.

فیلم فارسی زبان نماینده بریتانیا در اسکار شد/ اثری دلهره آور

آکاایران: فیلم فارسی زبان نماینده بریتانیا در اسکار شد/ اثری دلهره آور

آکاایران: فیلم «زیر سایه» که به زبان فارسی تهیه شده به عنوان فیلم منتخب بریتانیا در بخش فیلم خارجی زبان هشتاد و نهمین دوره جوایز اسکار انتخاب شد.

به گزارش مهر به نقل از ورایتی، «زیر سایه» ساخته بابک انوری فیلمساز ایرانی ساکن بریتانیا از سوی بفتا به عنوان نماینده بریتانیا در بخش اسکار خارجی زبان معرفی شد.
این فیلم که ژانویه در جشنواره فیلم «ساندنس» به نمایش در آمد از فردا (جمعه ۲۳ سپتامبر) در بریتانیا اکران می شود. این فیلم از هفت اکتبر نیز در آمریکا اکران می شود.
به گزارش آکاایران: فیلم ترسناک «زیر سایه» بر مبنای فیلمنامه ای به قلم خود کارگردان ساخته شده و نرگس رشیدی، آوین منشادی و بابی نادری بازیگران آن هستند. این فیلم را لوکان تو، اولیور راسکیل و امیلی لئو از کمپانی ویگوام فیلمز تهیه کرده اند.
داستان فیلم در ۱۹۸۸ و در اوج جنگ ایران و عراق رخ می دهد. شخصیت های اصلی فیلم مادری جوان و دختر خردسالش هستند که زیر بمباران جنگ جدا از دیگر اعضای خانواده هستند. در حالی که آنها تلاش دارند تا آرامش خود را حفظ کنند، یک نیروی شیطانی مرموز وارد آپارتمان آنها می شود و سعی دارد تا روح آنها را تسخیر کند.
جاستین چانگ منتقد ورایتی در نقد این فیلم نوشته بود: ترک های روی سقف چیزی بیش از پوسیدگی را پنهان کرده اند. «زیر سایه» تریلر دلهره آور اتمسفری است که داستانش در یک آپارتمان تسخیرشده در تهران در روزهای نهایی جنگ ایران و عراق اتفاق می افتد.
انوری فیلمساز ایرانی در ۲۰۱۲ برای فیلم کوتاه «دو به اضافه دو» نامزد جایزه بفتا شد و با ساخت «زیر سایه» اولین فیلم بلند داستانی خود را جلوی دوربین برد.
اوایل اکتبر زمان معرفی فیلم های خارجی زبان به آکادمی اسکار به اتمام می رسد و نامزدهای اسکار ۲۴ ژانویه معرفی می شوند. برندگان هشتاد و نهمین دوره اسکار ۲۶ فوریه (۹ اسفند) معرفی می شوند.

 


3.65

منبع :

گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات