.
داستان دزدیده شدن چارلی چاپلین

آکاایران: داستان دزدیده شدن چارلی چاپلین

آکاایران: داستان دزدیده شدن چارلی چاپلین

به گزارش آکاایران: درست در چنین روزی 37 سال پیش، 2 مارس سال 1978، دو دزد جسد بازیگر و فیلمساز مشهور، چارلی چاپلین، را از قبرستانی واقع در یکی از روستاهای سوییس دزدیدند.

چارلی چاپلین بازیگر وفیلمساز مشهور دوره سینمای صامت در روز کریسمس سال 1977 در 88 سالگی از دنیا رفت. دو ماه بعد جسد وی توسط دو دزد از محل دفنش ربوده شد. اتفاقی که منجر به آغاز یک سری تحقیقات فشرده برای یافتن مجرمان شد. چارلی چاپلین در یک قبرستان در روستایی واقع بر تپه های بالای دریاچه ژنوا در کشور سوییس به خاک سپرده شده بود.

پس از این دزدی، کسی با بیوه چارلی چاپلین، اونا، تماس گرفت و از او برای پس دادن جسد مبلغ 600 هزار دلار درخواست کرد. از این زمان بود که تلفن خانم اونا تحت کنترل قرار گرفت و نزدیک به 200 کیوسک تلفن محل زندگی او مورد بررسی قرار گرفت. اونا این درخواست دزدان را رد کرد چرا که معتقد بود چارلی عمل به این خواسته دزدان را احمقانه خواهد دانست. دزدان در ادامه و با توجه به رد درخواست پولشان، دو فرزند کم سن اونا را تهدید کردند. اونا چهارمین همسر چارلی چاپلین و دختر نمایشنامه نویس معروف اونیل بود. او و چارلی در سال 1943 و در حالی که اونا 18 ساله و چاپلین 54 ساله بود با هم ازدواج کردند و حاصل ازدواجشان 8 فرزند بود. آنها از سال 1952 به سوییس نقل مکان کردند و آنجا زندگی کردند.

پس از گذشت 5 هفته، و در نتیجه تحقیقات گسترده، پلیس دو مکانیک را به نام های رومن وارداس اهل لهستان و گانچو گانو اهل بلغارستان را به جرم دزدیدن جسد چارلی چاپلین دستگیر کرد. این دو نفر در تاریخ 17 می، جسد چارلی را از محل دفنش بیرون آوردند و در یک مزرعه ذرت در یک مایلی محل زندگی خانواده چاپلین دفن کردند.

ظاهرا این دو نفر این کار را برای حل کردن مشکلات مالی خود انجام داده اند. آنطور که مشخص شد، رومن وارداس مغز متفکر این جرم بوده است، وی ادعا کرده است ایده اصلی این جرم را از یک داستان در یک روزنامه ایتالیایی گرفته است. به هر حال رومن محکوم به 4 سال و نیم کار اجباری و همدستش به خاطر نقش کمرنگ در این جرم به 18 مال حبس تعلیقی محکوم شد. خانواده چاپلین نیز جسد چارلی را در یک مقبره خانوادگی دفن کردند تا از خطرات احتمالی در آینده جلوگیری کنند.

منبع :

تبلیغات