در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد گل آفلاندرا را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

گل آفلاندرا

به نقل از آکاایران: یکی از گیاهان بسیار زیبای خانواده آکانتاسه آفلاندراست که دارای برگ های زینتی، کشیده، درشت، سبزرنگ با خطوط سفید در امتداد رگ برگ ها و یک ساقه گل دهنده چهارگوش و براکته های رنگی است. این گیاه زیباترین بوته گلخانه های گرم و مرطوب بوده و بومی برزیل است.

گل آفلاندرا,پرورش گل آفلاندرا,نگهداری از گل آفلاندرا

گل آفلاندرا

 چنانچه هر زمان رطوبت محیط از حد معینی کمتر شود علائم سوختگی حاشیه برگی روی آن دیده می شود.
آفلاندرا دارای گل های زرد است که در اطراف سنبله ای مجتمع شده و کاسبرگ هایی به رنگ زرد یا برحسب نوع سرخ فام دارد.
معروف ترین انواع آن عبارتند از؛ لیپلدی با کاسبرگ های سرخ و گونه دانیا با کاسبرگ های زرد که لبه آنها سرخ رنگ است.
کشت این گیاه آسان است و باید در فصل رویش خود در جای کاملا روشن و در حرارت نسبتا زیاد قرار گیرد و میزان رطوبت چه در هوای محیط و چه در خاک گلدان کافی باشد. این گیاه معمولا در پاییز گل می دهد ولی در فصول دیگر نیز گل دادن آن دیده شده است.
پس از تمام شدن گل باید گل های پژمرده را چید و آبیاری آن را کم کرد. حرارت نیز باید کم شود ولی از ۱۰ تا ۱۲ درجه سانتیگراد پایین تر نیاید. برای تکثیر آن در بهار مقداری سرشاخه های آن را قطع کنید و قلمه های آن را در گلدانی که مخلوطی از خاک تازه و خاک برگ است بکارید.  

گردآوری: بخش اطلاعات عمومی آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

املای صحیح دغدغه

آکا

گل آفلاندرا - آکا

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد گل آفلاندرا را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. گل آفلاندرا به نقل از یکی از گیاهان بسیار زیبای خانواده
تبلیغات