.

امین تارخ: بازیگران جوان از نبودن روی جلد مجلات می ترسند / توصیه امین تارخ به علاقه مندان بازیگری

آکاایران: امین تارخ: بازیگران جوان از نبودن روی جلد مجلات می ترسند / توصیه امین تارخ به علاقه مندان بازیگری

آکاایران: برخورداری از حساسیت و شکیبایی در انتخاب کار، استعداد و عشق به بازیگری راز ماندگاری یک بازیگر است.

امین تارخ بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در خصوص راز و دلیل ماندگاری یک بازیگر گفت: از نظر من برخورداری از ویژگی‎ های حساسیت و وسواس در انتخاب کار، صبر و شکیبایی برای کار خوب و تلاش در استفاده از استعداد دلیل ماندگاری بازیگران است.
وی ادامه داد: من می بینم که جوان ها از اینکه مدتی بیکار بمانند و زمان طولانی تصویرشان روی جلد مجله و صفحات مطبوعات نباشد، هراس دارند. به نظر من یک بازیگر اگر یک کار خوب داشته باشد، بهتر از ده کار متوسط و ضعیف است.
به گزارش آکاایران: این مدرس حرفه ای بازیگری اظهار داشت: من مدعی نیستم همه نقش هایم و آثاری که در آن ها حضور داشتم، قابل دفاع بوده اما افتخار می کنم در کارهایی بوده ام که کمترین خطا را داشته است.
وی ادامه داد: صبر و شکیبایی از صفاتی است که هر بازیگری باید داشته باشد. این ویژگی در کنار عشق و سرسپردگی به بازیگری از دلایلی است که یک بازیگر را ماندگار می کند.
تارخ خطاب به علاقه مندان بازیگری گفت: با دقت و وسواس تصمیم بگیرید و بازیگری را بعنوان یک حرفه انتخاب کنید. فقط علاقه کافی نیست، چون هر شغلی استعداد خودش را می خواهد. استعداد اکتسابی نیست و باید در ذات شخص باشد که بازیگر، پزشک،مهندس،خلبان و غیره باشد.
این بازیگر پیشکسوت بااشاره به برگزاری مراسم بزرگداشت برای هنرمندان اظهار داشت: اقدام موسسه فرهنگی هنری شهرداری قابل تقدیر و ماندگار است. مدت هاست که کسی چنین کاری را برای اهالی فرهنگ و هنر انجام نداده است.
تارخ عنوان کرد: به نظر من باید از کسانی که سال ها عمر و هنر خود را در خدمت به مردم گذاشته اند، تقدیر شود. وقتی بازمانده یک هنرمند ببیند که پس از درگذشت وی، برای او مراسم بزرگداشت می گیرند دلشکسته می شود. پس اگر قرار است از هنرمندی تجلیل شود بهتر است در زمان حیات وی باشد.
هیچوقت حس نکردم به درد نمی خورم
وی با اشاره به بهترین و شیرین ترین لحظات زندگی اش بیان کرد: بهترین لحظات و روزهای زندگی من زمانی است که کار می کنم. مجموعه خاصیت هایی در من وجود دارد و با در نظر گرفتن معیارهای شخصی خودم هیچوقت فکر و احساس نمی کنم دیگر به درد نمی خورم. اگر بخواهیم در هرکاری ایفای نقش کنیم، همیشه کار هست. ولی اگر بخواهیم در کاری باشیم که ما را ماندگار کند، باید صبر کنیم تا شرایط آن کار فراهم شود.
تارخ در خصوص بهترین خاطره زندگی اش گفت:  کارکردن در عرصه فرهنگ و هنر به طور کلی خاطره است. یک دوستی زمانی می گفت که اگر می خواهی یک سال مورد احترام باشی گندم بکار، اگر می خواهی صد سال احترامت کنند درخت بکار، اگر می خواهی یک عمر به تو احترام بگذارند معلمی کن. من کوچکتر از آن هستم که بگویم معلم هستم اما وقتی دو هنرجوی من به خاطر اولین اثرشان سیمرغ گرفتند، برای من بالاتر از جایزه اسکار بود.


3.55

منبع :

گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات