.

مرتضی پاشایی در کنسرت سامان جلیلی! - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد مرتضی پاشایی در کنسرت سامان جلیلی! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت مقالات هنر آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


سامان جلیلی خواننده جوان سبک پاپ، نخستین کنسرت خود در تهران را روی صحنه برد و در اجرای یکی از قطعات خود، تصاویر و فیلم‌هایی از ابراز احساسات زنده‌یاد مرتضی پاشایی پخش شد که ابراز علاقه شدید حاضران در سالن را در پی داشت
شب گذشته (یکشنبه 12 بهمن) خواننده آلبوم «پرتگاه» نخستین اجرای زنده خود را در تهران روی صحنه برد.

سامان جلیلی در این اجرا به تهیه‌کنندگی شرکت اکسیر نوین در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی روی صحنه رفت و حدود 16 قطعه را با رهبری ارکستر حامد برادران اجرا کرد.

این خواننده جوان که متولد سال 1370 و اصالتاً بابلی است،‌ پس از اجرای قطعه «حالم بده» گفت: موقعی که این قطعه را خواندم واقعا حالم بد بود اما الان که در خدمت شما هستم حالم خیلی خوب است.

وی سپس قطعات دیگری اجرا کرد و در اواسط اجرای خود به معرفی نوازندگان پرداخت. او سپس قطعه «احساس آواره» را اجرا کرد و این تنها قطعه‌ای بود که جلیلی در آن را  لحظاتی روی نیمکتی نشست که به طرز زیبایی بخشی از دکور صحنه را تشکیل می‌داد.

جلیلی در حین اجرا از حضور مهمانان ویژه در کنسرت خود خبر داد و از کمیل قاسمی (قهرمان کشتی)، سعید کرمانی، امیرعباس حسن‌زاده و امیرعلی نورایی (خواننده) نام برد.

این خواننده جوان ضمن تشکر از برادر خویش که مدیر برنامه‌های اوست، گفت: برای اینکه الان در حضور شما باشیم، حدود سه سال پیگیری کردیم و از این بابت باید از برادر و مدیربرنامه‌های خوبم تشکر کنم.

در حین اجرای یکی از قطعات نسبتاً حماسی، فیلم‌ها و تصاویری از زنده‌یاد مرتضی پاشایی از نمایشگر سالن پخش شد که ابراز علاقه شدید حاضران در سالن را در پی داشت. جلیلی نیز لحظاتی را رو به تصویر پاشایی به خوانندگی پرداخت. البته او یادآوری نکرد که قبلاً قطعه «رفیق نیمه‌راه» را با تنظیم پاشایی ضبط کرده است. اگرچه صدای جلیلی شباهت زیادی به صدای پاشایی دارد،‌ اما وی فقط به گرامیداشت زنده‌یاد پاشایی اکتفا کرد و ترانه‌ای از ترانه‌های او را نخواند.

خواننده آلبوم «پرتگاه» نوید این را داد که تا دو سه روز دیگر آهنگ متفاوت «خنده‌های تو» از وی پخش می‌شود. آنونسی از این آهنگ نیز قبل از روی صحنه آمدن جلیلی پخش شد.

در حالی که بسیاری از حاضران منتظر شنیدن آهنگ «عشق من» بودند، جلیل نخستین اجرای خود در تهران را با خواندن ترانه «دوستت دارم» به پایان رساند تا این ترانه تنها آهنگی باشد که دو بار در کنسرت اجرا می‌شود.

به گزارش فارس، سامان جلیلی در نخستین اجرای خود در پایتخت دچار استرس بود و این را می‌شد از آب‌نوشیدن‌های مداوم و این سو و آن سو رفتن‌های مکرر روی صحنه فهمید. او قبلاً نیز در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود برای نخستین اجرا در تهران استرس دارد. البته بخشی از این استرس به دلیل اشکالاتی در صدابرداری بود که جلیلی در این باره گفت: چون قبل از ما نیز یک گروه دیگر اجرا داشتند، خیلی سخت است که صدابرداری مجدداً برای 12 ساز جدید تنظیم شود.

ناگفته نماند که جلیلی نشان داد از صدای خوب و زیبایی برخوردار است و هیچ تفاوتی بین صدای زنده او با ترک‌های ضبطی در استودیو وجود نداشت. به همین دلیل می‌توان امیدوار بود وی با کسب تجربیات بیشتر به یکی از چهره‌های تراز اول در موسیقی پاپ بدل شود.منبع : farsnews.com

مرتضی پاشایی در کنسرت سامان جلیلی! گردآوری توسط بخش مقالات موسیقی سایت آکاایران
تبلیغات