.
loading...
آکاایران: در این شماره از خواندنی ها با رساله استاندال نویسنده مشهور فرانسوی «درباره عشق»، رمان از جنجالی از نویسنده ای سوئدی، کتابی دیگر از برنده نوبل 2015...و آشنا شوید.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 80
آکا ایران - محمودرضا حائری: در این شماره از خواندنی ها با رساله استاندال نویسنده مشهور فرانسوی «درباره عشق»، رمان از جنجالی از نویسنده ای سوئدی، کتابی دیگر از برنده نوبل 2015...و آشنا شوید.

درباره ی عشق

 • استاندال
 • ترجمه ی گلاره جمشیدی
 • نشر قطره
 • چاپ اول:
 
 
خواندنی ها با (95) - آکا

آکاایران: خواندنی ها با (95)

 
کتاب شگفت انگیز استاندال، درباره ی عشق، بیش از آن که درباره ی عشق باشد، به این سه مورد می پردازد: شیفتگی، زن و بخشی از تاریخ جامعه ی اروپا. این کتاب با ادراکی ادیبانه و فطری نگاشته شده است و رمانتیسیسم موجود در آن طعمی از واقع بینی و علم مداری قرن هجده میلادی را به همراه دارد. تحلیلی کاملا روان شناختی که حکایت، خاطره، بداهه، ستایش و اشتیاق در تاروپود و تمام صفحاتش را آذین بخشیده است.

به گزارش آکاایران: استاندال برای رده بندی انواع گوناگون عشق پرشور، تنانه، خودخواهانه و... هفت مرحله ای را بازشناسی می کند که عاشقان در حین آن با جادوی احساس در می افتند. در این اثر می توان تلاش بی تابانه و عاجزانه ی نویسنده را برای تسکین و آرام سازی عشق دیده ی خود به نظاره نشست. نتیجه ی کار اثری است حیرت آور که تمام نشانه های شاهکار بعدی استاندال را در خود گنجانده است.


رهبری عملگرا

 • کارلو آنچلوتی
 • ترجمه  ی امیرحسین فاضلی مقدم
 • نشر کوله پشتی
 • چاپ اول:
 
خواندنی ها با (95) - آکا
 
 
رهبری عملگرا بازتابنده ی دورانم در فوتبال، افکارم و فلسفه ای است که برای رهبری در حرفه ام نیاز است. علاوه بر این، این درس ها می تواند در سایر حرفه ها هم استفاده شود؛ شباهت هایی بین رهبران در تمام  زمینه ها وجود دارد، چه آن هایی که در فوتبال هستند و چه در تجارت من به شدت به واردکردن دانش از دیگر سطوح باور دارم. مثل کاری که خودم کردم و تخصصم را به پاریس، لندن، مادرید منتقل کردم و حالا به مونیخ منتقل می کنم...

آنچلوتی نامی را برای شیوه ی رهبریش انتخاب کرده که بر مبنای خصوصیات شخصیتی وی است، آرام، خونسرد و با متانت شیوه رهیریش منحصر به خود اوست. در ادبیات مدیریت، رهبر عملگرا به فردی گفته می شود که به جای حرف زدن، بیشتر عمل می کند و این خود، یکی از اصول مهم رهبری کارلو است. کتاب نه فقط برای فوتبالی ها، بلکه می تواند برای هر رهبری در هر سازمانی مفید واقع شود.


مردی به نام اوه

 • فردریک بکمن
 • ترجمه ی فرناز تیمورزاف
 • نشر نون
 • چاپ اول:

خواندنی ها با (95) - آکا
 
 
از این قبیل آدم ها کم در این دنیا پیدا نمی شود: کسانی که مدام در محله گشت می زنند و مراقب هستند کسی اتومبیلش را جای اشتباه پارک نکند، به صاحبان حیوانات خانگی تذکر می دهند مراقب رفتار حیوانات شان باشند و مواظب اند که زباله ها درست تفکیک شوند. اُوه سوئدی هم، چنین آدم مراقب و بادقتی است. بهانه گیری اش بعد از مرگ زنش بیشتر می شود. چندین مرتبه دست به خودکشی می زند ولی بعد از چندین دفعه خودکشی ناموفق، بطور غیرمنتظره با کسانی آشنا می شود که زندگی اش را تغییر می دهند و به خودش ثابت می شود قلب بزرگی دارد!

از روی کتاب پرفروش "مردی به نام اُوه" فیلمی در سوئد ساخته شده که بعد از اکران در سینماهای این کشور، فروشش از آخرین فیلم "جنگ ستارگان" هم پیشی گرفت و حالا به عنوان فیلم نماینده از سوئد برای شرکت در رقابت ها در جایزه سینمایی اسکار برگزیده شده. البته این جای تعجب ندارد؛ "مردی به نام اُوه" داستانی تکان دهنده است که نشان می دهد دوستی و محبت می تواند چه کارهایی بکند! اقدام های اوه برای خودکشی و مردانگی اش به عنوان شخصیت اصلی، این داستان را به یک کمدی سیاه و خارق العاده تبدیل می کند.


بودای بزرگ کمکشان کن

 • آلکسی کازانتسف
 • ترجمه ی آبتین گلکار
 • نشربیدگل
 • چاپ اول:
 
خواندنی ها با (95) - آکا
 
 
نمایشنامه بودای بزرگ، کمکشان کن!(1984) تحت تاثیر وقایع کامبوج و فجایع خبرهای سرخ به رهبری پل پوت نوشته شده است، ولی در متن هیچ اشاره ای به این رخداد تاریخی نمی شود و اثر به این شکل خاصیت تعمیم پذیری پیدا می کند. کازانتسف در این نمایشنامه به توصیف ضدآرمانشهری می پردازد که حاکمانش با اعمال زور و خشونت اتباع خود را به تدریج از پایین ترین درجات انسانیت نیز فروتر می غلتانند تا جامعه آرمانی خود را از صفر بنا کنند.


جنگ چهره ی زنانه ندارد

 • سوتلانا الکسیویچ
 • ترجمه ی عبدالمجید احمدی
 • نشر چشمه
 • چاپ اول:
 
خواندنی ها با (95) - آکا
 
 
«جنگ چهره ی زنانه ندارد» روایتِ پُرفرازونشیب این مستندنگارِ بلاروسی است از روزگار و خاطراتِ زنانی که در ارتشِ اتحاد جماهیر شوروی در جنگ جهانی دوم جنگیدند و حالا بعد از سال ها از کابوس ها، تنهایی و هول های شان می گویند. او چندصد نفر از این زنان را می یابد و با تمام شان حرف می زند. از هر قشری هستند؛ پرستار، تک تیرانداز، خلبان، رخت شور، پارتیزان، بی سیم چی و... و خاطرات تکان دهنده اند...
 
زنانی که پوتین پوشیدند و در ترکیبِ خاک و خون و ترس زنده ماندند... الکسیویچ با تدوین این آدم ها کنارِ هم کلیتی می سازد متناقض و شورانگیز، پُرهیاهو و صامت... کتاب، گاه شامل چنان لحظاتی می شود که فراتر از خوانده ها و شنیده های مرسوم است درباره ی جنگ. بی پرده و عریان است و ناگهان مادری را به ما نشان می دهد که برای عبور از خط بازرسی آلمانی ها بچه اش را نمک اندود می کند تا تب کند و سربازان بهراسند از تیفوس و او بتواند در قنداق بچه ی گریان با پوست ملتهب سرخ شده دارو ببرد برای پارتیزان ها... و این کتابِ چنین آدم هایی ا ست...
 
«مجله اینترنتی آکا ایران» از تمامی ناشران، نویسندگان، مترجمان، منتقدان و علاقه مندان به حوزه نشر و کتاب دعوت می نماید مطالب خود را در حوزه معرفی و یا نقد و بررسی کتاب به آدرس زیر ارسال نمایند:
Bartarinha.editorial@gmail.com

همچنین برای ارتباط و هماهنگی های لازم می توانید با شماره 23051492 تماس بگیرید. منتظر پیشنهادات و انتقادات سازنده شما عزیزان می باشیم.   

منبع :

تبلیغات