.

,به نقل از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، فیلم کوتاه «پدربزرگ» به کارگردانی شیوا صادق اسدی تنها فیلم ایرانی راه یافته به پنجاه و هشتمین جشنواره  بین المللی فیلم کوتاه و مستند بیلبائو (زنبی) کشور اسپانیا است.«پدربزرگ» به جشنواره  «بیلبائو» اسپانیا راه یافت

آکاایران: «پدربزرگ» به جشنواره «بیلبائو» اسپانیا راه یافت

«پدربزرگ» به کارگردانی شیوا صادق اسدی تنها فیلم ایرانی راه یافته به جشنواره فیلم کوتاه و مستند بیلبائو (زنبی) کشور اسپانیا است.

به نقل از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، فیلم کوتاه «پدربزرگ» به کارگردانی شیوا صادق اسدی تنها فیلم ایرانی راه یافته به پنجاه و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه و مستند بیلبائو (زنبی) کشور اسپانیا است.

به گزارش آکاایران: این جشنواره که از قدیمی ترین رویدادهای سالانه فیلم های کوتاه و مستند در جهان است از ۲۸ آبان آغاز شده است و تا ۵ آذر ۱۳۹۵ در شهر بیلبائو کشور اسپانیا ادامه دارد.

پنجاه و هشتمین دوره این جشنواره در حالی برگزار می شود که ۷۱ فیلم از ۳۳ کشور جهان در بخش رسمی برای دریافت جایزه طلا و نقره میکلدی در سه گونه بلند، انیمیشن و مستند و ۱۸ فیلم از تولیدات داخلی کشور اسپانیا در بخش مسابقه با هم به رقابت می پردازند.

پیشتر فیلم «پدربزرگ» به عنوان یکی از یازده فیلم راه یافته به بخش مسابقه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه «آلترناتیو» بود که روز ۱۳ آبان ۱۳۹۵ در شهر تیرگومورس کشور رومانی نیز نمایش داده شد. در این جشنواره که یکی از قدیمی ترین جشنواره های فیلم کوتاه در کشور رومانی است به فیلم های کوتاه تا ۳۰ دقیقه از سراسر دنیا فرصت شرکت داده می شود.

فیلم «پدربزرگ» انیمیشنی نیمه مستند درباره تجربه مرگ از دید یک کودک است. در این انیمیشن واقع گرایی عکس وار یعنی فتورئالیسم با تفاسیر متحرک سازی شده در هم می آمیزد و از این طریق عواطف دختر بچه ای را به تصویر می کشد که به تازگی پدربزرگ خود را از دست داده است و....

این انیمیشن تاکنون حضور در نوزدهمین جشنواره بین المللی فیلم های انیمیشن «سیکاف» کره جنوبی و هجدهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه belo-horizonte در کارنامه خود دارد.

این فیلم کوتاه ۱۰ دقیقه ای بدون کلام با تکنیک روتوسکوپی از تولیدات سال ۱۳۹۵ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

منبع :

گردآوری توسط بخش سینما ، تئاتر و تلویزیون سایت آکاایران
تبلیغات