loading...
اینجا جایی برای خانم‌های معمولی نیست! - آکا
اینجا جایی برای خانم‌های معمولی نیست! - آکا

یکی از زشت ترین تصویرهایی که دیده ام مربوط بوده به دخترهایی که آرایش دارند، - خیلی هم دقیق - رو به دوربین خندیده اند و دندان هایشان زرد است و این زردی، زردی دندان سیگاری نیست، دقیقا دندانی است که مسواک نخورده، چرک است، چرکمرده است.
طبیعی است وقتی یک بار از نخ دندان «ایکس» استفاده کنید، از بی نخ دندانی بمیرید هم نخ دندان «ایگرگ» توی دهنتان نمی برید. طبیعی است؟ نمی دانم. من نمی توانم بعد از «ایکس»، «ایگرگ» به دندانم بکشم، حتی اگر قیمتش چهاربرابر باشد، یک مواقعی هم نایاب شود. معتقدم آدم خوب است کاری را نکند یا درست انجامش دهد، به بهترین شیوه ممکن.

این کار می تواند آشپزی باشد یا نوشتن یا حتی نخ کشیدن به دندان. چه کسی می گوید دندان مهم نیست چون توی عکس های مزخرفی که آدم ها برای پروفایل هایشان می گذارند معلوم نیست دندان هایشان چه وضعی دارد یا دهانشان چه بویی می دهد؟ به شخصه یکی از زشت ترین تصویرهایی که دیده ام مربوط بوده به دخترهایی که آرایش دارند، - خیلی هم دقیق - رو به دوربین خندیده اند و دندان هایشان زرد است و این زردی، زردی دندان سیگاری نیست، دقیقا دندانی است که مسواک نخورده، چرک است، چرکمرده است.

هی دلم می خواهد بگویم دخترم خب یک دقیقه قبل از آرایش، یک مسواکی هم به دندانت می زدی، ثواب داشت به خدا... القصه. ماجرا از نخ دندان شروع شد، هرچند از خیلی قبل استارت خورده بود. یک نگاهی به دوروبرم کردم. مارک برایم مهم بوده/ هست. چرا؟ چون به نظر دیگران در مورد ظاهرم یا سبک زندگی ام اهمیت می دهم؟ اصلاو ابدا! مارک برایم مهم است، چون وقتی این مسواک لامصب را روی دندان هایم می کشم تمام مدت لذت می برم یا وقتی این چای طعم دار را با این شکلات فندقی می خورم زنده می شوم. اصلااحترام قایلم برای اهمیت دادن، برای کمال.

کمال گرایی من را به هیجان می آورد، حتی اگر همین پدیده هزاربار پایم را بسته باشد برای پیشرفت. وادارم می کند به احترام. وادارم می کند تقوا پیشه کنم اما به کم رضایت ندهم. همین است که ترجیح می دهم ساعت های طولانی تنها بمانم اما گوشی را برندارم با آقای «ایکس» یا خانوم «ایگرگ» حرف بزنم، که نخواهم به قیمت گذراندن وقت و به بهانه اینکه تحت فشارم، جاهایی بروم یا کارهایی بکنم که از کمالی که پِیَش می گردم، دورم می کند. لذت می برم که برای تمیز کردن دندان هایم هزینه کنم، برای خانه ای که درش زندگی می کنم.

لذت می برم از انتظار برای کمال، تجربه چیزی نزدیک به ایده آل... کمال گرا که باشید، همه چیز دشوار می شود، لذت هایتان هم البته با هیچ موجود دیگری قابل مقایسه نیست. می توانید چیزهایی را تجربه کنید که آدم ها حتی خوابش را هم نمی بینند، اما به هر حال دردها و دردسرهای خودش را هم دارد. من باشم توصیه می کنم کمال گرا نباشید، پدرتان درمی آید، هرچند تجربه تان تجربه ای یگانه می شود از لذت.
نویسنده: نگارحسینی

 

منبع : seemorgh.comتبلیغات