در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد عید فطر سال 1396 چه روزی است؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته آیین ها و جشن ها از سایت اطلاعات عمومی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: عید فطر روز اول ماه شوال و در پایان ماه رمضان است. عید فطر از مهم ترین جشن ها و اعیاد مسلمانان است. در کشورهای اسلامی، عید فطر از جمله اعیاد بسیار مهم محسوب می شود و معمولاً با تعطیلی رسمی همراه است. در این روز، روزه حرام است و نماز عید برگزار می شود. پرداخت زکات فطره در این روز بر مسلمانان واجب است. از سال ۱۳۹۰ (دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد) با تصویب مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان ایران، عید فطر دو روز (روز عید و فردایش) تعطیل است.

عید فطر سال 1396 چه روزی است؟
عید فطر سال 1396 چه روزی است؟

آکاایران: عید فطر سال 1396 چه روزی است؟

تعیین کردن روز عید فطر

از آن جایی که شرط اعلام ماه شوال با رویت هلال ماه به وقوع می پیوندد. همواره در کشورهای مسلمان، بر حسب موقعیت مکانی آن کشور، رویت هلال ماه اول ماه شوال و روز عید فطر متغیر است به صورتی که ممکن است به طور مثال در عربستان سعودی روز دوشنبه روز عید اعلام شود اما در ایران روز سه شنبه روز عید فطر اعلام شود.

گفتنی است در ایران به طور عمده تعیین عید فطر بر عهده حاکم شرع (مقام معظم رهبری، سید علی خامنه ای) است و پیروی از آن طبق نظر بعضی مراجع تقلید و علمای شیعه، بر تمام شیعیان حتی مراجعی که نسبت به آن علم ندارند لازم است.

سنت مسلمانان در  عید فطر

در متون اسلامی ، توصیه شده است که مسلمانان در روز عید فطر و عید قربان، حمام و غسل کنند. غسل عید، از سنت های مسلمانان در روز عید است و در آن فرقی بین مردان، زنان و کودکان نیست. برخلاف غسل جمعه، غسل عید می تواند قبل از اذان صبح انجام گیرد. علاوه بر غسل، عطر زدن و مسواک کردن نیز از سنت های روز عید فطر است. از سنت های مسلمانان در روز عید فطر، تکبیر است. تکبیر در روز عید فطر، برگرفته از آیه ای از قرآن است و پیش از نماز عید فطر و شروع خطبه، در خانه ها و کوچه و بازار خوانده می شود.

عید فطر سال 1396 چه روزی است؟

عید فطر سال 96

عید سعید فطر سال 1396 در ایران روز سه شنبه 6 تیرماه است (Wednesday, July 01, 2017) و تعطیلات عید فطر 1396 روزهای سه شنبه 6 تیر و چهارشنبه 7 تیر ماه خواهد بود.

تحقیق عید فطرعید فطر سعیدعید فطر سعید 2017عید فطر مبارکعید فطر مبارک در ایرانعید فطر مبارک عزیزمعید فطر مبارک فارسیعید فطر
.

منبع : bijame.com

عید فطر سال 1396 چه روزی است؟ گردآوری توسط بخش آیین ها و جشنها و مراسم ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات