.

دی کاپریو و گوگل همکار شدند / تصاویر

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد دی کاپریو و گوگل همکار شدند / تصاویر ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت مقالات هنر آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


دی کاپریو و گوگل همکار شدند / تصاویر
,[categoriy]

آکاایران: دی کاپریو و گوگل همکار شدند / تصاویر

آکاایران: لئوناردو دی کاپریو بازیگر مطرح هالیوود با همکاری شرکت گوگل برای راه اندازی یک سیستم نظارتی مبتنی بر ماهواره در جهت جلوگیری از ماهیگیری غیرقانونی سرمایه گذاری کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از دیلی میل، این هنرپیشه محبوب که سابقه دیرینه ای در فعالیت های بشردوستانه دارد، در حدود 6 میلیون دلار را برای انجام این پروژه اهدا کرده است.
این فناوری که به صورت آنلاین بوده، امکان نظارت آنلاین بر فعالیت هایی که در اقیانوس ها صورت می گیرد را به منظور مبارزه با صید بی رویه در سراسر جهان فراهم می کند.
به گزارش آکاایران: این سیستم ماهواره ای قادر است موقعیت و مسیر ناوگان تجاری ماهیگیری را مشخص کند و همچنین بیش از 35 هزار کشتی را به صورت آنلاین برای نظارت بر ماهیگیری غیرقانونی رصد کند.
این فناوری که "دیدبان جهانی ماهیگیری"(Global Fishing Watch) نام دارد برای نظارت مداوم ماهواره ای از آسمان بر روی فعالیت ماهیگیران طراحی شده است.
با ارائه رایگان و آنلاین داده های به دست آمده، فعالان حفاظت از دریا، شهروندان را تشویق می کنند تا در دنبال کردن و نظارت برفعالیت های غیرقانونی نقش داشته باشند.
دی کاپریو در مراسم رونمایی از این سامانه در وزارت امور خارجه آمریکا در واشنگتن گفت: این فناوری بی سابقه در سراسر جهان برای همه در دسترس است.
ذخایر ماهی در بسیاری از نقاط جهان پس از بهره برداری بیش از حد کاهش چشمگیری پیدا کرده و حتی با وجود توافقنامه های بین المللی، بسیاری از ماهی ها هنوز به طور غیرقانونی صید می شوند که این امر بسیار نگران کننده است.
متاسفانه در حدود دو سوم از ذخایر ماهی جهان به صورت غیرقانونی و بی رویه صید شده و میزان بهره برداری غیرقانونی از آن، بیش از ظرفیت است.
این پروژه 10 میلیون دلاری توسط سه شرکت گوگل، گروه غیرانتفاعی تصویربرداری محیط زیست اسکای تروث (SkyTruth) و گروه حفاظت دریایی Oceana پشتیبانی می شود.

 

,[categoriy]

 


4.45

منبع :

دی کاپریو و گوگل همکار شدند / تصاویر گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات