گل کلم زینتی - آکا
.

مطالب بیشتر

گل کلم زینتیگل کلم زینتی

1395/02/14

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد گل کلم زینتی را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

گل کلم زینتی

به نقل از آکاایران: کلم تزئینی از گیاهان همیشه سبز و زیبا است که هر سال با فرا رسیدن بهار گل می دهد. این گیاه از انواع گیاهان دو ساله است و کاشت آن در فضای آپارتمان به راحتی امکان پذیر است.

گل کلم زینتی,روش نگهداری گل کلم زینتی,پرورش گل کلم زینتی

گل کلم زینتی,روش نگهداری گل کلم زینتی,پرورش گل کلم زینتی,تکثیر گل کلم زینتی,کاشت گل کلم زینتی,نگهداری گل کلم زینتی,قیمت گل کلم زینتی,فروش گل کلم زینتی,انواع گل کلم زینتی,زمان کاشت گل کلم زینتی

گل کلم زینتی

کلم زینتی برای کاشت در فصل زمستان بوده و نسبت به سرما مقاوم است. قبل از کاشت گلدانی را در اندازه متوسط انتخاب کرده و بذرها را در عمق ۱۵ سانتیمتری خاک بکارید. بهتر است حداقل فاصله میان بذرها، ۲۰ سانتیمتر باشد.
گلدان ها را در نورگیرترین قسمت آپارتمان و در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید. این گیاه برای رشد، روزانه نیازمند نور خورشید حداقل به مدت چهار تا پنج ساعت است آبیاری گیاه باید بطور منظم انجام شود و زهکشی خاک بخوبی انجام گیرد. دقت کنید خاک گیاه همیشه مرطوب باشد.
مناسب ترین خاک برای پرورش گل کلم زینتی خاک آهکی غنی از خاک برگ و ماسه با PH بین هفت تا هفت و نیم است. کودهای آلی برای تقویت گیاه مناسبند. تکثیر این گیاه از طریق بذر و قلمه زدن انجام می شود.

گردآوری: بخش اطلاعات عمومی آکاایرانمطالب مرتبط