.

آکاایران: سرویس هنر آکا ایران به نقل از راسخون؛ بخش تلوزیون:

به گزارش آکاایران: مستند «سنوروان» رونمایی می شود

مستند - سنوروان - رونمایی می شود

آکاایران: مستند

 مستندسینمایی «سنوروان» به نبرد مرزبانان در مرزهای شمال غربی ایران در سال ۱۳۹۰ می پردازد. مراسم رونمایی از این مستند، یک شنبه ۲۹ شهریورماه ساعت ساعت ۱۷ برگزار می شود. 

 

به گزارش جوان ایرانی به نقل از تسنیم، «سنوروان»، به نبردهای دلیرمردان ایرانی با معترضان، در مرزهای شمال غربی ایران در سال 1390 میپردازد.

 

شمال غرب کشور ایران، از دیرباز تاکنون محمل اتفاقات گوناگونی بوده و درگیری های بسیار، آسیبهای فراوانی به کردزبانانِ دلیر و غیورِ کشورمان در منطقه وارد کرده است.

 

شجاعت، استقامت، اقتدار، واژگانی تکراری که این بار در رویارویی با مرزبانانِ شمال غرب رنگ و بویی دیگر به خود میگیرند. مرزبانانی که طعنهزنان رشته کوههای برافراشته و پوشیده از برف قندیل را پشت سر گذاشتند تا تمام القاب و صفتها سرافکنده از ناتوانیشان در وصف آنچه میبینند و در کلام نمیگنجد، خاموش شوند. شاید که تصویر بیانگر گوشهای از تلاطم درونشان باشد.

 

مراسم رونمایی از فیلم مستند «سنوروان» با حضور تعدادی از مقامات لشگری و کشوری یکشنبه 28 شهریور، ساعت 17 در سازمان فرهنگی هنری اوج برگزار خواهد شد. سنوروان در زبان کردی به معنای مرزبان است.

 

این مستند 58 دقیقه ای، در طی سه سال و با حضور و همراهی سردار محمد پاکپور(فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی)، سردار محمدتقی اصانلو (فرمانده قرارگاه حمزه)، سردار عابدین خرم (فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی)، سردار دلاور رنجبرزاده، سرهنگ یعقوب صفاری، سرهنگ سیدعلی سیدی (فرمانده لشکر سپاه علی بن ابیطالب (ع))، سرهنگ ارشد حضرتی، سرهنگ اسدالله گنجعلی، سرهنگ نوذر قدیمی، و رزمندگان بومی و غیربومی و بسیاری دیگر به فرجام رسید.

 

قصه ی دلیرمردانی را که ایستاده جان بر سر حفظ میراث خونین شهدای هشت سال دفاع مقدس نهادند به تماشا بنشینیم.

 

عوامل مستند عبارتند از: تهیه کننده: محمد ساسان / کارگردان: ایمان احمدی / پژوهشگر و نویسنده: اصغر احمدپور و فاطمه بوربور / تدوین و صداگذار: اصغر احمدپور / گوینده گفتار متن: محمد ساسان / مدیر تولید: امیرحسین حیاتی / تصویربردار: مسلم تهرانی-محسن کالجی-امین کفاش زاده-میثم شاهد / صدابردار: احمد افشار / مجری طرح: موسسه فرهنگ هنری راوی روزهای تابستان و در گروه مستند شبکه افق سیما تهیه شده است.

 
منبع :

گردآوری توسط بخش سینما ، تئاتر و تلویزیون سایت آکاایران
تبلیغات