خوشحالی عجیب رامبد جوان هنگام دریافت یک هدیه/ هنرمندان در جشن هنر پهلوانی تقدیر شدند

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد خوشحالی عجیب رامبد جوان هنگام دریافت یک هدیه/ هنرمندان در جشن هنر پهلوانی تقدیر شدند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت مقالات هنر آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


خوشحالی عجیب رامبد جوان هنگام دریافت یک هدیه/ هنرمندان در جشن هنر پهلوانی تقدیر شدند
,[categoriy]

آکاایران: خوشحالی عجیب رامبد جوان هنگام دریافت یک هدیه/ هنرمندان در جشن هنر پهلوانی تقدیر شدند

آکاایران: جشن هنر پهلوانی ویژه نکوداشت هنرمندان برگزیده توسط بنیاد فردوسی، معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان میراث فرهنگی و موسسه فرهنگی هنری فردوسی توسی، عصر دوشنبه چهارم مرداد در تالار سازمان میراث فرهنگی برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین، در برنامه جشن هنر پهلوانی، ضمن نکوداشت رامبد جوان از لوریس چکناواریان، موسیقی دان پیشکسوت به همراه تعدادی دیگر از هنرمندان کشورمان تقدیر شد.
لوریس چکناوراریان پس از تقدیر در این مراسم گفت: «برای یک موزیسین، صحبت کردن سخت است. من از بچگی در زورخانه بزرگ شدم و بزرگ ترین چیزی که از پهلوانان یاد گرفتم، وطن پرستی و خداپرستی بوده است.»
او ادامه داد: «من از طریق زورخانه با شاهنامه آشنا شدم و زندگی ام عوض شد. از بچگی عاشق شیرخدا و ضرب او بوده ام، راه زورخانه را پی گرفتم و با فردوسی بزرگ آشنا شدم.»

 

,[categoriy]

 

به گزارش آکاایران: در جشن هنر پهلوانی، لوریس چکناواریان، موسیقی دان پیشکسوت کشورمان تقدیر شد
این موسیقی دان افزود: «عمرم را برای جمع آوری ریتم زورخانه ای گذاشتم تا اپرای «رستم و سهراب» را نوشتم که کار دشواری بود.»
چکناواریان در ادامه گفت: «ما آدم ها، یک بار مصرف هستیم، متولد می شویم و می میریم. ما برای یکدیگر آفریده شده ایم. من از خدا تشکر می کنم که به من الهام کرد تا این اپرا را بنویسم.»
در ادامه جشن هنر پهلوانی از رامبد جوان تجلیل شد. او وقتی روی صحنه آمد، گوشه لباسش را به نشانه احترام در دست گرفت و گفت: «من عاشق هدیه گرفتنم و خوشحالم که من را دعوت کردید تا هدیه بگیرم. اگر برنامه دیگری داشتید، باز هم من را دعوت کنید تا جایزه بگیرم.»
پری صابری، کارگردان تئاتر نیز که در این مراسم حضور داشت، در باره اقتباس های نمایشی خود از شاهنامه توضیح داد: «فردوسی شناسنامه اصل من است و افتخار می کنم این چنین افرادی در ایران بوده اند. دل من برای ایران و کسانی که برای آن جان فشانی کرده اند پر از محبت است.»
او افزود: «من شش کار را روی صحنه آورده ام و در این زمینه، وقتی روی متون فردوسی شروع به کار کردم، متوجه شدم او یکی از درام نویس های جهان است و اگر به سراغش برویم، سخاوتمندانه دستش را به سوی ما دراز می کند. ما باید از این سرمایه استفاده کنیم.»
در بخش پایانی جشن هنر پهلوانی، از محمد مسلمی، علی فروتن، حمید گلی (اعضای گروه عموهای فتیله ای) و علیرضا آقایی، تهیه کننده این برنامه تجلیل شد.

 

 منبع :

خوشحالی عجیب رامبد جوان هنگام دریافت یک هدیه/ هنرمندان در جشن هنر پهلوانی تقدیر شدند گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات