.
آکاایران: prada ادکلن پرادا ,
برند پرادا تاریخچه برند پرادا برند معروف طراحی لباس در جهان ,
به گزارش آکاایران: تاریخچه پرادا عینک آفتابی پرادا ,
کوله پشتی پرادا لباس زنانه پرادا ,
لباس مردانه پرادا معرفی برند پرادا ,
معرفی برند طراحی لباس

تاریخچه برند پرادا برند معروف طراحی لباس در جهان

برند پرادا از برندهای برتر در زمینه مد و فشن و طراحی لباس است که در سراسر جهان طرفداران بسیاری دارد بطوریکه در بیشتر منازل در تمام دنیا حداقل یک کالا با برند پرادا یافت می شود.
برند پرادا در سال ۱۹۱۳ توسط ماریو پرادا پایه گذاری شد و توانست در عرصه های پوشاک و لباس، جواهرسازی ، اکسسوری، عطر، کیف و کفش و… موفقیت های چشمگیری کسب نماید و به یکی از محبوب ترین برندهای جهان تبدیل گردد. امروزه پرادا توسط کوچکترین نوه ماریو پرادا یعنی موچیا پرادا اداره می شود. 
تاریخچه برند پرادا - آکا

آکاایران: تاریخچه برند پرادا

تاریخچه برند پرادا

برند پرادا از برندهای برتر در زمینه مد و فشن و طراحی لباس است که در سراسر جهان طرفداران بسیاری دارد بطوریکه در بیشتر منازل در تمام دنیا حداقل یک کالا با برند پرادا یافت می شود.
برند پرادا در سال ۱۹۱۳ توسط ماریو پرادا پایه گذاری شد و توانست در عرصه های پوشاک و لباس، جواهرسازی ، اکسسوریز، عطر، کیف و کفش و… موفقیت های چشمگیری کسب نماید و به یکی از محبوب ترین برندهای جهان تبدیل گردد. امروزه پرادا توسط کوچکترین نوه ماریو پرادا یعنی موچیا پرادا اداره می شود. 
در ادامه به معرفی تاریخچه کامل برند پرادا می پردازیم :
سال ۱۹۱۳ : ماربو پرادا با بازگشایی گالری ویتوریو امانوئل ۲ ، برند پرادا را پایه نهاد. در ابتدا این برند با نام فراتلی پرادا تاسیس گردید. این فروشگاه در میلان، پایتخت مد ایتالیا دایر گردید و به فروش محصولات زیبایی و کیف های چرمی می پرداخت.
جالب است بدانید : ماریو پرادا به حضور زنان در هیچ تجارتی اعتقاد نداشت، ولی هنگامی زمان جانشینی فرزندانش در این عرصه رسید، پسر او هیچ علاقه ای به مشارکت در این تجارت نشان نداد و در نهایت دختر او یعنی لوئیزا پرادا بود که جانشین پدر شد و توانست با مدیریت بینظیر خود پرادا را به یک برند جهانی تبدیل کند.
سال ۱۹۱۹ : سِمَت “تامین کننده رسمی خاندان سلطنتی ایتالیا” به پرادا داده شد. به همین دلیل پرادا مجاز به استفاده از کت خاندان سلطنتی ساوی و نشان ملی گردید. اشراف اروپا علاقمند به گالری ویتوریو امانوئل ۲ بودند و این موجب پیشرفت نام برند پرادا گردید.
سال ۱۹۷۰ : دختر لوئیزا پرادا، موچیا پرادا به شرکت ملحق شد.
سال ۱۹۷۷ : موچیا پرادا با تاجر ایتالیایی بنام پاتریزیو برتلی به شراکت پرداخت. این همکاری آغازگر توسعه برند پرادا بود.
سال ۱۹۷۸ : موچیا پرادا رسماً وارث کمپانی پرادا شد. پرادا با اولین نوآوری خود که ساخت و راه اندازی نوعی پارچه نایلونی که دقیقاً شبیه ابریشم گرانبها بود، گامی بلند در جهت پیشرفت خود برداشت. این پارچه امروزه در سراسر دنیای مد مورد استفاده قرار می گیرد.
سال ۱۹۸۲ : از اولین مجموعه کفش زنانه پرادا رونمایی شد.
سال ۱۹۸۳ : پس از تلاش های بسیار برای مطرح کردن برند پرادا به شکلی نوین و نوین، فروشگاه پرادا در “ویا دلا اسپیگا” بازگشایی شد که نشان دهنده طرحی نوین از پرادا به عموم مردم بود.
سال ۱۹۸۴ : کوله پشتی پرادا عرضه شد.
سال ۱۹۸۶ : برند پرادا حرکتی بین المللی را آغاز کرد و فروشگاه هایی در نیویورک و مادرید بازگشایی نمود.
سال ۱۹۸۷ : موچیا و شریک تجاری اش برتلی ازدواج کردند.
سال ۱۹۸۸ : نخستین مجموعه زنانه پرادا در میلان به نمایش درآمد.
سال ۱۹۸۹ : فروشگاه های برند پرادا در لندن، پاریس و توکیو بازگشایی شد.
 سال ۱۹۹۳ : پرادا برند جدیدی بنام میو میو (Miu Miu) عرضه کرد. محصولات برند میو میو شامل پوشاک زنان، کیف، کفش و اکسسوری بود.
 سال ۱۹۹۵ : اوما تورمن هنرپیشه زن در مراسم اسکار لباس طراحی شده توسط پرادا را بتن کرد.
سال ۱۹۷۷ : برتلی ، چالشی را برای جام قهرمانی فایقرانی آمریکا ترتیب داد. قایق لونا رزا ، توانست تمامی رقبا را پشت سر نهاده و پیروز مسابقه شود.
سال ۱۹۹۸ : برتلی سهام خود از پرادا را به شرکت ال و ام هاش (LVMH) فروخت.
سال ۱۹۹۹ : برند چرچز از گروه پرادا جدا شد.
سال ۲۰۰۰ : پرادا دست به تولید و عرضه انواع عینک آفتابی و مجموعه عینک زد.
سال ۲۰۰۱ : برند “کار شو” تحت کنترل برند پرادا درآمد.
سال ۲۰۰۲ : شعبه اصلی پرادا در نیویورک آمریکا دایر گردید.
سال ۲۰۰۳ : پرادا پس از امضا کردن توافق نامه با گروه مد و زیبایی PUIG شروع به ساخت عطر و رایحه های نوین نمود. تولید مجموعه عینک برای هر دو برند پرادا و میو میو افزایش یافت و با امضای قرارداد با Luxottica به صورت بین المللی توزیع گردید. دومین فروشگاه پرادا در توکیو دایر شد.
جالب است بدانید : نام پرادا در عنوان یک کتاب تحسین شده بنام “شیطان پرادا می پوشد” اثر لارن ویزبرگر ظاهر گردید. در سال ۲۰۰۶-۲۰۰۷ بر اساس این رمان فیلمی ساخته شد که در آن مریل استریپ در نقش یک سردبیر مجله قاتل به ایفای نقش پرداخته است.
سال ۲۰۰۴ : سومین پایگاه برند پرادا در رودئو درایو در بورلی هیلز احداث شد. نمایشگاه طراحی لباس پرادا دایر گردید. در این نمایشگاه برجسته ترین دامن های طراحی شده توسط پرادا به نمایش درآمد.
سال ۲۰۰۵ : نمایشگاه طراحی لباس در شانگهای و به دنبال آن در نیویورک و لس آنجلس دایر گردید. پرادا با ارائه یک فیلم کوتاه در فستیوال فیلم برلین ظاهر گردید.
سال ۲۰۰۶ : اولین رایحه مردانه تولید شده توسط برند پرادا عرضه شد.
تاریخچه برند پرادا - آکا
سال ۲۰۰۷ : پرادا با ارائه اولین تلفن همراه خود برای ال جی از مرزهای مد معمولی عبور کرد.
جالب است بدانید :تلفن همراه پرادا اولین تلفن همراه تمام لمسی بود.
سال ۲۰۰۸ : پرادا یک فیلم کوتاه دیگر عرضه کرد.
سال ۲۰۰۹ : نمایشگاه در سئول دایر گردید. “کتاب پرادا” که گزارشی مستند از چگونگی شکل گیری برند پرادا و سرمایه گذاری های بسیار این برند در طول تاریخ بود به بازار عرضه شد.
سال ۲۰۱۰ : پرادا در شانگهای دو فروشگاه برند پرادا و دو فروشگاه برند میو میو احداث کرد.
برخی از سلبرتی های علاقمند به برند پرادا :
اوما تورمن
جنیفر آنیستون
نیکول کیدمن
آماندا سیفرید
کامرون دیاز
منبع : تصویر گران پویا اندیش
Summary
تاریخچه برند پرادا - آکا
Article Name
تاریخچه برند پرادا
Description
برند پرادا از برندهای برتر در زمینه مد و فشن و طراحی لباس است که در سراسر جهان طرفداران بسیاری دارد بطوریکه در بیشتر منازل در تمام دنیا حداقل یک کالا با برند پرادا یافت می شود.
Author
Publisher Name
Cafemod.ir
ادکلن پرادا , تاریخچه برند پرادا برند معروف طراحی لباس در جهان , عینک آفتابی پرادا , لباس زنانه پرادا , معرفی برند پرادا , prada برند پرادا تاریخچه پرادا کوله پشتی پرادا لباس مردانه پرادا معرفی برند طراحی لباس
.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تاریخچه برند miu miu

گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات