.
loading...

شهرزاد کمال زاده: نقش خاکستری الویت من است / سینما برای قشر خاصی از بازیگران خوب است

آکاایران: شهرزاد کمال زاده: نقش خاکستری الویت من است / سینما برای قشر خاصی از بازیگران خوب است

آکاایران: این بازیگر گفت: سینما برای افراد خاصی خوب است، چون با دوستی های موازی همیشه سر کار هستند.

به گزارش  باشگاه خبرنگاران ؛ شهرزاد کمال زاده با بازی در سریال «هزاران چشم» ساخته کیانوش عیاری نخستین حضور تلویزیونی خود را تجربه کرد و در سال ۱۳۸۳ با بازی نقشی کوتاه در فیلم «دیشب باباتو دیدم آیدا» به کارگردانی رسول صدرعاملی وارد عالم سینما شد.
کمال زاده در فیلم های سینمایی از جمله «بشارت به یک شهروند هزاره سوم»، «شب بی ستاره»، «آدمکش»، «سه زن»، «عقاب صحرا»، «نامزد امریکایی من»، «هم خانه» و همچنین در سریال های «دارا و ندار»، «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» و «قاب های خالی» به ایفای نقش پرداخته است.
به گزارش آکاایران: خبرنگار رادیو و تلویزیون باشگاه خبرنگاران جوان گفتگویی با این بازیگر جوان و خوش آتیه سینما و تلویزیون داشته است که مشروح آن را در ادامه می خوانید:
هم اکنون مشغول چه کاری هستید؟
در سریال «آرام می گیریم» بازی می کنم، کاراکتری که جزء قهرمانان ورزشی بوده و به خاطر اعتیاد درگیر مسائل و مشکلاتی می شود.
این کاراکتر جز نقش های اصلی سریال است؟
نمیتوانم به طور دقیق بگویم بله یا خیر، چراکه این سریال قهرمان خاصی ندارد و برای مجموعه بازیگران اتفاقاتی در سریال رخ می دهد.
اولین کار با روح الله سهرابی چطور است؟
فضای کار بسیار آرام خوب و حرفه ای است و در سکانس هایی که من حضور داشتم، تجربه خوبی را کسب کردم.
زمان پخش سریال مشخص شده است؟
تا آنجا که اطلاع دارم قرار است پاییز پخش شود.
برگردیم به گذشته، دلیل اینکه مهندسی کامپیوتر خواندید و بازیگر شدید، چیست؟
قبل از دانشگاه وارد عرصه بازیگری شدم و اولین بار در 16 سالکی با سریال «هزاران چشم» به کارگردانی کیانوش عیاری شروع کردم. به رشته کامپوتر علاقه داشتم چراکه نیاز دنیای امروز است، از طرفی بازیگر باید خیلی حرفه ها را یاد بگیرد و ابراز کارش وسیع باشد. به همین دلایل در کنار بازیگری علاقه مند به رشته مهندسی نیز بودم.
شما کلاس بازیگری رفتید؟
خیر کلاس نرفتم، فقط در یک دفتر برای تست بازیگری رفتم و به عنوان دستیار کارگردان و منشی صحنه کارم را شروع کردم.
از سال 83 کار خود را با کارگردان های حرفه ای کار کردید، به نظرتان به جایگاه اصلی خود رسیده اید؟
من نمی توانم برای خودم جایگاه اصلی در نظر بگیرم، چراکه اکثر آدم ها فکر می کنند به هدفشان نرسیدند اما من بیشتر خود را به خدا سپرده ام. صادقانه بخواهم بگویم، ناراحت نیستم که مسیر طولانی را سپری کردم. در این 16 سال خیلی از آدم ها وارد این حرفه شدند و رفتند و این مدت نشان می دهد مسیر درستی را آمدم و اتفاقات بهتری در راه است.
آیا می توانیم منتظر نقش های متفاوتی از شما باشیم؟
من همیشه منتظر نقش های جدید هستم. با اینکه تولیدات کم شده است اما نسبت به همکارانم کارهای بیشتری داشته ام.
وضعیت سینما را چطور ارزیابی می کنید؟
سینما برای افراد خاصی خوب است، چون با دوستی های موازی همیشه سر کار هستند. اما اگر بخواهم درباره بیشتر بازیگران سینما صحبت کنم آنها حال خوبی ندارند چراکه با تولیدات خوب انگشت شمار است.
حضور بازیگران جدید را چطور می بینید؟
همیشه این حرفه بازیگر جدید را طلب می کند که بااستعداد وارد شوند، اما قواعد پذیرش مهم است و اینکه به قشر واقعی بازیگران آسیب وارد نشود و هر فرد به خاطر توانایی خود پیشرفت کنند.
برای انتخاب نقش و رسیدن به آن چه کار می کنید؟
بیشتر نقش هایی را انتخاب می کنم که هر فردی در هر نقطه از ایران ببیند و بتواند با آن ارتباط برقرار کند و حرف روز جامعه باشد. از آن مهمتر خودم باید از نقش خوشم بیاید و بیشتر سعی می کنم نقش تکراری بازی نکنم اما نقش خاکستری اولویت من است.
آینده کاری خود را چطور ارزیابی می کنید؟
هیچ آدمی از فردای خود خبر ندارد. صادقانه تلاش خود را می کنم اما سینما یک اصطلاحی دارد - نمی دانم همه به آن اعتقاد دارند یا نه - اینکه سینما نامرد است من در حد و اندازه خودم تلاش می کنم، امیدوارم نتیجه بهتری بگیرم.
به کارگردانی فکر کرده اید؟
هم اکنون برای کارگردانی مطالعه میکنم، شاید کار کوتاهی را انجام بدهم. بیشتر به قصه های اجتماعی و ژانر وحشت علاقه دارم.
در فضای مجازی حضور دارید وضعیت چگونه است؟
اگر از آن به شیوه درست استفاده کنیم، می توانیم رابطه بسیار خوبی با مخاطبان داشته باشیم. باید از انتقادات و پیشنهادات درست استفاده کنیم و احترام به یکدیگر را در نظر بگیریم.
فیلم مورد علاقه شما در این روزها؟
فیلم «ایستاده در غبار» را دوست داشتم و فیلمی شریف و قابل احترام است.
کارگردان هایی که دوست دارید با آنها کار کنید؟
خیلی از کارگردان ها هستند که دوست دارم با آنها کار کنم، آقای داود میرباقری، کمال تبریزی، اصغر فرهادی، مسعود کیمیایی، داریوش مهرجویی و ناصر تقوایی که کار کردن با آنها تجربیات خیلی خوبی به بازیگر اضافه خواهد کرد.منبع :

گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات