گزیده اشعار قیصر امین پور به انگلیسی ترجمه و منتشر شد -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد گزیده اشعار قیصر امین پور به انگلیسی ترجمه و منتشر شد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت مقالات هنر آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: گزیده اشعار قیصر امین پور به انگلیسی ترجمه و منتشر شد

دکتر شهیده السادات صفوی گزیده شعر قیصر امین پور را به انگلیسی ترجمه کرد که به همت آکادمی مطالعات ایرانی لندن منتشر شد.

 مجموعه «گزیده شعر معاصر فارسی» در راستای پروژه کلان «ایران شناسی»؛ به ارایه گزیده اشعار شاعران دوره انقلاب اسلامی ایران می پردازد. این پروژه تحقیقاتی؛ حاصل توافق نامه بین حوزه هنری ایران و آکادمی مطالعات ایرانی لندن است.
گزیده اشعار قیصر امین پور به انگلیسی ترجمه و منتشر شد
,ادبیات,شهیده السادات صفوی,شعر قیصر امین پور,[categoriy]

آکاایران: گزیده اشعار قیصر امین پور به انگلیسی ترجمه و منتشر شد


شعرها از سوی کارشناسان واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری گزیده و زیر نظر دکتر سید سلمان صفوی توسط مترجمین و ویراستاران آکادمی مطالعات ایرانی لندن به انگلیسی ترجمه و از سوی انتشارات آکادمی مطالعات ایرانی لندن منتشر شده است. آشنایی و مطالعه شعر فارسی، از جمله ملزومات ایران شناسی است.
به گزارش آکاایران: این مجموعه برای علاقه مندان ادبیات و هنر اسلامی و ایرانی، اسلام شناسان، ایران شناسان و شرق شناسان مفید است. آکادمی  مطالعات ایرانی در لندن به ریاست آیت الحق دکتر سید سلمان صفوی در سال ۲۰۱۵ تفاهم نامه ای با  حوزه هنری با ریاست محسن مومنی شریف و مرکز ترجمه حوزه هنری به مدیریت سعیده حسینجانی منعقد کرد که بر اساس آن، قرار شد کتاب هایی حاوی گزیده اشعار شاعران معاصر ایران توسط مرکز ترجمه آماده شود و برای ترجمه و انتشار در اختیار آکادمی مطالعات ایرانی لندن قرار گیرد.
روند کار با سرعت و کیفیت خوبی در حال انجام است و سال گذشته شاهد رونمایی دو کتاب از این مجموعه یعنی ترجمه انگلیسی گزیده اشعار دکتر سیدعلی موسوی گرمارودی و ترجمه انگلیسی گزیده اشعار دکتر علی رضا قزوه بودیم.
معرفی آثار شاعران انقلاب اسلامی به زبان انگلیسی یکی از اهداف مشترک و مهم حوزه هنری و آکادمی مطالعات ایرانی لندن است. این کار علمی و هنری یکی از راههای نرم افزاری برای مقابله با ایران هراسی و معرفی فرهنگ صلح،  تمدن و فرهنگ ایرانی است و بخشی از دیپلماسی فرهنگی نخبگان جهان برای مبادله افکار انسانی و ضد جنگ و سلطه است.

 کتاب گزیده شعر قیصر امین پور در دو بخش به زبان انگلیسی و فارسی در ۱۶۲ صفحه همرا با مقدمه محمد جواد آسمان، سید سلمان صفوی و تعلیقات دکتر شهیده السادات صفوی در قطع رقعی و جلد شومیز منتشر شده است.

جایگاه قیصر امین پور در شعر معاصر فارسی بی بدیل است. وجود ارزشهای مشترک جهانی در شعر شاعران، ملاک گزینش اشعار شاعران این مجموعه است. با این روش تصویر درستی از دغدغه های متعالی و انسان دوستانه شعر معاصر ایران به جهان ارائه می شود.
ترجمه انگلیسی گزیده سروده های قیصر امین پور به انتخاب محمدجواد آسمان و علیرضا قزوه است و توسط انتشارات آکادمی مطالعات ایرانی لندن در انگلستان منتشر شده است.
پس از این هم شاهد کار ترجمه و انتشار کتاب هایی از سروده های دیگر شاعران معاصر ایران مانند زنده یاد سلمان هراتی، زنده یاد طاهره صفارزاده، زنده یاد حسن حسینی، محمدرضا عبدالملکیان، دکتر محمدرضا شفیعی کدکنی، امیرهوشنگ ابتهاج (سایه) و… خواهیم بود. مترجم کتاب دکتر شهیده السادات صفوی، پزشک متخصص فارغ التحصیل دانشگاه لندن است که علاوه بر کار پزشکی به ترجمه و داستان نویسی در لندن مشغول است. داستان کوتاه او بنام   (Medicine is Great)برنده جایزه اول رویال کالج پزشکان بریتانیا شده است. ترجمه قبلی او که در لندن منتشر شده است گزیده اشعار استاد سید علی موسوی گرمارودی است.
کتاب گزیده شعر قیصر امین پور در دو بخش به زبان انگلیسی و فارسی در ۱۶۲ صفحه همرا با مقدمه محمد جواد آسمان، سید سلمان صفوی و تعلیقات دکتر شهیده السادات صفوی در قطع رقعی و جلد شومیز منتشر شده است.
نام کتاب به انگلیسی Selected Poems of Qeysar Aminpour است که توسط انتشارات LONDON ACADEMY OF IRANIAN STUDIES PRESS منتشر شده است.
.

منبع : tebyan.net


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله گزیده اشعار قیصر امین پور به انگلیسی ترجمه و منتشر شد شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

گزیده اشعار قیصر امین پور به انگلیسی ترجمه و منتشر شد گردآوری توسط بخش شعر ،داستان ، ادبیات، کتاب سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات