داشتن یک حوض ماهی می‌تواند مکملی برای فضای بیرونی خانه شما باشد و خستگی روزانه را از تن شما به در کند، عنصری که در خانه های پدرانمان حضور داشت و امروزه از مد افتاده است. هیاهو و زندگی روزمره ممکن است انسان را خسته و کسل کند. اگر این وضع ادامه یابد می‌تواند استرس‌زا باشد. اکنون زمان آن رسیده که فضایی سرزنده به خانه خود اضافه کنید و از خستگی و کسلی رها شوید. ایجاد یک حوض ماهی می‌تواند یکی از این راه‌ها باشد.

 

نحوه نگهداری


اگر برای چندین دقیقه به زیبایی و تنوع ماهی‌ها نگاه کنید خستگی و استرس روزانه از شما دور می‌شود. ساکنان خانه هم چنین می‌توانند از صدای زیبای آبی که از حرکت ماهی‌ها و دیگر وسایل تزئینی ایجاد می‌شود لذت ببرند.

نکاتی برای سالم نگه داشتن حوض ماهی:

 

نحوه نگهداری


· در کنار حوض ماهی گیاه بکارید. این کار علاوه بر زیبا کردن نمای حوض، یک فیلتر زیست محیطی ایجاد کرده و آمونیاک، نیترات، و نیترات سوخت و ساز ماهی را به خود جذب می‌کند. این کار هم‌چنین مانعی در برابر نور مستقیم خورشید ایجاد می‌کند.

 

نحوه نگهداری


· قرار دادن فیلتر در حوض ماهی. فیلتر را به گونه‌ای در حوض قرار دهید که در چشم نباشد. این فیلترها از دو بخش تشکیل شده‌اند، بخش اول آب حوض اصلی را فیلتر کرده و بخش دوم فیلتری نهایی در برابر آب در ابتدا فیلترشده ایجاد می‌کند.

 

نحوه نگهداری


· در حوض یک پمپ قرار دهید. پمپ عنصری است که با استفاده از عمل مکش کثیفی‌ها را از حوض دور می‌کند. فقط هنگامی که آبی در حوض نیست پمپ را روشن نکنید. به طور کلی، پمپ‌ها دو سال بیش‌تر عمر نمی‌کنند. اگر پمپ شما خراب شد آن را تعویض کنید چراکه هزینه تعمیر آن با قیمت یک پمپ نو یکسان است.

 

نحوه نگهداری


· حوض را باید به طور متناوب تمیز کرد. زمان تمیز کردن حوض به اندازه آن، نوع و تعداد ماهی‌ها بستگی دارد. قبل از تمیز کردن حوض ابتدا باید آب آن طی یک یا دو روز خشک شود. البته می‌توان بدون خشک کردن آب حوض را تمیز کرد.

 


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تبلیغات