.

اثر جدید سید مهدی شجاعی کلید خورد

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اثر جدید سید مهدی شجاعی کلید خورد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت مقالات هنر آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: سرویس هنر آکا ایران به نقل از تبیان؛ بخش شعرو ادبیات:

  • تعداد بازدید :
  • 38
  • پنج شنبه 9/2/1395
  • تاریخ :

قائم مقام رئیس انتشارات نیستان با اشاره به کارهای جدید سیدمهدی شجاعی گفت: بخشی از کارهای جدید وی در حوزه ترجمه و در ادامه «نیایش ها و زیارت ها» است.

به گزارش آکاایران: بخش شعر و ادبیات آکا ایران

اثر جدید سید مهدی شجاعی کلید خورد
,جدید,مهدی,شجاعی,[categoriy]

آکاایران: اثر جدید سید مهدی شجاعی کلید خورد

مظفر شجاعی، قائم مقام رئیس انتشارات نیستان با اشاره به آثار جدید و در دست انجام سیدمهدی شجاعی، نویسنده و مترجم، گفت: سیدمهدی شجاعی پیش تر به ترجمه برخی از ادعیه و زیارات در کارهایی مانند مجموعه «نیایش ها و زیارت ها» پرداخته است. وی در کار جدید خود به سراغ بخش حکمت های نهج البلاغه رفته است. شجاعی پیش تر دو خطبه از امیرالؤمنین(ع) در نهج البلاغه شامل خطبه متقین و «آیین زندگی» را که همان وصیت نامه امام علی(ع) به دو فرزند بزرگوارشان است، ترجمه کرده بود، در مرحله جدید به برگردان حکمت های این کتاب ارزشمند می پردازد.
وی ادامه داد: در حال حاضر متن قسمتی از کار آماده است و کارهای مربوط به صفحه آرایی اثر باقی است. قرار است که این اثر در قالبی جدید و کاری متفاوت منتشر شود، اما هنوز زمان دقیق چاپ آن مشخص نیست. این کار به نمایشگاه کتاب نمی رسد، اما نمی توان زمان دقیقی برای چاپ آن اعلام کرد.

انتشارات کتاب نیستان پیش از این اقدام به انتشار مجموعه ای چند جلدی با عنوان «نیایش ها و زیارت ها» کرده است. این اثر دربردارنده تعدادی از ادعیه و زیارات مفاتیح الجنان با ترجمه سیدمهدی شجاعی است. از جمله ادعیه ترجمه شده در این مجموعه می توان به دعای ندبه، دعای عرفه، مناجات شعبانیه و زیارت امام رضا(ع) اشاره کرد. مترجم در این آثار تلاش کرده تا با استفاده از زبان ادبی و ضمن حفظ مفاهیم عبارات، به ارائه ترجمه ادبی دقیق از فرازهای دعا بپردازد

شجاعی با اشاره به ترجمه سیدمهدی شجاعی از حکمت های نهج البلاغه به ویژگی های این کار و تفاوت آن با دیگر ترجمه های انجام شده از نهج البلاغه اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به تسلطی که مترجم به زبان عربی دارد، تلاش کرده است تا ضمن حفظ مفهوم مورد نظر عبارات، ترجمه ای ادبی از آن ارائه شود. این اثر یک ترجمه ادبی است که مترجم در آن توانسته مفهوم را نیز به درستی به مخاطب خود منتقل کند.
به گفته وی؛ سیدمهدی شجاعی در نظر دارد که بعد از حکمت های نهج البلاغه، دیگر بخش های این اثر ارزشمند را نیز ترجمه کند.
 قائم مقام رئیس انتشارات نیستان همچنین در ادامه از اهتمام سیدمهدی شجاعی برای ترجمه تعدادی از ادعیه و زیارات مفاتیح الجنان خبر داد و افزود: همچنین وی ترجمه دعای توسل و زیارت کسا را نیز در دست انجام دارد. این دو ترجمه نیز به دنبال ترجمه مجموعه «نیایش ها و زیارت ها» انجام می شود.
انتشارات کتاب نیستان پیش از این اقدام به انتشار مجموعه ای چند جلدی با عنوان «نیایش ها و زیارت ها» کرده است. این اثر دربردارنده تعدادی از ادعیه و زیارات مفاتیح الجنان با ترجمه سیدمهدی شجاعی است. از جمله ادعیه ترجمه شده در این مجموعه می توان به دعای ندبه، دعای عرفه، مناجات شعبانیه و زیارت امام رضا(ع) اشاره کرد. مترجم در این آثار تلاش کرده تا با استفاده از زبان ادبی و ضمن حفظ مفاهیم عبارات، به ارائه ترجمه ادبی دقیق از فرازهای دعا بپردازد. متن ذیل بخشی از ترجمه شجاعی از زیارت امام رضا(ع) است:
«باَبی انتَ و اُمّی یا مولای، اتیتک زائراً وافداً عائذاً ممّا جنیت علی نفسی، و احتطبت علی ظهری، فکن لی شافعاً الی الله یوم فقری و فاقتی، فلک عند الله مقامٌ محمودٌ و انت عنده وجیهٌ پدر و مادرم به فدایت ای سرور و مولای من! من آمده ام به زیارتت، و سر نهاده ام بر آستان کرامتت، و پناه آورده ام به آغوش رأفتت، خسته از بار گناهی که بر دوش انباشته ام، و ظلمی که بر نفس خویش روا داشته ام، پس در روزگار فقر و فلاکت و درماندگی، سفارشم را به خدا و شفاعتم را پیش خدا بکن. چرا که تو در پیشگاه خداوند، صاحب عزت و اعتبار و آبرویی. تو کسی هستی که مورد تأیید و تمجید خداوند قرار گرفته ای».


,جدید,مهدی,شجاعی,[categoriy]
,جدید,مهدی,شجاعی,[categoriy]
,جدید,مهدی,شجاعی,[categoriy]

زینب که بود، عالم غم را خدای صبر

,جدید,مهدی,شجاعی,[categoriy]

مخاطب ادبیات آئینی کیست؟

"); $("div[id=" + MessageType + "]").slideDown(500).delay(3000).slideUp(500); } }); function Clickheretoprint() { var s = "MainComponents/printpage.htm"; s = "/" + s + ""; window.open(s, "", "Width=700,data-xheight=600,ScrollBars=1, resizable =0"); } function SendToWall() { var type = "1"; var id = ""; id = "317058"; if (id == "") id = "317058"; $.ajax({ type: "POST", url: "/webservices/Socialnetwork_v2/Service.asmx/SendToWall", data: "{ ID:" + id + ", Type:" + type + "}", contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: function (recdata) { var i = recdata.d; if (i == -1) ShowMessage("warning", "لطفاً ابتدا در سیستم شناسایی شوید."); else if (i == -2) ShowMessage("success", "شما عضو شبکه اجتماعی تبیان نمی باشید."); else if (i >= 0) ShowMessage("success", "ارسال به شبکه اجتماعی تبیان با موفقیت انجام شد."); }, error: AjaxFailed }); function AjaxFailed(result) { ShowMessage("error", "برای ارسال لطفا ابتدا به شبکه اجتماعی تبیان بپیوندید."); } function ShowMessage(MessageType, MessageText) { var w = ($(window).data-xwidt() / 2) - 200; $("body").append("
" + MessageText + "
"); $("div[id=" + MessageType + "]").slideDown(500).delay(3000).slideUp(500); } }


منبع :

اثر جدید سید مهدی شجاعی کلید خورد گردآوری توسط بخش شعر ،داستان ، ادبیات، کتاب سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات