.

حسن روح‌الامین نقاشی که روضه‌خوان عاشوراست - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد حسن روح‌الامین نقاشی که روضه‌خوان عاشوراست ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت مقالات هنر آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


نقاشی های زیبای حسن روح الامین از واقعه عاشورا را ببینید.

«حسن روح‌الامین» را با نقاشی‌های عاشورایی‌اش می‌شناسیم، نقاشی‌هایی که هر بیننده اهل دلی را از این روزگار جدا کرده و او را به سرزمین کربلا می‌‌برد.

حسن روح‌الامین, نقاشی عاشورا, ,مقالات نقاشی

وداع حضرت علی اکبر با اهل بیت در روز عاشورا

روح‌الامین، متولد مهر ماه سال 1364 در جنوب تهران است؛ او مقطع متوسطه را در هنرستان هنرهای زیبای پیچ شمیران پشت سر گذاشت و با علاقه‌ای که به رشته نقاشی داشت، وارد دانشگاه شاهد شد.

وی درباره موضوع آثارش می‌گوید: به نظر من هر هنرمند با توجه به علاقمندی به موضوع خاصی دارد، آثارش را خلق می‌کند. من در خانواده‌ای مذهبی سنتی رشد کردم و از کودکی موضوع نقاشی‌هایم درباره عاشورا بوده است و همیشه به سمت این موضوع رفتم. از سال 88 تا امروز هم به مجموعه عاشورا پرداخته‌ام.

حسن روح‌الامین, نقاشی عاشورا, ,مقالات نقاشی

حضرت ابوالفضل علیه‌السلام در علقمه

وی ادامه می‌دهد: احساسات من به عاشورا از زمان کودکی تا کنون همان است و تغییر نکرده، همیشه هم دوست داشتم که وقایع عاشورا را به نحو احسن، با زبان نقاشی بیان کنم. خدا را شکر قدرت بیان من برای به تصویر کشیدن واقعه عاشورا بیشتر شده است.   

عاشورا برای روح‌الامین آن قدر مهم است که درباره این واقعه بیان می‌دارد: هیچ موضوعی برای من مهمتر از عاشورا نیست؛ حتی پدر و مادرم و زندگی‌ام. این همان مصداق فریضه‌ای از زیارت عاشوراست که می‌خوانیم «بابی انت و امی».

حسن روح‌الامین, نقاشی عاشورا, ,مقالات نقاشی

لحظه تیرباران شدن حضرت ابوالفضل علیه‌السلام

این هنرمند جوان کشورمان لحظه‌های نقاشی کشیدن را این گونه بیان می‌کند: مثال لحظه‌هایی که برای عاشورا نقاشی می‌کشم، مانند لحظه‌هایی است که یک فرد به مجلس روضه می‌رود؛ من همان حس و حال را دارم و زمانی که کار به اتمام می‌رسد، همان حال خوشی را دارم که یک عزادار از مجلس امام حسین علیه‌السلام بیرون می‌آید.

حسن روح‌الامین, نقاشی عاشورا, ,مقالات نقاشی

قتلگاه امام حسین علیه‌السلام در روز عاشورا


منبع:farsnews.com

گردآوری پرتال اکاایران
حسن روح‌الامین نقاشی که روضه‌خوان عاشوراست گردآوری توسط بخش مقالات نقاشی سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات