.

وزیر ارشاد: باید آهنگسازها را به حوزه علمیه بفرستیم

آکاایران: وزیر ارشاد: باید آهنگسازها را به حوزه علمیه بفرستیم

آکاایران: بعد از ۳۷ سال از انقلاب هنوز در این که کدام موسیقی حلال و کدام، حرام است، اختلاف وجود دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حوزه های علمیه ما باید با دستگاه های موسیقی آشنا شوند، از طرفی باید یکسری آهنگسازها را به حوزه علمیه بفرستیم تا مجتهد شوند و بتوانند احکام مربوط به این موضوع را استنباط کنند.
 
به گزارش ایسنا، علی جنتی در سیزدهمین جلسه گفت وگوهای راهبردی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، بیان کرد: بعد از گذشت ۳۷ سال از انقلاب اسلامی هنوز هم در نوع موسیقی و این که کدام موسیقی حلال و کدام موسیقی حرام است، اختلاف نظرهای فراوانی وجود دارد.
به گزارش آکاایران: - مقام معظم رهبری موضوع فرهنگ را به خوبی می شناسند. مراجع تقلید نیز نظر خاص خود را دارند.
 
-  من با مراجع تقلید بسیاری مواجه شدم که موسیقی را مطلقا حرام می دانند. حالا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی این امر راه اندازی شده است.
- به هر صورت ما با مردم مواجه هستیم که تابع مراجع هستند و این موضوعات باید در فضایی حل و فصل شود. حوزه های علمیه ما باید با دستگاه های موسیقی آشنا شوند و از طرفی باید یکسری آهنگسازها را به حوزه علمیه بفرستیم تا مجتهد شوند و بتوانند احکام مربوط به این موضوع را استنباط کنند.
 
- فرهنگ تعاریف بسیاری دارد که جزیی از هویت ملی هر کشور محسوب می شود. هنگامی که ما درباره فرهنگ اسلامی ایرانی سخن می گوییم ماهیت و هویت کشور را بیان می کنیم.
 
- همان طور که می بینید، در این دولت فضا نسبت به دوره های گذشته بازتر شده است، حتی این موضوع در حوزه کتاب هم دیده می شود و اجازه داده شده افرادی در چارچوب قانون نظرات خودشان را بیان کنند تا در نتیجه این تبادل آرا، فکر نیز رشد کند.

 

 منبع :

گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات