اولین زن سیاهپوست روی صندلی کارگردانی فیلمی ۱۰۰ میلیون دلاری

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اولین زن سیاهپوست روی صندلی کارگردانی فیلمی ۱۰۰ میلیون دلاری ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت مقالات هنر آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


اولین زن سیاهپوست روی صندلی کارگردانی فیلمی ۱۰۰ میلیون دلاری
,[categoriy]

آکاایران: اولین زن سیاهپوست روی صندلی کارگردانی فیلمی ۱۰۰ میلیون دلاری

آکاایران: آوا دوورنی به عنوان اولین کارگردان سیاهپوست زن در تاریخ سینما برای ساختن یک فیلم ۱۰۰ میلیون دلاری انتخاب شد.

به گزارش مهر به نقل از گاردین، آوا دوورنی کارگردان فیلم تحسین شده «سلما» درباره مبارزات نژادی در آمریکا، برای ساخت فیلم کمپانی دیزنی انتخاب شد.
او به این ترتیب اول زن رنگین پوست تاریخ شد که یک فیلم با بودجه بزرگ را کارگردانی می کند.
به گزارش آکاایران: «چین و چروک در زمان» فیلم کمپانی دیزنی است که آوا دوورنی برای ساخت آن انتخاب شده است.
کارگردان «سلما» از ماه فوریه برای کارگردانی پروژه های متعددی مورد توجه قرار گرفت و ابتدا برای ساخت «پلنگ سیاه» برای کمپانی مارول انتخاب شده بود اما سرانجام برای ساخت نسخه اقتباسی از کتاب مدلاین لنگل انتخاب شد.
این کارگردان در توییتر درباره این خبر نوشت: از دیزنی برای این که با انتخاب من این فاصله را برداشت تشکر می کنم.
دوورنی سومین زنی است که در تاریخ برای ساخت پروژه ای ۱۰۰ میلیون دلاری انتخاب شده و پیش از او کاترین بیگلو برای پروژه سال ۲۰۰۹ با عنوان «کی ۱۹» و پتی جنکینس برای پروژه هنوز اکران نشده «زن شگفت انگیز» برای نشستن روی صندلی کارگردانی فیلمی پرهزینه انتخاب شده بودند.
کتاب «چین و چروک در زمان» توسط چلسی کلینتون در نشست ملی دموکرات ها مطرح شد و او با اشاره به این کتاب از خاطرات دوران کودکی اش یاد کرد. این رمان با تمرکز بر دختر بچه ای که تلاش دارد تا پدر دانشمندش را نجات دهد، نوشته شده است. در این فیلم قرار است یک دختر بچه سیاه پوست که در زمان دست به سفر می زند و در کائنات سفر می کند، تصویر شود.  
این کارگردان پس از این که دو سال پیش در اسکار مورد بی توجهی قرار گرفت با حمایت زیادی از سوی منتقدان و کارگردان ها و بازیگران روبه رو شد و به تلافی آن امسال سال خوبی را پشت سر گذاشت. فیلم مستند او به عنوان اولین فیلم غیرداستانی برای افتتاح جشنواره فیلم نیویورک در ماه سپتامبر انتخاب شد و سریال تلویزیونی او برای کانال اپرا وینفری نیز که پاییز روی آنتن می رود قرار شده فصل دومی داشته باشد.

 

 منبع :

اولین زن سیاهپوست روی صندلی کارگردانی فیلمی ۱۰۰ میلیون دلاری گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات