رعایت نظافت و استحمام آنها) بوجود می آید. اگر در بازرسی بدنی چنین چیزی در بدن پرنده یافت نشد مسلما عروس هلندی شما به خشکی پرها و عدم وجود چربی طبیعی لازم در آنها مبتلا شده است. کندن پر را نباید با آراستن پرها اشتباه کرد. آراستن و نظافت پرها در روز بیش از چند با اتفاق نمی افتد در حالی که کندن پر در تمام مدت روز ادامه دارد.

 

درمان: برای درمان آن باید روغن گندم را به روی بیسکویت تخم مرغی کوبیده ، ریخته و همه روزه آن را به عروس  هلندی داد(افراط نشود؛مسمومیت به دنبال خواهد داشت). همچنین به غذای او مغز گندم خشک را هم اضافه نمایید و یکی دو هفته این برنامه غذایی را ادامه دهید تا کندن پرها متوقف شود. پرنده را نیز نباید در محیط خشک نگهداشت.

گردآوری: بخش اطلاعات عمومی آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله عروس هلندی، علائم بیماری عروس هلندی و روش درمان آن شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

نوزاد یک ماه رنک مدفوع سبز تلو در , نگهداری طوطی عروس بیرون از خانه , کسب در امد از پرورش عروس هلندی , علل کسلی و چرت زدن در محل کار , عروس هلندی فقط ارزن می خورد , چه غذا هایی باید به پرنده ی عروس داد , آموزش دادن تخم مرغ ب طوطی عروس , سیاه شدن داخل بینی عروس هلندی , سیاه شدن داخل دماغ عروس هلندی , دانه های مورد نیاز عروس هلندی , طوطی عروسم پوف کرده مریض شده , بیحال شدن عروس در موقع تخم , بی حال شدن گیاه عروس هندی , قفل شدن دهان عروس هلندی , پف کردن پشت عروس هلندی , بیماری های عروس هلندی , سیاهی نوک عروس هلندی , مسکن برای عروس هلندی , ارزن برای عروس هلندی , چاق شدن عروس هلندی , عروس هلندی بیماری , عروس هلندی بد غذا , اسهال عروس هلندی , مضرات عروس هلندی , مدفوع عروس هلندی , عروس هلندی برنج , مرجع عروس هلندی , عکس طوطی هلندی , بیماری رزیلا , طوطی عروس

عروس هلندی، علائم بیماری عروس هلندی و روش درمان آن گردآوری توسط بخش گل، گیاهان آپارتمانی، باغبانی، پرورش گیاهان سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات