.
loading...
آکاایران: در این شماره از خواندنی ها با رمانی از آرتو پاسیلنیا نویسنده ی فنلاندی، تاریخ یک فرقه مهم در تاریخ اسلام: کیسانیه، تاریخ فلسفه راتلج دوره ایدئالیسم آلمانی و... آشنا شوید.
آکا ایران - محمودرضا حائری: در این شماره از خواندنی ها با رمانی از آرتو پاسیلنیا نویسنده ی فنلاندی، تاریخ یک فرقه مهم در تاریخ اسلام: کیسانیه، تاریخ فلسفه راتلج دوره ایدئالیسم آلمانی و... آشنا شوید.
سال خرگوش
 • آرتو  پاسیلینا
 • ترجمه ی فرناز تیمورازف
 • کتاب سرای نیک
 • چاپ اول:

خواندنی ها با (90) - آکا

آکاایران: خواندنی ها با (90)کتاب های پاسیلینا بازتابی از زندگی روزمره ی فنلاند و  اغلب زندگی مردهای روستایی میان سال این کشور است. زبان صریح، بی پیرایه و شوخ و شنگ او دربسیاری از داستان هایش، نمایانگر نوعی رندی در کلام است که سبک «پیکارسک» را تداعی می کند رمان هایش روایتی واقع گرا دارند  و ساختاری اتفاقی و تصادفی و شکل گرفته از ماجراهایی هستند که به دلیل وجود شخصیتی واحد، یک پارچه و منسجم جلوه می کنند. لحن هجوآمیزش برای خواننده جذابیتی تاثیرگذار دارد.
به گزارش آکاایران: در رمان «سال خرگوش» که آن را رمانی به سبک مدرن می دانند، روزنامه نگار شغلش را رها می کند و در جستجوی زندگی واقعی و ارزش های راستین و برای مقابله با پوچی و بی معنایی زندگی مدرن، رهسپار جنگل های فنلاند می شود. نارضایتی کارلو واتانن، قهرمان داستان، روز به روز از زندگی قبلی اش بیشتر می شود و دست کشیدن او از زندگی مدرن و پناه بردن به جنگل، به معنای فرار از اجتماع است.
پاسیلینا در کتاب هایش جامعه یا سیاست را به طور مستقیم مورد خطاب قرار نمی دهد و همه ی موارد را با طنز بیان می کند. همین امر باعث می شود خواندن کتاب سهل و لذت بخش باشد و درک آن مشکل...


کیسانیه؛ تاریخ، ادبیات
 • وداد القاضی
 • ترجمه ی احسان موسوی خلخالی
 • کتاب رایزن
 • چاپ اول:

خواندنی ها با (90) - آکا


«کیسانیه؛ تاریخ، ادبیات» پژوهشی در تاریخ اسلام است که به فرقه ی کیسانیه می پردازد؛ فرقه ای که نام آن با مختار ثقفی و قیام او پیوند خورده است و به چند علت، جایگاهی ویژه در تاریخ اندیشه ی دینی اسلامی دارد؛ نخستین فرقه ای است که در قرن نخست هجری به صحنه ی حوادث جهان اسلام پای نهاد؛ نخستین فرقه ای است که ایده «مهدی منتظر» را پرورش داد و برای آن مصداق مشخص کرد و از اصلی ترین کانون های غلو است. این پژوهش تلاش کرده تا با اتکا به منابع متقدم، روند تطور این فرقه را شناسایی کند.
وداد القاضی، نویسنده این کتاب، استاد بازنشستۀ دانشگاه شیکاگو، سرویراستار دایره المعارف قرآن و عضو شورای علمی دایره المعارف اسلامی ‎ (دانشگاه پرینستون) است.


تاریخ فلسفه راتلج عصر ایده آلیسم آلمانی (جلد6)
 • گروه نویسندگان
 • ترجمه ی حسن مرتضوی
 • نشر چشمه
 • چاپ اول:

خواندنی ها با (90) - آکا


آغاز سده ی نوزدهم حاکی از یکی از غنی ترین و هیجان انگیزترین غلیان های انرژی و استعداد فلسفی بود و شاید حتی با دوره ای قابل مقایسه باشد که ظهور  سقراط، افلاطون و ارسطو انجامید. عظمت انقلابی که امانوئل کانت در فلسفه برپا کرد، بنا بر ارزیابی خود او، با انقلاب کوپرنیکی سده های میانه را به پایان رساند، قابل مقایسه است. جنبشی که کانت ایجاد کرد، یعنی دیالکتیک پرشتاب و اغلب ستیزه جوی «ایده آلیسم آلمانی» الهام بخش برخی از خلاق ترین فیلسوفان دوران جدید هگل و  آرتور شوپنهاور بود،...
مجموعه ی «تاریخ فلسفه ی راتلج» به ترتیب زمانی به بررسی تاریخ فلسفه ی غربی از آغازگاه های آن در سده ی ششم پیش از میلاد تا دوران کنونی می پردازد. در این مجموعه تمامی تحولات عمده ی فلسفی عمیقا بحث می شود. قسمت بیشتر این مجلدات به افرادی اختصاص داده شده که عموما از فیلسوفان بزرگ تلقی می شوند. اما چهره های کم اهمیت تر فراموش نشده اند و همراه با آن ها ده جلد تاریخ حاضر شامل اطلاعات پایه ای و انتقادی درباره ی فیلسوفان مهم گذشته و حال است.


لی لا
 • مریلین رابینسون
 • ترجمه ی مرجان محمدی
 • نشر قطره
 • چاپ اول:

خواندنی ها با (90) - آکا


مریلین رابینسون، برنده ی جایزه ی پولیتزر برای رمان گیلیاد، جایزه ی بنیاد همینگوی برای رمان خانه داری و جایزه ی اورنج برای رمان خانه، این بار با داستان لی لا به شهر کوچک و خیالی گیلیاد در آیووا برمی گردد. داستان با دزدیده شدن لی لا در کودکی آغاز می شود. او تحت حمایت زنی بی پناه و سرگردان روزگار می گذراند و سرانجام از کلیسای عالیجناب جان ایمز سر درمی آورد.
رابینسون داستان عشق کشیش به لی لا را با ظرافتی بی نظیر تعریف می کند. ـ مریلین رابینسون یکی از بزرگترین رمان نویسان معاصر است. ساندی تایمز :لی لا داستان ژرفاندیشی در اخلاقیات و روانشناسی است و با نثر صریح خود ما را با این واقعیت هراسانگیز رو به رو می کند که فقر، جهالت و بی پناهی چه بر سر شخصیت انسان ها می آورد.


چهار کوارتت
 • تی. اس. الیوت
 • ترجمه ی جواد دانش آرا
 • انتشارات نیلوفر
 • چاپ اول:

خواندنی ها با (90) - آکا


چهارکوارتت پس از سرزمین بی حاصل، مهم ترین شعر الیوت و البته نه تا اندازه دشوارگوی و دیریاب است. این شعر که ساختار موسیقیایی دارد به گونه ای «کارنامه ی» شعری تی. اس. الیوت به شمار می رود. در کتاب حاضر علاوه بر ترجمه ی چهار کوارتت، شرح و نقدهای معتبر و روشنگری نیز گنجانده شده که همگی از آثار جاافتاده ی شماری ازبرجسته ترین الیوت پژوهان معاصر گزینش شده اند. اکنون زمان آن رسیده است که الیوت خوانی درست با الیوت پژوهی دقیق به کمال رسد.
«مجله اینترنتی آکا ایران» از تمامی ناشران، نویسندگان، مترجمان، منتقدان و علاقه مندان به حوزه نشر و کتاب دعوت می نماید مطالب خود را در حوزه معرفی و یا نقد و بررسی کتاب به آدرس زیر ارسال نمایند:
Bartarinha.editorial@gmail.com

همچنین برای ارتباط و هماهنگی های لازم می توانید با شماره 23051492 تماس بگیرید. منتظر پیشنهادات و انتقادات سازنده شما عزیزان می باشیم.

منبع :

تبلیغات