فرار یک پسربچه از کتابخانه پیچ در پیچ و ترسناک! - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد فرار یک پسربچه از کتابخانه پیچ در پیچ و ترسناک! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت مقالات هنر آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


در «کتابخانه عجیب» پسربچه ای تنها، دختری مرموز، و مردی که لباس گوسفند به تن‌اش دوخته شده، نقشه می‌کشند از کتابخانه پیچ در پیچ و ترسناکی فرار کنند.

«کتابخانه عجیبب» نوشته‌ی «هاروکی موراکامی» داستان پسر نوجوانی‌ است که در پی کنجکاوی و کشف این‌که سیستم جمع‌آوری مالیات در زمان امپراتوری عثمانی چگونه بوده، وارد کتابخانه‌ی شهرشان می‌شود و درگیر ماجراها و اتفاق‌های عجیبی می‌شود. در «کتابخانه عجیب» پسربچه ای تنها، دختری مرموز، و مردی که لباس گوسفند به تن‌اش دوخته شده، نقشه می‌کشند از کتابخانه پیچ در پیچ و ترسناکی فرار کنند؛ کتابخانه‌ای ساخته تخیل بی‌مرز‌ هاروکی موراکامی که علاقه دارد واقعیت و توهم را درهم ‌بیامیزد.

,هاروکی موراکی, کتابخانه عجیب, کتاب جدید هاروکی موراکی,شعر ،داستان و ادبیات
,هاروکی موراکی, کتابخانه عجیب, کتاب جدید هاروکی موراکی,شعر ،داستان و ادبیات


در قسمتی از کتاب «کتابخانه عجیب» می‌خوانیم:

دلم برای آقاگوسفندیه سوخت و همین بود که رفتم توی سلول. یک تخت خواب ساده داشت، یک میز، یک روشویی. سر و ریختش اصلاً چیزی نبود که بشود بهش گفت تمیز. خمیردندانش با طعم توت فرنگی بود، طعمی که من تحملش را ندارم. آقاگوسفندیه داشت با چراغ رومیزی بازی بازی می‌کرد؛ هی روشن و خاموش‌اش می‌کرد.

,هاروکی موراکی, کتابخانه عجیب, کتاب جدید هاروکی موراکی,شعر ،داستان و ادبیات
,هاروکی موراکی, کتابخانه عجیب, کتاب جدید هاروکی موراکی,شعر ،داستان و ادبیات


با نیش باز رو کرد به من و گفت «هی، این رو ببین. خیلی قشنگه‌ ها!‌ هاه؟» آقا گوسفندیه گفت «من روزی سه وعده غذا برات می‌آرم. ساعت سه هم برای میان وعده بهت دونات می‌دم. دونات‌ها رو خودم درست می‌کنم، برای همین تُرد و خوشمزه‌ن.»

دونات تازه یکی از چیزهای همیشه محبوب من است.
«خیله خب، حالا لنگ‌هات رو دراز کن.»
پاهایم را دراز کردم.

آقا گوسفندیه گوی و زنجیری از زیر تخت درآورد که از ریخت شان برمی آمد خیلی هم سنگین باشند، زنجیر را پیچید دور قوزکم، و قفلش کرد. کلید را انداخت توی جیب روی سینه اش...

کاربران محترم سیمرغ می توانند این کتاب را به مدت یک هفته با 10 درصد تخفیف از فروشگاه اینترنتی شهرکتاب خریداری نمایند.


منبع : فروشگاه اینترنتی شهر کتاب

فرار یک پسربچه از کتابخانه پیچ در پیچ و ترسناک! گردآوری توسط بخش شعر ،داستان ، ادبیات، کتاب سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات