.

 تهیه کننده «من ناصر حجازی هستم»پس از محکومیت ٦ هزارتومانی: تمام وقایع فیلم تاریخی بود

آکاایران: تهیه کننده «من ناصر حجازی هستم»پس از محکومیت ٦ هزارتومانی: تمام وقایع فیلم تاریخی بود

آکاایران: حکم شکایت امیر قلعه نویی از تهیه کننده فیلم «من ناصر حجازی هستم»، سرانجام صادر و امیر رفیعی به پرداخت شش هزار تومان جریمه و ٣٧ ضربه شلاق تعلیقی محکوم شد.

رفیعی، تهیه کننده فیلم من ناصر حجازی هستم، در این باره به «ورزش سه» گفت: «آقای قلعه نویی علاوه بر شکایت از کارگردان فیلم، شکایت شخصی از بنده داشتند که پیگیری کردند و نتیجه اش حکمی شد که الان صادر شده است.

 

به گزارش آکاایران: حالا مشخص می شود که برخلاف برخی حرف وحدیث ها، ایشان شکایت خود را پس نگرفته اند و حتی به دلیل شرایط جسمانی نیما طباطبایی، کارگردان فیلم که با بیماری سرطان مبارزه می کند، از وکیل قلعه نویی خواستم شکایتش را پس بگیرد، اما مُصر بودند که شکایت را پیگیری کنند. روز دادگاه وقتی وکیل قلعه نویی و قاضی، شرایط جسمانی طباطبایی را دیدند و من هم همه چیز را درباره فیلم برعهده گرفتم، طباطبایی تبرئه شد.

 

الان باید شش هزار تومان جور و پرداخت کنیم! درعین حال من شنیده ام که دوستان می خواهند به حکم صادرشده اعتراض کنند. من معتقدم اتفاقی در فیلم نیفتاده که دوستان بخواهند این قدر پیگیر شوند. ما در فیلم تمام اتفاقات را بر پایه وقایع تاریخی که در نشریات به چاپ رسیده، منتشر کردیم. اینکه بازنشر جراید از نگاه دوستان جرم تلقی می شود، دلیلش را نمی دانم، اما تمام وقایع تاریخی بوده است».

 

آتیلا حجازی، فرزند مرحوم ناصر حجازی، هم از صدور چنین حکمی ابراز تعجب کرد: «صدور چنین حکمی بعد از دادن مجوز از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد و حتی اجازه پخش فیلم بعد از توقیف از سوی قوه قضائیه ازسوی همین نهاد برایم جای تعجب دارد. به خصوص که بازپرس برای رفیعی نیز قرار منع تعقیب صادر و وی را قبل تر تبرئه کرده بود. بهتر است وزارت ارشاد اگر در چنین مسائلی اختیاری از خود ندارد، قبل از صدور مجوز از قوه قضائیه استعلام گیرد تا شاهد این اتفاقات نباشیم». او پیرامون اینکه خانواده حجازی و تهیه کننده فیلم چه اقدامی درباره این حکم خواهند داشت، گفت: «فکر کنم تهیه کننده فیلم نسبت به این حکم اعتراض کند، اما بعید می دانم او و ما از بابت حرف های وکیل امیر قلعه نویی یا خود ایشان و اطرافیانش بعد از اکران فیلم در ارتباط با مستند شکایت کنیم، چون از ناصر حجازی یاد گرفته ایم در ارتباط با چنین مسائلی حرف را با حرف و منطق پاسخ دهیم.

 

اگر بخواهیم شکایت کنیم که می توان از هر فردی شکایت کرد چراکه ممکن است در رفتار خود مرتکب جرمی شده باشد». 

 


4.75

منبع :

گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات