.

«بازی تاج و تخت» چه ویژگی هایی دارد؟ - آکا

پزشکی که به خاک سپرده نخواهد شد؟!

داستان مداوای قربانیان شورشی در رمان «گردباد برگ»


 شخصیت اصلی این داستان، یک دکتر بازنشسته است که رفتار عجیب و غریب و نامتعارفی دارد. او با صراحت و قاطعیت از مداوای قربانیان یک شورش، سرباز می زند.

سال ها بعد دکتر خودش را می کشد، اما برای مردم انتقامجوی این شهر مسئله این است که آیا اجازه دهند که بر پایه رسم و آیین، او را به خاک بسپارند یا بگذارند در همان خانه ای که این اواخر خود را در آنجا منزوی کرده بود، بپوسد.

این کتاب را گابریل گارسیا مارکز به رشته تحریر درآورده و کیومرث پارسای ترجمه کرده است. نویسنده این کتاب درباره قصه ای که روایت کرده حرف های جالبی دارد. او در مصاحبه هایش گفته با اینکه من کتاب های زیادی نوشته ام اما تجربه نویسندگی ام در نوشتن این کتاب از همه بیشتر شد.


«بازی تاج و تخت» چه ویژگی هایی دارد؟ - آکا

تاج و تخت پادشاه

«نغمه ای از آتش و یخ» و یک فضای فانتزی - ترسناک


«جورج ریموند ریچارد مارتین»، نویسنده و نمایش نامه نویس آمریکایی سبک های فانتزی، علمی – تخیلی و وحشت است. مارتین بیشتر به خاطر مجموعه فانتزی پرفروش و موفق «نغمه ای از آتش و یخ» شناخته می شود.

اگر درباره «سریال بازی تاج و تخت» شنیده باشید، باید بگوییم این سرذیال از روی ماجرای همین کتاب ساخته شده است. چند ماه قبل انتشارات آذرپاد، این کتاب را به فارسی ترجمه و راهی بازار کرد.

داستان از این قرار است که هفت خانواده اشرافی برای به دست گرفتن قدرت در سرزمینی افسانه ای به نام وستروس در تلاش هستند؛ سرزمینی که در آن توطئه و حیله گری موج می زند. رابرت باراتیون، پاادشاه وستروس از دوست و همرزم قدیمی خود «لرد ادوارد استارک» می خواهد که به سرزمین پادشاهی بیاید و در راه حکمرانی او را کمک کند.

«لرد» متوجه می شود پادشاه قبلی به شکل مرموزی به قتل رسیده، بنابراین تصمیم می گیرد تحقیقاتی مخفیانه را در این راستا برنامه ریزی کند. در سرزمین های دیگر، بقیه خاندان های اشرافی در پی برگرداندن قدرت به خودشان هستند.
در بخش شمالی سرزمین، موجوداتی عجیب در حال آماده شدن برای حمله به این سرزمین هستند و تنها حائل بین آنها دیوار عظیمی است که ارتشی کهن و نالایق به نام نگهبانان شب از آن محافظت می کند.


«بازی تاج و تخت» چه ویژگی هایی دارد؟ - آکا


به دنبال تبرئه قاتل

«مامور 6» نوشته «تام راب اسمیت» ترجمه شد

یکی از جدیدترین کتاب هایی که انتشارات مروارید راهی بازار کرده و نادر قبله ای مترجم مآن است، مامور 6 نام دارد که بخش سوم از مجموعه سه گانه ای است که تام راب اسمیت آن را نوشته. «کودک 44» که مدتی قبل در این بخش به معرفی آن پرداختیم، بخش اول این کتاب بود. سومین نسخه این سه گانه که مامور 6 نام دارد، مدتی قبل منتشر شد.

تام راب اسمیت از فضای خاص اتحاد جماهیر شوروی به شکلی جذاب برای خلق تریلری جذاب و پرکشش استفاده کرده. اسمیت در این رمان از ماجرایی واقعی استفاده کرده تا داستان تلخش را درباره قتل های زنجیره ای بیش از چهل کودک به تصویر بکشد.

این داستان بر اساس پرونده «آندری چیکاتیلو» نوشته شده که در دهه های 70 و 80 در شوروی کمونیستی، مسئول قتل 52 کودک شناخته شد.

ژانری که برای کتاب «مامور 6» انتخاب شده، بیشتر به این می پردازد که قاتل اصلی، قبل از این هم دست به قتل زده یا خیر.

وقایع نخست این کتاب ابتدا در آمریکا می گذرد و بعد ماجرا طوری پیش می رود که موقعیت آن، به افغانستان منتقل می شود. در این داستان آخر که به نوعی تکمیل کننده قصه تام راب است، نویسنده تمام تلاش خود را به کار گرفته که شخصیت اصلی داستانش را از کارها و جنایت هایی که در زندگی اش انجام داده، به نوعی تبرئه کند.

در پایان داستان هم مشخص نمی شود این شخصیت که در مقام یک مامور امنیتی، جنایت هایی زیادی در دوران استالین انجام داده، مجرم است یا خیر؟
همشهری سرنخ
گردآوری پرتال اکاایران
تبلیغات