.

آکاایران: در میان کتاب های پرفروش هفته ی سه انتشاراتی بزرگ، عناوین متعددی در موضوعات مختلف دیده می شد. در بنیتا بخوانید.

پرفروش ترین کتاب های هفته؛ استقبال از خاطرات واقعی یک سرخپوست -آکا

آکاایران: پرفروش ترین کتاب های هفته؛ استقبال از خاطرات واقعی یک سرخپوست

به گزارش آکاایران: در میان کتاب های پرفروش هفته ی گذشته ی سه انتشاراتی عمده، یعنی نشر «نی»، «نشر ثالث» و «نشر چشمه»، تغییرات محسوسی در اقبال مخاطبان به کتاب ها دیده می شد. با اینکه تنوع موضوعات بالاتر رفته بود، اما همچنان بیشتر استقبال از کتاب های داستانی و به ویژه رمان بود. با پرفروش های کتاب بنیتا همراه باشید.

نشر نی

پرفروش ترین کتاب های هفته؛ استقبال از خاطرات واقعی یک سرخپوست -آکا

در بین کتاب های پرفروش نشر نی، تقریبا از تمام موضوعات علوم انسانی و نیز داستان، مواردی به چشم می خورد. موضوعی که  بسیار جلب توجه می کرد، پرفروش شدن معروف ترین کتاب «تزوتان تودوروف»، فیلسوف، مورخ و نشانه شناس  بلغاری-فرانسوی، آن هم یک هفته بعد از مرگش بود.

۱- سینمای طبیعی

نویسنده: جانی چلاتی

ترجمه: تارا کابلی

درباره ی کتاب: در میانه ی دریا به این سو و آن سو تاب می خورد. آن جا، در میان جنونِ امواج، مردم در یک ردیف به صف شده اند. از دور به نظر می آید در وضعیت بدی گیر افتاده باشند. با چترها، پلاستیک یا روزنامه هایی که بالای سرشان گرفته اند و یا زندانی در بارانی های ضد آب شان و با دستانی فرورفته در جیب اما آرام، ساکن، بی تفاوت. معلوم نیست برای چه کاری در آن طوفان سهمگین لشکرکشی کرده اند. گویی چشم به راه پایان همه چیزند. با صبوری و بی هیچ حرکتی. در میان قطراتِ امواجی که به سر و صورت شان می پاشد و در معرض طوفانی که قصد ندارد از قهرش چشم پوشی کند.

۲- بوطیقای نثر؛ پژوهش هایی نو درباره ی حکایت

نویسنده: تزوتان تودوروف

ترجمه: انوشیروان گنجی پور

درباره ی کتاب: در سنت پر فروغ و اما مستعجل ساختارگرایی ادبی، بوطیقای نثر جایگاه یگانه ای دارد. این اثر معروف ترین تألیف تودوروف هم به حساب می آید.

۳- تضاد دولت و ملت؛ نظریه تاریخ و سیاست در ایران

نویسنده: محمدعلی همایون کاتوزیان

ترجمه: علیرضا طیب

درباره ی کتاب: این کتاب مجموعه مقالاتی مستقل و، درعین حال، وابسته به هم اند که در مجموع دلایل و شواهد مؤید نظریهٔ حکومت خودکامه را به دست می دهند و در آن ها ریشه ها و اعتبار علمی نظریهٔ حکومت خودکامه و مطالعات موردی مرتبط با آن ارائه شده است. همچنین نظریهٔ عمومی انقلاب های ایرانی، فرّه ایزدی و حق الهی پادشاهان، لیبرالیسم اروپایی و مفاهیم نو آزادی در ایران، و ... مورد بررسی قرار گرفته است.

۴- گوادالا خارا

نویسنده: کیم مونسو

مترجم: پژمان طهرانیان

درباره ی کتاب: مجموعه داستانِ گوادالاخارا  به پنج بخش تقسیم شده: بخش اول تک داستانی بلند است که با روایتی دایره ای سنت خانوادگی مهیبی را واکاوی می کند. بخش دوم چهار داستان است که ارجاعاتی عجیب هستند به داستان ها و افسانه های اساطیری و تاریخی در قالبِ بازگویی های بازیگوشانه ی مونسو، که حرف های مهمی برای دنیای امروز دارند. بخش سوم پنج داستان است که به ظاهر واقع گرایانه ترند اما موقعیت هایی دور از ذهن را برای خواننده تجسم می بخشند. بخش چهارم تک داستانی بلند است که با روایت گسترده اش دور باطلی را به تصویر می کشد. دو داستانِ بخش پایانی نیز بیش از هرچیز واگویه های ذهنیِ شخصیت هایی پیچیده هستند.

۵- هویت های مرگبار

نویسنده: امین معلوف

مترجم: عبدالحسین نیک گهر

درباره ی کتاب: هویت با پیکربندی مؤلفه های کم وبیش بی شمارش، جنسیت، ملیت، دین، زبان، نژاد، خاستگاه اجتماعی، بومی یا مهاجربودن، در اقلیت یا در اکثریت بودن و... که شخص در انتخابِ هیچ یک از آن ها اختیاری ندارد، ناگزیر است همه ی عمر، دست کم از زمان رسیدن به بلوغ فکری، تَبعات آن را متعهد شود، عده ای با سربلندی و عده ی کثیر دیگری با شرمندگی!

چشمه

پرفروش ترین کتاب های هفته؛ استقبال از خاطرات واقعی یک سرخپوست -آکا

در میان پرفروش های نشر چشمه هم چند عنوان نوین دیده می شد.«وسوسه های دون کیشوت» و «خاطرات صد در صد واقعی یک سرخپوست نیمه وقت» از جمله ی این تغییرات بودند.

۱- مردی به نام اوه

نویسنده: فردریک بکمن

ترجمه: حسین تهرانی

درباره ی کتاب: فردریک بکمن، روزنامه نگار و رمان نویس جوان سوئدی بعد از انتشارِ این رمان در سوئد و آلمان به جهان معرفی شد. مردی به نامِ اُوِه، داستانِ روزگار پیرمردی ا ست کم حرف، سخت کوش و بسیار سنتی که اعتقاد دارد همه چیز باید سرجای خودش باشد و فقط احمق ها به رایانه اعتماد می کنند. او سال ها با قوانینِ سفت وسختش و همسرش که عاشقانه دوستش داشته زیسته و حالا انگار به آخر خط رسیده. تا این که یک روز صبح، ماشینِ یک زنِ باردارِ ایرانی و شوهرِ خنگش که قرار است همسایه ی او شوند به صندوقِ پستی اش کوبیده می شود و این آغاز ماجراست...

۲- وسوسه های دون کیشوت

نویسنده: جانسون کرول بی

ترجمه: ایرج کریمی

درباره ی کتاب: وسوسه های دن کیشوت یکی از مهم ترین و خواندنی ترین کتاب هایی ا ست که درباره ی اهمیت و جایگاهِ این رمان جریان ساز تاریخِ بشریت نوشته شده است. کرول ب. جانسن نویسنده ی این کتاب فارغ از بسیاری بدیهیاتِ مسلمِ تاریخی ای که درباره ی شاهکارِ سروانتس وجود دارد، نشان می دهد که چگونه می توان انبوهی از نگاه ها و امورِ نو را در این کتاب درک کرد که در روزگارِ ما خوانش جدی پیدا می کنند. او درباره ی ویژگی های متفاوت و گوناگون این کتاب تکه هایی را کنار هم گرد می آورد که برای هر مخاطبی جذاب و نو به نظر می رسد.

۳- مارون

نویسنده: بلقیس سلیمانی

درباره ی کتاب: این کتاب، قصه یک شهر کوچک را روایت می کند که در جریان سال های پر التهاب پیش و پس از انقلاب قرار گرفته است. در این شهر کوچک، آدم هایی با عقاید و تفکرات مختلف سیاسی حضور دارند و تنوع آن ها با اتفاقاتی گره خورده که به تاریخ و حوادث تاریخی معاصر کشورمان مرتبطند. به این ترتیب، انقلابی های جوان و تازه نفس در کنار کاسبان خرده پا، دختران پر شر و شور و روستائیان کویری در کنار پسران ایده آلیست در این داستان به ایفای نقش می پردازند.

۴- سه قصه

نویسنده: ایرج طهماسب

درباره ی کتاب: داستان های این کتاب طی دوران فعالیت های هنری طهماسب به عنوان کارگردان و بازیگر نوشته شده اند و خودش در معرفی آن ها می گوید: «این داستان ها تعدادی از داستان هایی است که طی کار هنری ام نوشته ام؛ به سال های دور و نزدیک باز می گردد و هر یک شیوه نگارش خاصی دارد. همه آن ها را دوست دارم و وقتی آدم چیزی را دوست دارد، دلش می خواهد آن را با دیگران تقسیم کند؛ بنابراین تصمیم گرفتم بعد از سالیان سال آن ها را چاپ کنم. این نوشته ها برای دوستانی که تنها یک چهره این جانب را شناخته اند جالب تر است.»

۵- میمِ عزیز

نویسنده: محمدحسن شهسواری

درباره ی کتاب: میمِ عزیز نُهمین کتابِ داستانی منتشرشده ی محمدحسن شهسواری است. شخصیتِ اول این رمان یک نویسنده است. او همزمان مشغولِ نوشتن یک رمان و یک فیلم نامه است و منبع الهامش شخصیت های اطرافش است. قهرمانِ شهسواری در این مسیر علاوه بر رمانِ خود رمانی دیگر هم در دلِ متن می نویسد که متفاوت است با روزگارِ خودش.

۶- خاطرات صد در صد واقعی یک سرخپوست نیمه وقت

نویسنده: شرمن الکسی

ترجمه: رضی هیرمندی

درباره ی کتاب: جونیور پسرکِ سرخپوست جسوری است که با وجود مشکلات جسمانی تصمیم می گیرد برای ادامه تحصیل از اردوگاه سرخ پوستی بزند بیرون و ۳۵ کیلومتر دور تر با سفیدپوست ها همکلاس شود. تیر و طایفه سرخوپوستی اش، حتی بهترین دوستش او را یک خائن می دادند و سفید پوست ها هم اعتنایی به او نمی کنند ولی جونیور مرد مبارزه است و به این راحتی ها صحنه را خالی نمی کند.

۷- هنر شفاف اندیشیدن

نویسنده: رولف دوبلی

ترجمه: عادل فردوسی پور، بهزاد توکلی، علی شهروز

درباره ی کتاب: هنر شفاف اندیشیدن سومین کتاب فردوسی پور است که امسال از سوی «نشر چشمه» وارد بازار کتاب شد. این کتاب توانست در روزهای ابتدایی بیست وهشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، به پرفروش ترین کتاب این انتشارات تبدیل شود. فردوسی پور در مقدمه بر ترجمه ی فارسی این کتاب می گوید: «تصور کنید در زمین هیچ خطایی اتفاق نمی افتاد. آن وقت واژه ای به نام پنالتی، اخطار و اخراج هم معنا نداشت. اشک ها و لبخندها محو می شدند و زیبایی فوتبال هم رنگ می باخت. آدم ها شبیه ربات های برنامه ریزی شده بودند که وظیفه شان بردن فاقد کوچک ترین اشتباه بود. حالا تصور کنید که در این جهان پهناور که هزاران زمین فوتبال را در خود جای داده، قرار می شد هیچ انسانی دچار خطا و اشتباهی نشود؛ آیا جهان بهتری داشتیم؟»

۸- ملت عشق

نویسنده: الیف شافاک

ترجمه: ارسلان فصیحی

نشر: ققنوس

درباره ی کتاب: «خیلی وقت پیش بود. به دلم افتاد رمانی بنویسم. ملت عشق. جرئت نکردم بنویسمش. زبانم لال شد، نوک قلمم کور. کفش آهنی پایم کردم. دنیا را گشتم. آدم هایی شناختم، قصه هایی جمع کردم. چندین بهار از آن زمان گذشته. کفش های آهنی سوراخ شده؛ من اما هنوز خامم، هنوز هم در عشق همچو کودکان ناشی...»

۹- تن تنهایی

نویسنده: سحر سخایی

درباره ی کتاب: تنِ تنهایی روایتِ چند شخصیتِ جوان و پُرشور است در روزگارِ ما. دختری نوازنده، پسری آهنگ ساز و پدران و مادرانی از نسلی دیگر. در رمان روایت هایی از میلِ این شخصیت ها را می توان برای ساختنِ جهانِ خود دید. در دانشگاه و فضای خانواده و برخوردشان با انبوه تناقض هایی که باعث می شود مسیرشان به کل عوض شود.

نشر ثالث

پرفروش ترین کتاب های هفته؛ استقبال از خاطرات واقعی یک سرخپوست -آکا

اما آنچه که در میان کتاب های پرفروش نشر ثالث به چشم می آمد، از رونق افتادن دوباره ی «بختیار علی»، نویسنده ی کُرد بود. پیش از این ۳ اثر از این نویسنده در میان ۵ کتاب پرفروش نشر ثالث قرار داشت. مطلب مربوط به استقبال از آثار بختیارعلی را می توانید در بنیتا بخوانید.

۱- آسمان تغییر می کند

نویسنده: زو ینی

ترجمه: سحر توکلی

درباره ی کتاب: نخستین رمان زو ینی با نام اتاق گرده افشانی عنوان پر فروش ترین نویسنده سوئیسی را از آن خود کرد. آسمان تغییر می کند، رمان جدید این نویسنده پرآوازه، به تحولات روحی و روانی زنی مدرن در جامعه اروپا می پردازد و این حقیقت غریب را پیش رویمان تصویر می کند که چقدر آدم ها از یکدیگر کم می دانند.

۲- فردای همان اتفاق؛ مجموعه شعر معاصر

نویسنده: محمد پروین

درباره ی کتاب: شعرهای این مجموعه، در سال های ۹۰ تا ۹۳ سروده شده اند و از جمله ویژگی های آن ها می توان به کشف و نگاه دیگر به محیط و اتفاقات پیرامون، وارد شدن در ژانر گوتیک و اسطوره زدایی اشاره کرد. درون مایه شعرها عموما مربوط به موضوعاتی نظیر مرگ، تنهایی و سوژه های اجتماعی است. استفاده از عنصر تخیل در ارائه تصویرها، تکیه به روایت درونی به عنوان یک عامل فرم ساز و سورئال بودن این مجموعه با شعرهای کوتاه و بلند، از دیگر ویژگی های مجموعه شعر محمد پروین به شمار می آید.

۳- باخیال ها و بی خیال ها؛ مجموعه داستان ایران

نویسنده: حسن لطفی

۴- داستان های دو نفره

نویسنده: آزاده حسینی تنکابنی

۵- مبانی ویرایش کتاب و مقدمه ی داستان

نویسنده: محمد حسینی

درباره ی کتاب: ویرایش مهارتی است که در سایه دانش ویراستار رشد می کند. دانش نخستین و مهارت کسب شده در طول سالیان ویراستاران را به پاسداران انتقال معانی و مفاهیم دقیق در شکل مناسب بدل می کند. این کتاب تلاشی است برای عرضه ی دانش اولیه به علاقه مندان ویراستاری، و راهنمایی است برای کسب مهارت ایشان؛ گو این که همچنان «کار نیکو کردن از پر کردن است».

    مقالات مرتبط
  • پرفروش ترین کتاب های هفته؛ استقبال از خاطرات واقعی یک سرخپوست -آکا
    کتاب هفته بنیتا؛ هفته سوم بهمن ماه ۹۵/ هر کجا هستم باشم
  • پرفروش ترین کتاب های هفته؛ استقبال از خاطرات واقعی یک سرخپوست -آکا
    زنانی که با قلمشان جاودانه شدند؛ فروغ فرخزاد

.

منبع : mybenita.com

تبلیغات