.

,به نقل از فوربس، چهل سال پیش در چنین روزی از ماه نوامبر فیلمی درباره بوکسوری فیلادلفیایی اکران شد و هیچ کس آن زمان نمی توانست تصور کند که فیلمی که با بودجه یک میلیون دلاری ساخته شده و داستانی درباره رویای آمریکایی را ارایه می کرد بتواند به فیلمی برای یک عمر بدل شود و الهام بخش نسل های متعددی شود.«راکی» ۴۰ ساله شد/ سال ها صدرنشینی در سینمای اکشن

آکاایران: «راکی» ۴۰ ساله شد/ سال ها صدرنشینی در سینمای اکشن

فیلم «راکی» با بازی سیلوستر استالونه دیروز ۴۰ ساله شد.

به نقل از فوربس، چهل سال پیش در چنین روزی از ماه نوامبر فیلمی درباره بوکسوری فیلادلفیایی اکران شد و هیچ کس آن زمان نمی توانست تصور کند که فیلمی که با بودجه یک میلیون دلاری ساخته شده و داستانی درباره رویای آمریکایی را ارایه می کرد بتواند به فیلمی برای یک عمر بدل شود و الهام بخش نسل های متعددی شود.

به گزارش آکاایران: این فیلم به کارگردانی جان جی. آویلدسن و نویسندگی سیلوستر استالونه در نهایت ۱۰ نامزدی اسکار را کسب کرد و فیلمی شد که آینده کاری بازیگری به نام سیلوستر استالونه را شکل داد و از سال ۱۹۷۶ تاکنون همچنان به عنوان فیلمی در زمینه بوکس شناخته می شود و به فروش خود ادامه می دهد.

راکی های بعدی نیز از مجوعه «راکی» در فهرست پردرآمدترین فیلم های مربوط به ورزش بوکس جای دارند و تاکنون به ترتیب ۱۲۷، ۱۲۵ و ۱۱۷ میلیون دلار در سینماهای آمریکا فروش کرده اند. این در حالی است که فروش بین المللی و فروش نسخه های دی وی دی و وی اچ اس این فیلم ها محاسبه نشده اند.

این فیلم الهام بخش ساخت فیلم های دیگری چون «دختر میلیون دلاری» ساخته کلینت ایستوود و «علی» با بازی ویل اسمیت شد و ادامه فیلم با عنوان «کرید» به کارگردانی رایان کلوگر پس از ۳۹ سال با موفقیت کامل ظاهر شد. «کرید» که با بودجه ۳۷ میلیون دلاری ساخته شد در سال ۲۰۱۵ موفق به فروشی ۱۰۹ میلیون دلاری شد و در بازار خارج از آمریکا نیز ۶۳ میلیون دلار فروش کرد. خود «راکی» در مجموع در سراسر جهان ۲۲۵ میلیون دلار فروش کرده است.

منبع :

گردآوری توسط بخش سینما ، تئاتر و تلویزیون سایت آکاایران
تبلیغات