ده رسم عجیب وغریب نوروز
 
امروز تصمیم گرفتیم ۱۰ رسم عجیب مربوط به سال نو را در کشورهای دیگر بیاوریم. بعضی از آنها واقعاً عجیب هستند و بعضی دیگر جالب...
۱) در اسپانیا و مکزیک انتظار تحویل سال نو با دوازده حبه انگور همراه است.
هرکس با دوازده حبه انگور منتظر اعلام ساعت ۱۲ نیمه شب ۳۱ دسامبر می‌شود. رأس ساعت ۱۲ با نواختن هر ضربه ساعت هر کس یک حبه انگور در دهان می‌گذارد و با پایان یافتن انگورها جشن سال نو آغاز می‌شود.
۲) در ایالت‌های جنوبی آمریکا لوبیای چشم بلبلی به همراه جوانه شلغم پخته و به عنوان تبرک سال نو خورده می‌شود. مردم معتقدند این غذا برایشان شانس به همراه خواهدآورد.
هر دانه لوبیا معادل یک دلار و هر وعده جوانه شلغم معادل ۱۰۰۰ دلار برایشان خواهدآورد.
چه کسی می‌گفت آمریکایی‌ها خرافاتی نیستند؟...

عجیب

۳) در چین زمان تحویل سال نوی چینی روز دوازدهم فوریه است و جشن‌های سال نو حدود ۱۵روز طول می‌کشد. چینی‌ها کاغذهای رنگی را با شکل‌های متفاوت می‌برند و بر در و پنجره خانه‌هایشان آویزان می‌کنند. این کاغذها درگذشته فقط به رنگ قرمز بود و دلیل استفاده از آنها این بود که مردم معتقد بودند این بریده‌های کاغذ شیطان و ارواح شیطانی را ترسانده و در سال نو از خانه‌هایشان دور نگه می‌دارد.
۴) در شهرهای ساحلی برزیل مردم در شب سال نو لباس سفید می‌پوشند و به ساحل می‌روند. علاوه بر آتش بازی در کنار ساحل رسم است مردم گل در دریا می‌ریزند و آرزو می‌کنند. برزیلی‌ها معتقدند دریا می‌تواند آرزوهایشان را برآورده کند.
۵) در کلمبیا بسیاری از خانواده‌ها پیش از رسیدن سال نو، عروسک بزرگی درست می‌کنند که نماد سال کهنه است و با تحویل سال این عروسک را آتش می‌زنند. وسایل کهنه و به دردنخور خانه و اشیایی که در سال گذشته بدیمن بوده و یادآور خاطرات تلخ سال پیش بوده‌اند نیز درون این عروسک بزرگ قرارداده می‌شود تا سوزانده شوند.
۶) در کره همه مردم زمان حلول سال نو پای تلویزیون‌هایشان هستند تا نواختن ۳۳ضربه ناقوس کلیسا را تماشاکنند.
۳۳ضربه به یاد ۳۳جنگجوی دلیری است که برای آزادی کره جنگیدند و جان خود را از دست دادند. روز سال نو همه به کنار دریا می‌روند تا غروب خورشید را تماشا کنند و آنچه را می‌خواهند در سال نو اتفاق بیفتد آرزو کنند.
۷) در تایوان رسم عجیب و غریبی وجود دارد. قبل از جشن‌های سال نو، رئیس بعضی ادارات و شرکت‌ها جشنی ترتیب داده و تمام کارمندان را به شام دعوت می‌کند و البته هدیه‌ای برای هر کس در نظر گرفته می‌شود اما عجیب این است که روی یک میز گردان یک مرغ سرخ شده قرارداده می‌شود و سپس میز توسط رئیس چرخانده می‌شود. زمانی که میز متوقف شود کسی که سرمرغ روبه‌روی او قرارداشته باشد سال بعد از شرکت اخراج خواهدشد.
۸) در تایلند سال نو روز ۱۳آوریل جشن گرفته می‌شود. آنچه در این روز به وفور دیده می‌شود این است که مردم به روی یکدیگر آب می‌پاشند و معتقدند آب در سال نو برکت و سلامت به همراه خواهدآورد.
۹) مردم ونزوئلا روز سال نو، لباس زرد می‌پوشند و معتقدند این رنگ برایشان شانس خواهدآورد.
۱۰) در ژاپن به هنگام تحویل سال نو همه کیک برنج می‌خورند!
 
منبع:ویستا
ویرایش وتلخیص:آکاایران

تبلیغات